Skocz do zawartości

Prywatność

Przetwarzanie danych osobowych
Serwis skript.pl oraz inne miejsca należące do niego nie wymagają od użytkowników ani nie przetwarzają żadnych danych umożliwiających identyfikację osoby fizycznej, tzw. danych osobowych. Takie działanie byłoby sprzeczne z podstawowymi zasadami internetu, w którym każdy powinien mieć prawo do zachowania anonimowości o ile sam nie postanowi inaczej.

Usunięcie danych osobowych
Ze względu na możliwość publikacji własnych treści przez użytkowników może jednak wystąpić sytuacja w której użytkownik opublikuje swoje lub cudze dane w treści posta lub innej zawartości - w takiej sytuacji osoba, której dane dotyczą może poprosić o ich usunięcie poprzez system zgłoszeń lub utworzenie wniosku formalnego.

Usunięcie konta
Ostatnimi czasy często zdarzają się również prośby o usunięcie konta. Można tego dokonać czyszcząc swoje dane w ustawieniach profilu, a następnie poprosić administrację poprzez utworzenie wniosku formalnego o usunięcie konta. Administracja ustawi nick na losowy oraz usunie adres e-mail przypisany do konta. Warto jednak pamiętać, że mechanizm usuwania konta powinien być stosowany w ostateczności i usunięcie starego konta nie uprawnia do założenia nowego - w takim wypadku lepiej poprosić administrację o połączenie obu kont.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...