Skocz do zawartości

Gosiiia

Użytkownik
 • Ilość zawartości

  14
 • Rejestracja

6 obserwujących

Ostatnie wizyty

1903 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Gosiiia

 1. Czym się przechwalają? Bo chyba nie zrozumiałam myśli przewodniej.
 2. Oj nie marudź Przemo. Forum ładne i kolorowe. A samego serwera nie mogę ocenić, bo nie pamiętam hasła. Ale ten poprzedni z minigamesami (jakoś rok temu) mi się podobał.
 3. Widocznie mamy tak epicki serwer, że warto się pod nas podszywać.
 4. Możesz to ustawić w pliku bukkit.yml. Jeżeli ustawisz animal-spawns na 0, to nie będą ci się zwierzęta samodzielnie pojawiały: ticks-per: animal-spawns: 0
 5. Czym się różni tryb Działki od trybu Freebuild? Dodatkowo Skywars jest na tyle popularnym trybem, że nie powinno być łączone ogólnikowo z Minigry. Brakuje też serwera waterblock.
 6. Ciekawe, bo akurat z lobby po 5 minutach nieruszania się gracze są automatycznie wyrzucani z serwera za AFK.
 7. W tej chwili i tak programy szkolne zostały bardzo mocno ograniczone w porównaniu do tego, czego wymagano od uczniów dawniej. Ogólna wiedza uczniów i absolwentów szkół podstawowych i gimnazjalnych jest z roku na roku coraz mniejsza. I to jest realny dramat, a nie to, że ktoś ci się każe uczyć fizyki czy chemii. Osobami słabo wykształconymi dużo łatwiej się steruje. A politykom PIS-u tylko w to graj. Jak dla mnie dużo bardziej nieakceptowalne jest to, że w klasach 4-6 mamy obecnie jedną godzinę historii tygodniowo, a dwie religii. A co do oceniania w klasach 1-3, zgodnie z podstawą programową i zaleceniami ministerialnymi dzieci na etapie edukacji wczesnoszkolnej są oceniane opisowo, a nie ocenami w skali 1-6. W ciągu roku, jak i na świadectwie są wystawiane oceny opisowe typu "Uczeń płynnie czyta" bądź "Uczeń nie umie dodawać w zakresie od 1 do 10". Oceny te są skierowane głównie do rodziców, żeby wiedzieli oni, z czym dziecko ma problemy i nad czym trzeba byłoby popracować z dzieckiem w domu.
 8. Tobie się coś nie pomyliło, że porównujesz serwer zwykłego użytkownika mc, hobbysty do serwera jednego z popularniejszych youtuberów, który dysponuje nieporównywalnymi zasobami finansowymi i sztabem ludzi, którzy za niego odwalają całą robotę?
 9. Miło nam, że zmieniłeś zdanie. Dziękujemy za pozytywną opinię.
 10. Nazwa GUI jest zbyt długa.
 11. I tutaj się z Tobą nie zgodzę. Serwery minecraft tworzy się przede wszystkim z pasji, z zamiłowania. Nie tworzy się ich z wyrachowania. Jeżeli komuś sprawia przyjemność budowanie, konfigurowanie pluginów, tworzenie własnych skryptów czy pluginów, szukanie autorskich rozwiązań, to jak najbardziej powinien to realizować tu i teraz, dla własnej satysfakcji, a nie czekać z założonymi rękami w nadziei, że za kilka lat sytuacja cudownie się zmieni. Oczywiście wiadomo, że jak stworzysz serwer, nawet "idealny" (o ile takie bywają), to gracze sami na niego nie przyjdą. Ale czy to od razu znaczy, że nie warto było go tworzyć? W żadnym wypadku. Oznacza to tylko i wyłącznie, że czas zakasać rękawy i rozreklamować serwer. I tutaj zależy od indywidualnych predyspozycji twórcy serwera, czy potrafi ściągnąć graczy i, co trudniejsze, czy potrafi ich zainteresować i zatrzymać na dłużej. Jest to trudne, ale nie jest niewykonalne. Jeżeli serwer jest dobrze zrobiony, to prędzej czy później zyska stałych graczy. Co ciekawe, na poparcie swojej tezy, że nie warto tworzyć serwerów minecraft, podałeś przykład niedawno utworzonego serwera mojemc. Trochę to kiepsko dobrany argument. Dlaczego? Otóż serwer ten istnieje od połowy sierpnia 2016, a sam reallife został otwarty na początku października 2016 r. Mimo krótkiego istnienia serwer zyskał już stałych graczy, a w aktywnych godzinach (wieczory i weekendy) gra na nim średnio 40-50 osób. Jak na serwer o tak krótkim stażu jest to dobry rezultat i jestem pewna, że liczba graczy będzie stopniowo przyrastać. Jako jeden z argumentów przytoczyłeś też prace Sebxtera. I moim zdaniem jest to kolejny nietrafny argument. Sebxter jest przykładem osoby tworzącej serwery z zamiłowania. Jego ambicją było stworzenie serwera reallife. Sam przygotował mapę, sam dobrał pluginy i napisał skrypty. Włożył w przygotowanie tego trybu dużo więcej wysiłku i czasu, niż większość przeciętnych twórców polskich serwerów. Jaki jest efekt jego pracy? Jego dawna mapa San Fierro została wykorzystana i rozwinięta na serwerze KrainaMc. Tryb istnieje tam od maja 2016 r. i po pięciu miesiącach gra na nim stale około 50-55 osób online. To nie jest mało. Na serwerze mojemc Sebxter stworzył nową mapę i zaproponował nowe rozwiązania. W 10 dni po otwarciu tego trybu gra na nim średnio 15-20 osób. Bez reklam u youtuberów, bez większych nakładów włożonych w promowanie serwera. Jak dla mnie to raczej przykład, że warto pracować nad serwerem minecraft, a nie odwrotnie.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...