Skocz do zawartości

krzmaciek

VIP
 • Ilość zawartości

  98
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  7

Ostatnia wygrana krzmaciek w dniu 29 sierpnia

Użytkownicy przyznają krzmaciek punkty reputacji!

Informacje

 • Nick w MC
  krzmaciek

Metody kontaktu

 • Discord
  krzmaciek#5196

Ostatnie wizyty

1 774 wyświetleń profilu

Osiągnięcia krzmaciek

 1. Serwer nadal żyje. Wrzucam parę zrzutów ekranu jako dowód Screenshoty zostały umieszczone na naszym Discordzie przez Taisha (Taisho_PL).
 2. Nie tym razem, poza tym jest wyraźnie napisane, że ta edycja nie będzie wprowadzała nowych funkcji.
 3. Już dziś! Otwarcie 8-odświeżonej edycji serwera 4Fun Cuboids na wersji 1.19.2. Zapraszamy wszystkich na 18:30!
 4. The New Beginning? Tak, dobrze czytasz! To może dość niespodziewany obrót wydarzeń, jednak otwieramy niedługo nową edycję serwera 4Fun Cuboids. Planujemy to na koniec września lub początek października. Orientacyjnie można powiedzieć, że 30 września będziecie mogli do nas dołączyć, choć ta data może ulec przesunięciu. Nowa edycja będzie edycją typu "refresh", czyli odświeżeniem edycji 8. To oznacza, że nie wprowadzimy rewolucyjnych zmian, a do realizowanych będą się zaliczać głównie aktualizacja wersji gry, dodatków oraz usprawnienia (zachęcamy do zgłaszania błędów i propozycji!). Zachęcam do obserwowania tego wątku, bo będą pojawiać się tutaj informacje na temat wprowadzanych zmian. Chciałbyś dostawać więcej informacji, szybciej i częściej? Dołącz do naszego serwera Discord! Mamy już: zaktualizowaną wersję gry, zaktualizowane pluginy, silnik zmieniony na Purpur (lepsza wydajność), stronę internetową przygotowaną do wdrożenia, wykonane małe prace konserwacyjne zwiększające bezpieczeństwo serwera VPS oraz sprawne z niego korzystanie.
 5. Wygląda ciekawie. Ale muszę zapytać, dlaczego wersja o dwie aktualizacje do tyłu?
 6. W ramach uzupełnienia - serwer oczywiście został zamknięty. Mam nadzieję, że ten wątek może gdzieś tam poleżeć w archiwum Skriptowym Zamknięcie było spowodowane brakiem czasu administratorów, mnie i deaphuza, na prowadzenie serwera. Brak wprowadzania nowości do gry i brak opieki nad serwerem (oraz brak reklamy) poskutkowały spadkiem liczby graczy do mniej więcej zera. Po prostu nie było sensu, żeby to stało. Może kiedyś wrócimy, ale na ten moment - sayonara. Było naprawdę miło spędzać z wami czas! Dziękujemy. P.S. Na naszym Discordzie można pobrać mapy ze wszystkich edycji. THE END
 7. Serwery w trybie offline mode są w celach testowych - jak inaczej miałbym sprawdzić np. czy mój plugin działa jeśli potrzebuję np. być zalogowanym na 2 kontach. To jest główna idea za istnieniem tego trybu pracy serwera, ale wiadomo jak powszechnie się to wykorzystuje. A ta przyjazność zagranicznego community może wynikać z wielu rzeczy np. lepiej moderowane serwery lub stosowanie zazwyczaj online-mode: true, co sprawia, że ci co odwalają są praktycznie permanentnie wywalani (chyba, że kogoś stać na drugie konto), czy też po prostu auto moderacja czatu (duże serwery stać na dobre, własne rozwiązania, które są ciągle usprawniane). Mimo to, tak w ogóle, spotkałem się z wieloma toksycznymi osobami z zagranicy i wieloma fajnymi polakami - IMO nie ma reguły.
 8. Z tym niedostosowaniem do norm społecznych czy do "łagodnego" regulaminu Discorda to nie jest do końca tak. Byłem świadkiem zdjęcia serwera, na którym nic kontrowersyjnego się nie działo, rzekomo za dehumanizacje jakiś grup (xD?). Serwer został usunięty, administracja zbanowana, a ja dostałem ostrzeżenie. Ostatecznie nie wiadomo co było przyczyną, bo Discord nie ujawnia takich nic nie znaczących informacji - w końcu przepadło tylko kilkaset tysięcy ciekawych wiadomości oraz wirtualne konta. Wg niego mam sprawdzać, czy na jednym ze 100 serwerów, na których jestem nie dzieje się nic złego, a jeśli tak to powinienem natychmiast wyjść i zgłosić (to dosłownie jest napisane). W innym wypadku wyciągną dalsze konsekwencje wobec mnie XD Czy oni naprawdę chcą bym siedział 24/7 i sprawdzał czy jakiś debil nie odstawił maniany, bo inaczej ban? Moim zdaniem ogólnie uzależnianie się od konkretnej platformy to błąd, a w świetle powyższych informacji - w szczególności uzależnianie się od Discorda.
 9. Jeśli te statystyki, które podałeś są rzeczywiste to przynajmniej na płaszczyźnie finansowej masz rację (w Polsce! a serwer ma być międzynarodowy). Można to gdzieś sprawdzić?
 10. przyjmij na dc

