Skocz do zawartości

IslandWorld


DreaMPL

Rekomendowane odpowiedzi

4edea968e30e0.png

 

 

85cc549e3557d.png

 

 

SkyBlock

Tryb skyblock polega na rozbudowie i przetrwaniu na własnej wyspie. Każdy na start posiada identyczną wyspę, którą musi rozbudować. Wyspę można rozwijać w samotności lub zaprosić kolegów do wspólnej gry. Rozwój wyspy zapewni dobrze przygotowany i zbilansowany sklep, w którym będziesz mógł kupować oraz sprzedawać swoje ciężko zdobyte przedmioty.

 

Wersja serwera

Początkowo serwer miał wystartować na wersji 1.8 wraz z możliwością wchodzenia również na nowszych wersjach aż do wersji 1.12. Pod koniec tworzenie serwera postanowiliśmy jednak zrobić go od nowa tylko na wersję 1.12.2. Wiemy, że aktualnie najnowsza wersja gry to 1.13 lecz

niestety musimy czekać na kilka pluginów przez co postanowiliśmy wystartować na wersji 1.12.2.

 

Autoryzacja

Na nasz serwer może wejść każdy gracz, nawet ten co nie posiada zakupionej gry. Dodatkowo osoby posiadające zakupioną grę mają możliwość autologowania się na serwerze.

 

Discord

Discord jest głównym sposobem na kontakt z Administracją. Na naszym discordzie znajduje się lista wszystkich dostępnych komend, regulamin, opis rang czy też informacje o eventach. Również na naszym discordzie znajduje się centrum pomocy gdzie możecie zgłaszać swoje błędy, problemy i sprawy.

Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!

 

Poziom trudności

Tworząc serwer staraliśmy się od samego początku robić go serwerem gdzie będzie trudno zarabiać i zdobywać coraz to nowsze i lepsze przedmioty. Według nas właśnie taki powinien być serwer skyblock. Nie przesadzamy z uprawnieniami dla rangi vip, przedmiotami dostępnymi w magicznych skrzynkach czy też z nagrodami za przejście aren parkour.

 

Wyspy

Najważniejszą rzeczą na serwerach SkyBlock są oczywiście wyspy. To na nich dzieje się większość rozgrywki na serwerze. Każdy gracz posiada identyczną wyspę na start. Maksymalny rozmiar wyspy to 120x120. Wszystkie komendy związane z wyspą znajdują się pod komendą /is help.

 

Spawn

Spawn jest tematyczny. Jest to ładna, mała wyspa na której wszystko się znajduję. Jest tam ogromny sklep ulokowany w podziemiach, targ, lobby z arenami parkour, viproom i wiele, wiele więcej.

 

Parkour

W wolnych chwilach każdy może sobie troszkę poskakać na ośmiu wyjątkowych arenach. Na końcu każdej areny znajduje się skrzynka w której są nagrody za przejście parkoura. Parkour jest w pełni zautomatyzowany. Natychmiast po wykryciu, że spadłeś zostaniesz przeniesiony na początek by spróbować ponownie swoich sił. Skrzynki wraz z nagrodami odnawiają się co 6 godzin.

 

Windy

Na serwerze jest prosta możliwość przemieszczania się góra-dół na Twojej wyspie. Dzięki windzie nie musisz budować wielkich schodów, wystarczy postawić odpowiednio dwie tabliczki, które będą Ciebie przenosić. Windy przydadzą się osobom, które będą budować wielką, piętrową wyspę.

 

Spawnery

Każdy gracz jeśli uzbiera wyjątkową dużą sumę pieniędzy będzie mógł stworzyć swój spawner z wybranym mobem. Do stworzenia takiego spawnera będzie potrzebne jajko moba dostępne w sklepie na spawnie oraz osiem sztuk krat. Jedynym możliwym sposobem na zebranie takiego spawnera jest wykopanie go diamentowym kilofem wraz z jedwabnym dotykiem.

 

Targ

Jest to miejsce w którym możesz handlować z wieśniakami. Kupisz tam u nich barwniki, różnego rodzaju zaklęcia a nawet możesz wykupić dostęp do komend np. komendy /repair. Szmaragdy potrzebne do handlowania możesz uzyskać poprzez wykonywanie zadań, przechodzenie parkoura, otwieranie skrzynek czy też podczas różnych eventów.

