Skocz do zawartości

Reedzev_

Administrator
 • Zawartość

  234
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Reedzev_ w dniu 22 Kwiecień

Użytkownicy przyznają Reedzev_ punkty reputacji!

O Reedzev_

 • Tytuł
  Użytkownik III

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Metody kontaktu

 • Discord
  † Reedzev_#7245

Ostatnie wizyty

2161 wyświetleń profilu
 1. O projekcie Powerful Community System (PCS) jest projektem otwartoźródłowego silnika forum. Za cel postawiliśmy sobie utworzenie oprogramowania zarówno wydajnego, funkcjonalnego oraz wygodnego, zarówno od strony użytkownika, jak i od strony frameworka. Chcemy wyznaczyć nowe standardy w tej kategorii oprogramowania. Projekt został zainicjowany przeze mnie, od czasu kiedy jako developer aplikacji i pluginów zacząłem się wkurzać na źle zaprojektowany, niewydajny framework Invision Community/Invision Power Board/IPS Community Suite. Kogo poszukujemy? Obecnie w ekipie są jedynie 3 osoby: ja (lider projektu, back-end developer) @RikoDEV (grafik, front-end developer) @bvcz (back-end developer) W tej chwili prowadzimy rekrutację na jedno stanowisko: Back-end developer Wymagania: dobra znajomość obiektowego PHP w wersji >=7.0 podstawowa umiejętność robienia testów jednostkowych z użyciem PHPUnit w wersji 6 podstawowa znajomość języka angielskiego znajomość MySQL i umiejętność korzystania z biblioteki PDO (może się przydać, mimo narzędzi ułatwiających obsługę baz danych) umiejętność pracy w grupie podstawowa umiejętność pracy z użyciem Git'a konto Discord i konto na GitLabie Mile widziane: znajomość JavaScript Co możemy zaoferować w zamian? Satysfakcję, luźną atmosferę w ekipie, możliwość pracy przy tworzeniu przyszłościowego oprogramowania, w przyszłości również darmowy dostęp do wszystkich oficjalnych dodatków. Jako że podstawowa część PCS (silnik + forum) będzie darmowa, a sam projekt otwartoźródłowy, nie jesteśmy obecnie w stanie zaoferować wynagrodzenia pieniężnego, ale w przyszłości* planujemy zarabiać na oficjalnych dodatkach oraz pomocy technicznej. Podania należy składać w wiadomości prywatnej na forum lub na Discordzie (Reedziu_#7245). W podaniu należy zawrzeć następujące informacje: stanowisko, na które chcesz dołączyć do ekipy PCS krótki opis własnej osoby i swojego doświadczenia, mile widziane również jakieś portfolio dlaczego chcesz dołączyć do naszej ekipy Chciałbym tylko dodać, że wiek nie gra roli. Wymagamy jedynie dojrzałości umysłowej. *Dość odległej przyszłości.
 2. Reedzev_

  [MAJ] Skrypt miesiąca #45

  Skrypt Miesiąca to konkurs przeznaczony dla użytkowników wstawiających swoje ciekawe skrypty na nasze forum. Dzięki wygranej w tym konkursie autor zwycięskiego kodu otrzyma specjalną nagrodę, a jego skrypt zostanie wypromowany przez co zyska więcej opinii, wyświetleń i pobrań. Miejsce #1: Promowanie skryptu na stronie głównej i forumowym fanpage, przeniesienie i podpięcie tematu w dziale Skript > Skrypty > Promowane skrypty, ustawienie prefiksu tematu na skrypt miesiąca, nadanie nagrody Skrypter Miesiąca, usunięcie 10 Punktów ostrzeżeń. Miejsce #2: Usunięcie 10 Punktów ostrzeżeń. Miejsce #3: Usunięcie 5 Punktów ostrzeżeń. Wystarczy, że zaprezentujesz swój kod w dziale Skrypty, a następnie napiszesz post pod tym tematem używając tego wzoru: Nazwa skryptu: Link do prezentacji: Uwaga! Pod uwagę brane są tylko tematy stworzone po ogłoszeniu tego konkursu (2 maja). Oceniane są funkcje, działanie skryptu, zapotrzebowanie na niego oraz optymalność i przejrzystość kodu. Skrypty zawierające błędy przy uruchomieniu, będą automatycznie dyskwalifikowane. Ten temat nie służy do zadawania pytań. Te można kierować przez system Prywatnych Wiadomości do @Reedzev_. Prace można zgłaszać do 31 maja, godz. 23:59. Wszelkie zgłoszenia bez wzoru nie będą brane pod uwagę. Maksymalnie do konkursu można zgłosić 2 prace. Aby można było ogłosić zwycięzców w konkursie muszą brać udział przynajmniej 3 osoby. Kolejny Skrypt Miesiąca zostanie opublikowany po ogłoszeniu zwycięzcy tej edycji.
 3. Reedzev_

