Skocz do zawartości
  • 0

Pisanie skryptów

TuraL
 Udostępnij

Pytanie

Cześć chciałbym nauczyć się pisać skrypty na mój serwer 

oczywiście rozbudowane ;p nie potrafie nic a poradniki te co są teraz typu skrypt 

" dzis pokaze wam jak to to tamto " i jest gotowy skrypt ;/ chciałbym nauczyc się całego języka aby dobrze pisać własne skrypty a nie przepisywać czyjeś .. jak np 

On pleace tnt:

send " Nie możesz kłaść tnt"

cancel event

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

Żeby się czegoś nauczyć, musisz ćwiczyć. Nie napiszesz od razu rozbudowanego skryptu bez doświadczenia. Ogólnie polecam przejrzeć co jakiś czas dokumentację, przykłady zastosowań różnych wyrażeń i tamtejsze tutoriale, bo jeśli mniej więcej ogarniasz angielski, to powinno ci to wystarczyć.

http://njol.ch/projects/skript/doc/'>>http://njol.ch/projects/skript/doc/

Ewentualnie możesz skorzystać też z ich polskich wersji na forum.

• 0

Nie wiem czego moge użyć w skrypcie ;/ moge np command /latam:   trigger: give %player% fly for 30 second ?

Planuje zrobić skrypt który jak ktoś napisze np zapraszam na serwer www.xxxx.csrv.pl to czyści czat i daje perm mute dla niego

Edytowane przez TuraL

• 0

Ja się uczyłem (i nadal ucze) metodą prób i błędów- na początku miałem zaciesz z skryptu na komendę cośtam wyświetlającą, a teraz pisze skrypt na rpg który ma już ponad 3k linijek, a będzie miał drugie tyle :> czegoś nie potrafię zrobić- piszę na tym forum :p

• 0

Najpierw przejrzyj sobie doc, tak jak już to powiedzieli Ci użytkownicy wyżej. Zacznij się bawić tym, łączyć różne eventy z efektami, potem dokładając warunki. Jak juz nie będziesz miał pomysłów, a będziesz chciał napisać jakiś skrypt, poszukaj jakiegoś podobnego skryptu, i zobacz jak on jest napisany. Zacznij go pisać sam, patrząc na niego, lecz trochę zmieniając. Możesz też przejrzeć listę skryptów (polecam na tym forum) i jak Ci się jakiś spodoba to przejrzyj go i tez go napisz od nowa. Nie możesz się uczyć pisania skryptów 'na pamięć' bo to Ci dużo nie da. Pisanie skryptów i doc same ci wejdą do głowy, jak będziesz ćwiczył.

@edit Aha i na początku nie polecam używać addonów, aby się od nich nie 'uzależnić'

《☆》Wysłane z SG S4 przy użyciu tapatalk.

《☆》Za błędy/doubleposty przepraszam

Nieaktywny
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...