Skocz do zawartości
  • 0

Automatyczna rozbudowa gildii

lizz0r
 Udostępnij

Pytanie

Siema mam skrypt na gildie ktore same sie beda rozbudowywać, tylko nie wiem jak zrobić żeby budowla wklejała się np. po 2 godzinach. W skrócie: Jak zrobić żeby te //paste wykonywało się po 2 godzinach niezależnie czy gracz jest na serwerze czy nie?

command /g1:
	trigger:
		if {g.%player%} is 1:
			if block under player is bedrock:
				if {c::%player%} >= 50:
					if {lvl::%player%} >= 15:
						if {glvl.%player%} is 0:
							set {glvl.%player%} to 1
							execute console command "pex user %player% add worldedit.*"
							execute player command "//schematic load g1"	
							execute player command "//paste"
							execute console command "pex user %player% remove worldedit.*"

Edytowane przez PoweredDragon

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0
2 godziny temu, bopke napisał:

@ByczekTV tak to nie przejdzie, bo gracz przez ten czas się przemieści ( a wykonywane komendy są względem pozycji gracza ), a jeżeli gracz wyjdzie z serwera to najprawdopodobniej nie stanie się nic.

Po tych 2h, możesz go a sekunde teleportować, zapisać lokacje i po wykonaniu komendy wrócić.

//edit nie rób wait 2 hour, bo wyłączy serwer i będzie lipa, zrób tak:

loop 2400 times:
	wait 0.5 seconds

Edytowane przez KrejzolekPRO

• 0

@Quaczi Nie wiem jak to zrobić teraz :D Masz tam wyżej skrypt mógłbyś to już do niego dodać ? Żeby po tych 2 godzinach wykonywała się komenda paste, czas miałby się odliczać również gdy gracz jest offline, a komenda sie wykona gdy wejdzie na serwer.

• 0
1 godzinę temu, lizz0r napisał:

@Quaczi Nie wiem jak to zrobić teraz :D Masz tam wyżej skrypt mógłbyś to już do niego dodać ? Żeby po tych 2 godzinach wykonywała się komenda paste, czas miałby się odliczać również gdy gracz jest offline, a komenda sie wykona gdy wejdzie na serwer.

Nwm czy działa bo pisane z fona :P

Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!

• 0

wiesz co można zrobić tak :

1.gracz robi tą komende na powiększenie

2.po 2 godzinach jak jest na serwie to zapisuje jesgo pozycje tepa go w to miejsce i robi wszystkie potrzebne rzeczy i spowrotem do starego miejsca

3ale jak go niema to teleportuje go i robi wszystko dopiero jak wejdze na serwer

4jest jeszcze jedna opcja np gdy miną te 2 godziny to teleportuje w to miejsce bota(gracz na afku )

Edytowane przez kaol48s

• 0
21 godzin temu, lizz0r napisał:

Jakby to działało z tym botem?  Wie ktoś może czy jest możliwość zrobienia w skrypcie po utworzeniu dzialki /plotme auto żeby tepało mnie na środek działki, bo inaczej jak mam wkleić ten schemat, ma ktoś propozycję?

Z botem nie zrobisz :P a reszta jest na za przyjemna dla gracza :/

Sprawdzałeś mój skrypt? Jakieś błędy?

• 0

@Quaczi zrobiłem sobie krótszą wersje do testowania, i gdy jestem w grze to nie wyświetla mi po tych 10 sekundach komunikatu, a gdy wyjdę z serwera to nie mogę wejść bo pokazuje że już na nim gram :D

command /g1:
	trigger:
		set {uzyte::%player%} to now
		send "Cos sie stanie za dwie godziny"

on join:
	while player is online:
		if difference between {uzyte::%player%} and now is less or equal to 10 seconds:
			send "test"
			execute player command "warp miasto"

• 0

Sorki, że wtrącę swoje 3 grosze, lecz chyba muszę :/

Otóż da się, "Wszystko się da", wystarczy tylko chcieć.

Potrzebny tutaj jest dodatek PirateSK (kojarzy ktoś? On ma taką funkcję)

Po prostu robisz lokację w zmiennej i czas teraźniejszy, później na every robisz sprawdzanie czy minęło te 2 godziny i według danej funkcji wklejasz schemat.

Bez zbędnych execute player command czy jakiś innych ** (wstaw dowolne słowo).

Przepraszam, że nie dam kodu, lecz nie znam w 100% piratesk, a dokumentacja skunity nie działa (strona jest tymczasowo nieaktualna, nie mogę się połączyć), a na internecie jej nie znalazłem.

Nie chodzi tutaj o jakieś on join. bo wtedy i tak budowla wybuduje się gdy gracz dopiero wejdzie na serwer, wybuduje się np jak gracz wbije za 3 dni. Tutaj chodzi o samą sprawność skryptu że musi się wybudować za 2 godziny i koniec kropka. Wyjątkiem jest wyłączenie serwera, ale jak się go z powrotem włączy np za te 2 godziny to automatycznie tę budowlę wybuduje.

Gdy tylko skUnity znów zacznie działać (tak samo jak "naprawiłeś mechanik w WOT" lub coś w podobie :D ) postaram się obczaić to i podesłać gotowy skrypcik :)