 

Zadania

Na serwerze pod komendą /zadania znajduje się ponad 50 różnych zadań za które można otrzymać fajne nagrody. Część zadań można nawet kilka razy powtórzyć. Wykonując zadanie można otrzymywać szmaragdy, którymi można później handlować z wieśniakami na targu.

 

Warpy serwerowe

Aby gracz mógł szybciej podróżować stworzyliśmy kilka warpów, które są dostępne dla każdego. Dzięki warpom szybciej będziesz mógł dostać się do wybranego miejsca. Głównym warpem jest warp informacje gdzie znajduje się naprawdę dużo informacji m.in. jak stworzyć windę, własny sklep, podstawowe informacje o serwerze czy też opis poszczególnych rang.

 

Warpy graczy

Po uzyskaniu odpowiedniego poziomu wyspy każdy gracz będzie mógł stworzyć swój warp na swojej wyspie. Pozwoli to innym graczom na szybką i prostą teleportację na Twoją wyspę. Warp zdecydowanie przyda się Tobie jeśli będziesz tworzył swój własny sklep na wyspie czy też organizował różne eventy dla graczy np. ox.

 

Własne ustawienia wyspy

Będąc na swojej wyspie możesz sam zmienić jej ustawienia. Wystarczy, że wpiszesz

odpowiednią komendę i będziesz mógł sam wybrać, czy np. odwiedzający gracz będzie mógł zabijać potwory, używać kowadeł czy też stołu do enchantowania. Sam możesz ustawić aż 26 różnych ustawień , które tyczą się osób odwiedzających Twoją wyspę. Dzięki takim ustawieniom możesz tworzyć na wyspie np. expiarkę a następnie sprzedawać możliwość wchodzenia do niej.

 

Własne sklepy na wyspie

Dodaliśmy możliwość tworzenia własnego sklepu na wyspie. Każdy gracz może taki sklep stworzyć i w nim sprzedawać oraz kupować przedmioty.

 

Rankingi

Na serwerze obecnie jest dostęp do dwóch rankingów. Pierwszy to ranking wysp dostępny pod komendą /is top oraz na spawnie, a drugi to ranking najbogatszych graczy na serwerze dostępny również na spawnie i pod komendą /baltop

 

Magiczne skrzynki.

Na spawnie są dostępne skrzynie, które można otworzyć jeśli ma się odpowiedni klucz. Klucze również zdobywa się robiąc zadania, przechodząc parkour czy też odbierając w zestawie kit.

 

Drop

Przy kwestii dropu z bruku oraz kamienia długo się zastanawialiśmy. Ostatecznie zrezygnowaliśmy gdyż mocno ułatwiłoby to rozgrywkę. Itemy takie jak diamenty, złoto, żelazo itp. można zdobyć robiąc zadania, przechodząc parkour, kupować w sklepie dostępnym na /warp sklep.

 

Czat

Naprawdę dużo czasu spędziliśmy nad tworzeniem ładnego i przyjaznego dla oka czatu. Nie znajdziesz na nim dużej ilości powiadomień. Automatyczne wiadomości są co dwie minuty by ograniczyć spam. Dodatkowo czat od pierwszej wersji serwera dużo się zmienił. Początkowo czat miał być bez polskich znaków lecz to zmieniliśmy by czat był bardziej czytelny.

 

Eventy

Planujemy robić w każdą sobotę w godzinach wieczornych event by zwykły gracz również miał szanse zdobyć rangę VIP nie wydając pieniędzy.

Aktualnie mamy przygotowany jeden event polegający na szukaniu poukrywanych skrzynek na całej mapie (spawn i nie tylko). Event potrwa od 4 do 12 sierpnia. Dodatkowo można znaleźć specjalny przedmiot dający rangę VIP na zawsze. Jest ich aż 5.

 

Paczka zasobów (txt)

Wszelkiego rodzaju komunikaty, wiadomości na serwerze zawierają polskie znaki dlatego właściciel przygotował specjalny txt zmieniający wygląd tylko i wyłącznie czcionki, która również posiada ładny wygląd polskich znaków. Txt można w łatwy sposób pobrać i ustawić.

 

Link do tematu zawierający opis txt oraz link do pobrania: 

 

ItemShop

Wszystkie środki z zakupów w tym sklepie trafiają tylko i wyłącznie na konto hostingowe w celu wspierania Administracji w opłaceniu serwera. Administrator serwera nie otrzymuje żadnych pieniędzy.

