Skocz do zawartości

Robotik

Użytkownik
 • Ilość zawartości

  28
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Robotik w dniu 9 września 2021

Użytkownicy przyznają Robotik punkty reputacji!

O Robotik

 • Urodziny 06/17/2002 (20.982203277 lat)

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Hobby
  Programowanie

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Osiągnięcia Robotik

Początkujący II

Początkujący II (3/13)

6

Reputacja

 1. To zależy. Jeśli frontend ma być napisany osobno w języku JavaScript to zazwyczaj stoi również osobno. Jeśli natomiast mają to być pliki HTML serwowane z backendu to oczywiście odpowiada za to wtedy backend. W jakiej technologii planujecie tworzyć frontend?
 2. Przecież zawsze jest szansa na OutOfMemoryError. Wystarczy, że pamięć przydzielona poprzez Xms nie wystarczy. Jeśli na maszynie nie jest uruchomione więcej usług to odpalając bez Xms nie ryzykuje się niczego, a zyskuje możliwość użycia pozostałej pamięci do buforowania plików przez system.
 3. Faktycznie muszę się z tobą zgodzić w tej kwestii, gdyby autor tematu ustawił flagi -Xmx i -Xms na 6 albo 4 GB prawdopodobnie nie byłoby żadnego problemu. Niemniej jednak dalej uważam że nieustawianie flagi -Xms sprawdzi się lepiej przy wielu usługach działających jednocześnie na tej samej maszynie. Dotyczy to także własnych maszyn a nie tylko hostingowych.
 4. W jaki sposób rezerwacja całego RAMu na początku pozwala na wydajniejsze działanie? Serwer zaklepujący dodatkowe ilości RAMu w trakcie jest tak samo wydajny. Dlaczego jest to złe? Dzięki temu RAM jest wykorzystywany w sposób optymalny i jego nadmiar może być wykorzystany chociażby na buforowanie plików.
 5. Dobra teraz widzę i przepraszam za pomyłkę w tej kwestii. Niemniej jednak pozostałe punkty mojej skargi uważam za dalej aktualne
 6. Zmieniłem na Unixowych. To powinno uwzględnić wszystkie systemy na których skrypt zadziała.
 7. Witam, uważam że moderacja niesłusznie odrzuca moje zgłoszenia łamiąc tym samym punkt 3.4.1 regulaminu. Dodatkowo nie jestem informowany o fakcie i powodach odrzucenia mimo że @Glicz potwierdził mi że będę. Składam skargę na bezczynność związaną ze zgłoszeniami postów: https://skript.pl/temat/49878-grałem-na-świecie-3-dni-i-wszystko-działało-a-teraz-jak-ładuje-to-jest-crush-minecrafta/ - użytkownik @Szymoudziela na ślepo porad całkowicie niezwiązanych z tematem łamiąc tym samym punkt 2.2.2.2 regulaminu a moderacja nie podjęła żadnych działań. https://skript.pl/temat/49633-bot-discord/ - temat jest w rażąco nieodpowiednim dziale pytań i problemów związanych ze Skriptem mimo że dotyczy bota do Discorda a nie został przeniesiony. https://skript.pl/temat/50285-kompass-rightclick-o-wybranej-nazwie/ - post użytkownika @PanMaruda nie wnosi nic do tematu a mimo to nie został usunięty. https://skript.pl/temat/50200-pixelbungee-pixelspigot-pixelantihax-nowy-projekt/ - posty użytkowników @Xdslajterxd, @DawKacper i @PanMaruda nie wnoszą nic do tematu (zgodnie z wyrokiem @Libter, 03.12.2016, vDrago ostrzeżony przez Impression: post złożony z samej oceny liczbowej jest spamem) a tutaj nawet nie ma oceny liczbowej a moderacja nie podjęła żadnych działań. Uważam że moderacja widziała już te zgłoszenia ponieważ otrzymałem za nie ostrzeżenie od którego odwołuję się w temacie https://skript.pl/temat/50293-odwołanie-od-ostrzeżenia-notro/ a sama treść tego ostrzeżenia sugeruje że moje zgłoszenia były bezpodstawne. Mam nadzieję że moja skarga zostanie pozytywnie rozpatrzona i moderacja będzie na przyszłość podejmować działania zgodnie z regulaminem Pozdrawiam.
 8. Witam, uważam że zostałem niesłusznie ostrzeżony przez @Notro za nadmierną ilość zgłoszeń. Zgodnie z tematem Kontakt z ekipą: Po pierwsze nie zgłaszałem treści jednocześnie lecz na bieżąco przeglądając forum na przestrzeni kilku godzin. Po drugie nie tworzyłem zgłoszeń w "ogromnych" ilościach jak zostało napisane w powodzie ostrzeżenia. Poza tym uważam że zgłoszenia są wygodniejszą formą dla moderacji niż pisanie wniosku formalnego więc nie rozumiem karania za to. Liczę na pozytywne rozpatrzenie mojego odwołania Pozdrawiam
 9. Robotik

  Urodziny Robotik

  Polecam.
 10. Robotik

  Urodziny Robotik

 11. Podoba mi się wygląd programu. W jakich językach można w nim programować? Czy jest przewidywana wersja na Linuxa?
 12. Witam, napisałem skrypt w Bashu który przyjmuje kod na standardowe wyjście a zwraca adres do kodu na code.skript.pl na standardowe wyjście. Użytkownicy systemów Unixowych mogą pobrać go na swój komputer do folderu /usr/bin pod nazwą code-skript i ustawić klucz komendą code-skript set API_KEY Klucz API można pobrać ze strony https://code.skript.pl/api-key. Po ustawieniu klucza można od razu publikować dowolne pliki lub teksty na code.skript.pl, np. cat file.txt | code-skript text Publikuje plik file.txt w składni tekst. Listę składni można sprawdzić na stronie https://code.skript.pl/api/v1/languages. Można też publikować tekst np. echo "Mój tekst" | code-skript text Do dodania w aktualizacjach: Walidacja parametrów wywołania programu. Mam nadzieję, że moje narzędzie będzie przydatne w codziennej pracy
 13. @Vezeke używanie opcji startowej -Xms prawie nigdy nie jest dobrym pomysłem. Serwer zajmuje przez to od samego początku znacznie więcej pamięci RAM niż powinien zajmować. Poza tym ile masz pamięci na maszynie na której próbujesz uruchomić ten serwer? Jeśli to Linux, użyj komendy free -m i wklej jej wynik w temacie.
 14. @Szymo ale jakie TNT, jaka wina MC, jaka Java? Wystarczyło przeczytać crashreports przed pisaniem losowych porad w temacie. Failed loading config file castle_in_the_sky-server.toml of type SERVER for modid castle_in_the_sky @VEROxYT spróbuj usunąć ten plik konfiguracyjny castle_in_the_sky-server.toml lub od razu całego moda Castle in the Sky i powinno działać.
 15. Robotik

  Rangi globalne

  Jest to możliwe. Z dokumentacji na https://luckperms.net/wiki/Configuration wynika że LuckPerms wspiera wiele serwerów jednocześnie. Najlepszym rozwiązaniem będzie ustawienie storage-method na mysql lub mariadb oraz messaging-service na sql dzięki czemu synchronizacja powinna działać w miarę sprawnie. Oczywiście plugin trzeba wgrać i skonfigurować z osobna na każdy z serwerów pozostawiając je podpięte pod jedną bazę danych.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...