Skocz do zawartości

Somka

Użytkownik
 • Zawartość

  13
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Somka

 • Tytuł
  Początkujący I

Ostatnie wizyty

358 wyświetleń profilu
 1. Somka

  Zakończenie wakacji

  Strajk będzie
 2. Fajne, czekam na klub
 3. "najlepszy serwer minecraft w Polsce !" - nie ma to jak palnąć jakąś głupotę bez pomyślunku, ja tam prędzej powiedziałbym, że ten serwer jest jednym z najgorszych w Polsce. Co do reszty, mam te same zdanie co poprzednicy.
 4. Skript>craftsite

 5. Craftsite to najlepsze forum o mc

 6. Craftsite>skript

  1. Ixidi

   Ixidi

   Ale jak to, ale dlaczego? :(

    

  2. Somka

   Somka

   Bo craftsite to najlepsze forum na świecie

 7. Somka

  Budżet 2019

  Na fcrafta :bezkappy:
 8. Ten serwer upadnie jeszcze szybciej niż powstanie.
 9. Pewnie wielokrotnie słyszeliście o modach które dodają do gry zombie bossy lub mutanty, ale czy wiedzieliście że w minecrafcie od dawna jest już taki boss? W tym temacie postaram się omówić wszystko o zombie liderze. Jako że moby w minecrafcie 1.7.10 były tępe i przewidywalne postanowiano je ulepszyć poprawiając im m.in AI. Przed 1.8 wszystkie zombie na poziomie trudności hard posiadały zdolność niszczenia drzwi co było według mnie OP, kilka zombie bez problemu mogłoby wybić wszystkich osadników w jedną noc. W wersji 1.8 poszerzono możliwości local difficulty dzięki czemu idealnie nadawało się do obliczania szansy na spawn zombie liderów a o to wzór: 5%*DWLD Z tego wzoru można wywnioskować że jest od 0% do 5% szansy na spawn zombie lidera, na szczęście spawnuje się on tylko na poziomie trudnym. Zombie lider posiada następujące umiejętności: -Potrafi niszczyć drzwi -Posiada 22-28 punktów zdrowia (11-14 serc) ilość życia jest wybierana losowo. -Każde uderzenie zombie przez gracza lub moba z którym podejmie walkę ma szansę na wywołanie spawnu zombie posiłkowego które wynosi 50-75% (50,55,60,65,70,75%), z każdym przywołanym zombie ta szansa zmniejsza się o 5%. Tutaj warto zaznaczyć że zombie posiłkowy różni się od zwykłego jedynie tym że w momencie spawnu namierza gracza i ustala najkrótszą drogę do niego, jeśli ktoś chciałby zobaczyć jak to działa w praktyce niech zacznie bić zombie w trybie creative, zombie które będą go goniły to zombie posiłkowe, przestaną dopiero gdy uderzą gracza kilka razy. Zombie posiłkowe które zrespi się jako lider będzie miało zmniejszoną do 5% szansę na spawn wsparcia tak jak wszystkie zombie co pozwala na uniknięcie respienia się nieskończonych hord zombie. Lider zombie nie jest jakimś silnym mobem, ale lepiej uważać na niego. Chodzi mi tu spawnowanie wsparcia, otóż taki zombie może inaczej w porównaniu z innymi mobami zrespić się nawet w odległości 7 bloków od gracza, co jest groźne w podziemiach i na dużych wysokościach. Warto również zwrócić uwagę na odpowiednie oświetlenie ciemnych miejsc, podczas korzystania z zombie grindera może okazać się że za ścianą przywita nas całkiem spora ilość zombie, szczególnie po wersji 1.9 kiedy dodano obrażenia obszarowe dla mieczy. Oczywiście tak jak wszystkie utrudnienia w rozrywce to i to możemy wykorzystać na swoją korzyść, właśnie okazuje się że zombie pigman też może być liderem, po zaatakowaniu respi normalne zombie a w tym jest 5% szansy na spawn zombie npc, dzięki czemu można stworzyć wioskę w netherze nad bedrockiem. Zombie nie będąc liderem też ma 0-10% szans na spawn posiłków oraz 10%*DWLD na umiejętność niszczenia drzwi. DWLD - druga wartość local difficulty (ta po prawej) Niektóre informacje mogą być błędne, gdyż nie miałem konkretnego źródła informacji. Zakaz kopiowania lub wykorzystywania informacji bez mojej zgody.
 10. Somka

  [ZAPOWIEDZ][600s]SkillMC.PL

  Czyli kolejny easyhc... Dlaczego serwer stoi na wersji 1.8? Jaki poziom trudności?
 11. Somka

  Siema

  Dziękuję za gorąąące powitania, rozejrzalem się po forum i znalazlem parę interesujących działów które z pewnością zatrzymają mnie tu na długo. Te serwery to gó**o, gram tam tylko ze względu na znajomych, ale cb też kojarzę.
 12. Somka

  cls

  Widzę że serwer nastawiony jest tylko na wyciąganie pieniędzy od dzieci, życzę szybkiego upadku!
 13. Na jakiej wersji został zrobiony serwer? Jaki poziom trudności?
 14. Somka

  Siema

  Witam wszystkich Jak widzicie jestem nowy na forum, przyszedłem z konkurencyjnego forum na którym rządzi okrutny imperator. Totalnie nie znam się na skryptach ani pluginach i raczej nie zamierzam się nauczyć ich pisania ale chętnie poczytam o czym tu poszecie, natomiast doskonale znam minecrafta od strony takiej jaki jest naprawdę czyli wszystko o mobach, mechanikach, redstone, local difficulty w zasadzie jestem żywą wikipedią. Uwielbiam krytykować serwery w szczególności izihc którego nie cierpię, mam 16 lat no i to tyle, pozdro.
 15. Ale wiesz że jest coś takiego jak regulamin??? Dlaczego serwer stoi na antycznej wersji 1.7.10? Po co piszesz capsem, uważasz że ludzie są ślepi? Twój serwer upadnie szybciej niż powstał.
×