 

Ranga VIP

Ranga VIP, którą można zakupić na stronie daje możliwość:
- Przedrostek [VIP] na czacie
- Dostęp do pokoju VIP
- Dostęp do expiarki
- Dostęp do zestawu rangi VIP
- Możliwość ustawienia 3 domów.
- Możliwość pisania kolorami na tabliczkach
- Zwiększoną ilość możliwych członków na wyspię
Oraz komendy, których nie ma ranga Gracz: 
/feed, repair
/heal, back
/ext, skin set
/near, skin clear
/craft, hat
/ec
Pisze to po to aby pokazać, że ranga VIP naprawdę nie jest przesadzona i nie daje sporej przewagi nad zwykłym graczem.
 
 
 
Opis serwera jest dość obszerny ale chcieliśmy opisać go jak najbardziej.
 
 
Zdjęcia z serwera: 

 

185d556cdbf85.png

 

Przydatne informacje
 
IP: IslandWorld.pl
Strona WWW: Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!
Discord: Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!
FanPage: Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!
 
Start drugiej edycji już dzisiaj (17.08) o godzinie 17:00

 

Edytowane przez DreaMPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ref...

 

Dodaliśmy na serwerze komendę:

/yt [nick]

Dzięki tej komendzie każdy może sprawdzić informacje o YouTuberze który jest na serwerze. Po wpisaniu tej komendy wyświetli się nazwa kanału, ilość subskrybentów oraz link do kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jaku49 napisał:

Zapowiada się fajnie, strona niby z titanaxe, lecz bardzo ładnie wykonana nie takie typowe badziewie jak niektóre serwerki tylko widać że włożono w to pracę. 
Mapy spoko, prezentacja choć pisana to i tak spoko.

Stronę sam edytowałem zmieniając kod CSS. Troszkę również miałem ograniczeń związanych z samym HTML. Jeśli serwer dobrze się przyjmie to stworzę całkiem nową stronę internetową wraz z większą ilością informacji.

Prezentacja pisana ponieważ moim celem było właśnie opisać jak najlepiej serwer by gracze wiedzieli co ich czeka na serwerze.

 

10 godzin temu, Centurion napisał:

Prezentacja bardzo fajna, tylko nazwa serwera nie zbyt przyciągająca.

Cieszę się, że prezentacja podoba się Tobie. Myślę, że nazwa serwera pasuje do tego trybu. Początkowo miała to być inna nazwa, krótsza ale ktoś wykupił domenę w połowie tworzenia serwera i niestety musieliśmy ją zmienić. Nazwa serwera pewnie kojarzy się z popularnym pluginem islandworld ale zapewniam, że nasz serwer nie ma nić wspólnego z tym pluginem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, LjayPL789 napisał:

Prezentacja, ładna, przejrzysta.

Na start serwera wejdę i zobaczę co i jak - jeśli mi się spodoba, będę grać :)

 

Cieszę się, że prezentacja podoba się Tobie. Mam nadzieje, że serwer również przypadnie ci do gustu.

 

Tutaj prezentuje wygląd komendy /pomoc. Warto dodać, że ta komenda posiada 3 strony. Aby przejść na inną stronę wystarczy wpisać /pomoc [numer strony]

 

074229da19cf8.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite...

Poświęciliście dużo pracy, ja tylko zobaczyłem zdjęcia, bo nie chciało mi się czytać. A co do prezentacji, łał, no nie mam argumentów, żeby opisać tą prezentację. Chętnie wbiję na serwer, jeżeli czas pozwoli.

Edytowane przez ShadowEk
Interpunkcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ShadowEk napisał:

Niesamowite...

Poświęciliście dużo pracy, ja tylko zobaczyłem zdjęcia, bo nie chciało mi się czytać. A co do prezentacji, łał, no nie mam argumentów, żeby opisać tą prezentację. Chętnie wbiję na serwer, jeżeli czas pozwoli.

 

20 godzin temu, szymuś napisał:

Tak jak wspomnieli poprzednicy widać ze włożono w serwer dużo pracy. Normalna fajna prezentacja zachęcająca do wejścia, od razu widać ze ogarnięte jest wszystko ;))) jasne ze w wolnej chwili wbije

pozdrawiam 

Cieszę się, że prezentacja wam się podoba i zapraszam serdecznie już w tą sobotę o godzinie 18.00 na start serwera.

 

Reklamy serwera zaczęły pojawiać się na platformie yt. Wkrótce pojawi się jeszcze kilka reklam.