  Zapisy na forumowego Discorda

  W celu ułatwienia procesu rejestracji na forumowym Discordzie, od dziś, aby dołączyć do forumowego Discorda, należy: Połączyć swoje konto Discord z kontem na forum. Jest to bardzo prosty proces - wystarczą dwa kliknięcia, a jeśli jeszcze Cię nie ma na forumowym Discordzie, zostaniesz do niego automatycznie dodany. Jeśli nie zostałeś dodany, lub wyszedłeś - masz do dyspozycji specjalny przycisk w tym samym miejscu. Poczekać na akceptację administratora. Dodatkowo, system ten umożliwia automatyczną synchronizację nicków, grup oraz banów. Osoby obecnie przebywające na forumowym Discordzie, mają czas na połączenie kont do 7.05.2018r., inaczej utracą do niego dostęp. Oczywiście nadal będą mogły połączyć swoje konto, ale będą musiały poczekać na akceptację administratora. * Forum nie przechowuje access token ów. Potrzebuje ich jedynie do uzyskania ID konta Discord, oraz dodania na serwer. Po wykonaniu tych dwóch czynności, aplikacja wykonuje zapytanie do API Discord'a w celu unieważnienia klucza. Jeśli się to nie powiedzie, to i tak go nie zapisze, ale jeśli chcesz, zawsze możesz samodzielnie unieważnić go.
 4. A Wy, połączyliście już swoje konto Discord? 

  1. heyn

   heyn

   Oczywiście :nokappa:

  2. DrVyl3nce

   DrVyl3nce

   brzmi jak jakaś reklama tmobile

 5. Jak pewnie większość osób wie, na Discordzie można bardzo łatwo skonfigurować powiadomienia (przez webhooka) dla GitHuba. Podobną możliwość oferuje mój projekt, jednak w tym przypadku dla GitLaba. Widziałem sporo podobnych projektów, jednak żaden z nich nie spełniał moich wymagań - prostoty konfiguracji i estetyki powiadomień. Konfiguracja Krok 1. Utwórz nowy webhook Edytuj kanał na którym chcesz, aby wyświetlały się powiadomienia z twojego repozytorium na GitLabie. Wejdź w zakładkę "Webhooki" i kliknij "Utwórz webhooka". Skopiuj jego adres URL. Z adresu URL potrzebne będą dwie informacje: ID i token webhooka. Link webhooka zawiera te dwie wartości - ma format https://discordapp.com/api/webhooks/<id>/<token>. Krok 2. Skonfiguruj webhooka na GitLabie Wejdź w kategorię "Integrations" w ustawieniach repozytorium. W polu URL wpisz: http://reedzev.hostmc.pl/gitlab.php Wyodrębniony z adresu URL webhooka ID i token zapisz w polu "Secret token" w następującej postaci: id:token Następnie zaznacz wybrane* eventy, po których wykonaniu powiadomienie zostanie wysłane na skonfigurowanym przez ciebie kanale na serwerze Discord, po czym odznacz "Enable SSL verification". Kliknij "Add webhook". Krok 3. Gotowe! Teraz możesz przetestować powiadomienia z GitLaba na Discordzie. Screeny *Webhook jest nadal w fazie rozwoju. Obecnie obsługuje jedynie dwa eventy: "Push events" i "Merge request events". Bardzo proszę również o zgłaszanie błędów, jeśli takowe zaistnieją. Jeśli uważasz, że ten projekt jest przydatny, daj lajka. Z góry dziękuję.
 6. Już widzę jak będzie się biznes kręcił na skryptach na drop, chat i case'y Na nie. Można przecież zamieścić temat ze skryptem w dziale Giełda.
 7. Reedzev_

  oferuję Postawię prywatny serwer za dychę!*

  Nawet jeśli nie ma zezwolenia, to oferta jest godna przypięcia. Polecam, zaufany człowiek.
 8. Reedzev_

  szukam Szukam Adminia.

  Ale to nie zależy od wieku.
 9. Reedzev_

  +1 rep za kappę

  Za dawnych czasów, kiedy ktoś użył sarkazmu/napisał coś śmiesznego to były lajki i była reputacja. A teraz są kappy i nie ma reputacji. Proponuję dać +1rep za kappy.
 10. Reedzev_

  [1] Co myślę o aktualnej ekipie forum?

  Bo reedzeva nie doceniają
 11. Reedzev_

  Jqmey

  Sądzę, że @Norbi był najlepszym administratorem, jednak poprę kandydaturę @Ewald
 12. Reedzev_

  Jqmey

  Ale to prawda, nawet z punktu widzenia programisty pluginów.
 13. Reedzev_

  Jqmey

  Dał, @Ewaldowi oczywiście
 14. Reedzev_

  Jqmey

  Warto dodać, że @Jqmey w przypadku trudniejszych do naprawienia, problematycznych błędów, przydzielał je nielubianym przez siebie administratorom.
×