 11. Minigry? Jestem za. Hypixel i nie tylko pokazał jak można osiągnąć sukces tworząc tego typu serwery. Nie chodzi tylko o zysk, choć jest ważny, prognozowany na kilka/kilkanaście milionów dolarów rocznie na podstawie heurystycznych wyliczeń i pewnych częściowych danych. Chodzi też o rozpoznawalność i "chwałę", pierwsze co kojarzy mi się z minigrami to... Hypixel. Trzeba oczywiście postawić na oryginalne pomysły... "Łe... hypixel mi się znudził. Chodźmy na X, bo jest tam coś czego inni nie mają". Wiadomo, że również dawanie rozrywki graczom i spełnienie swojego kreatywnego potencjału jest dodatkową motywacją. Można użyć tego: https://minestom.net/ - pisana od zera implementacja serwera Minecraft, pozbawiona funkcji vanilli (choć jest też reimplementowana w ramach odrębnego projektu). Brak domyślnych funkcji w minigrach nie przeszkadza, a nawet ułatwia pisanie kodu + są zyski w wydajności. Myślę, że powinniśmy się zebrać i zrobić coś razem. Jeśli chodzi o same minigry to widziałbym to tak, że każda osoba robi swoją (alternatywnie w parach, grupach), a potem razem łączymy to i udostępniamy jako wspólny projekt, pod wspólną domeną, zyski dzielimy i decydujemy razem. Taka forma organizacji jest dość niestandardowa, ale może być antidotum na rozdrabniający się świat serwerów, gdzie każda zdolniejsza osoba chce mieć swój.
 12. I nie warto wspierać piractwa. Więcej zachodu z konfiguracją, a zysk z tego wątpliwy. A co do tego języka to interesująca sprawa. Jeśli robicie sami te pluginy to chyba nie byłoby aż takiego problemu... a huby można podzielić wg języków np. jeden dla PL jeden dla EN.
 13. A nie no jak inni tak robią to spoko. Poza tym są dwa mankamenty - łamiesz EULĘ i nie podałeś w sklepie swojego adresu - tak, Szczecin to nie adres. Co do kosztów to tak, odczułem dość wysoką trudność w prowadzeniu serwera. Ale czy dodałem rangi p2w i pierdelolo? Nie, a i tak udało się wyjść lekko powyżej zera. Rozumiem sprawę z tej perspektywy, w ogóle bym nie ciągnął sprawy jeśli byś napisał, że no jest to p2w, ale wiesz jak jest... to do mnie przemawia (ale i tak nie lubię i nie polubię takich rzeczy). Myślę, że jak już jest to jasne to można zamknąć ten temat. Nie chcę się kłócić, robić spin czy dram
 14. Sprzedajesz OP kity, rangi, limity, klucze, walutę sererową, unbany, magiczne jaja, spawnery... rzeczywiście nie widzę związku. EDIT: Zapomniałem o zestawach xD, które też sprzedajesz.
 15. Skoro zestaw VIP zawiera diamentowe zaklęte narzędzia (i shulkera) to boję się pytać jak bardzo P2W jest SVIP...
×
×
 • Dodaj nową pozycję...