Dodatkowo zamieszczam tutaj grafikę przedstawiającą przedmioty dostępne w skrzyni po stworzeniu wyspy. Jeśli macie jakieś propozycję co do tych przedmiotów możecie śmiało pisać. Niebawem pojawi się również grafika przedstawiająca zestawy (kity) na naszym serwerze.

56800da64f493.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ref...

Start serwera już za 2 dni o godzinie 18.00 (4 sierpnia).

Poniżej prezentuje zestawy (kity) na naszym serwerze. Jestem ciekawy waszych propozycji odnośnie tych zestawów, możecie proponować co w nich zmienić jeśli wam coś nie pasuje w tych zestawach.

 

f6725c8b1e4e9.png

 

Zestaw tools jest dostępny raz na 30 minut.

Zestawy takie jak zestaw Gracz, VIP oraz YouTuber są co 24 godziny.

Do zestawu Tools i zestawu Gracz ma dostęp każda ranga.

Do zestawu VIP ma dostęp tylko ranga VIP, do zestawu YouTuber ma dostęp tylko ranga YouTuber.

 

Zestaw Gracz posiada dodatkowo klucz do skrzyni IRON oraz po wzięciu zestawu dostaje się 200$.

 

Zestaw VIP posiada dodatkowo klucz do skrzyni IRON x3, klucz do skrzyni GOLD oraz po wzięciu zestawu dostaje się 1000$

 

Zestaw YouTuber posiada dodatkowo klucz do skrzyni IRON x3, klucz do skrzyni GOLD oraz po wzięciu zestawu dostaje się 1250$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Heku zmienił(a) tytuł na IslandWorld

Ja podziwiam autora wątku jak i zapewne właściciela samego serwera za poświęcenie ogromu czasu na to, by wyglądało to bardzo dobrze. Mimo, że oprawa graficzna pozostawia do życzenia to jednak prezentacja jest bardzo czytelna i przejrzysta. Możliwe, że zawitam na serwer. Budowle też niczemu sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2018 o 09:56, _me22 napisał:

Miałem przyjemność zagrać na serwerze i powiem że mega, serwer na małą ilość slotów bardzo dopracowany! Powodzenia w dalszym rozwoju ;)

 

Cieszę się, że serwer się Tobie podoba. Ilość slotów na nowej edycji zostanie zwiększona gdyż przy 35/40 graczy podczas pierwszych dni po starcie serwera nie było żadnych problemów z wydajnością więc na drugą edycję zwiększymy ilość slotów do 60 i zobaczymy jak nasza maszyna to wszystko utrzyma. Dzisiaj o 17.00 startuje druga edycja serwera. Serdecznie zapraszamy. 

 

W dniu 13.08.2018 o 14:08, pandax napisał:

super, pierwsza edycja trwała zaledwie kilka dni.

nie miałem okazji się na nim przejechać, no cóż.

 

No powodem upadku serwera po tygodniu nie są błędy techniczne czy też problemy z wydajnością. Problemem była źle zbilansowana ekonomia na serwerze przez co każdy gracz mógł w łatwy sposób zarobić posiadając spawner golemów. Aktualnie dużo więcej poświęciliśmy czasu na przygotowanie ekonomi. Start drugiej edycji serwera już dzisiaj o godzinie 17.00 . Może tym razem będziesz mógł się "przejechać" na serwerze. Serdecznie zapraszamy.

 

W dniu 14.08.2018 o 22:29, Zax3_ napisał:

Prezentacja jest ładna i przejrzysta, niżej jest trochę za dużo tekstu. Fajny styl prac, chętnie wejdę na serwer w czasie wolnym. Aczkolwiek, jeśli chodzi o nazwę, to tak jak wyżej, trochę taka.. mhym ;) Ale serwer wydaje się fajny. 

Cieszę się, że prezentacja również Tobie przypadła do gustu. Celem owej prezentacji było jak najlepiej opisać serwer by gracze na samym starcie wiedzieli dużo przydatnych informacji o serwerze dlatego występuje w prezentacji tyle opisów. 

 

W dniu 15.08.2018 o 23:37, DeltaT napisał:

Ja podziwiam autora wątku jak i zapewne właściciela samego serwera za poświęcenie ogromu czasu na to, by wyglądało to bardzo dobrze. Mimo, że oprawa graficzna pozostawia do życzenia to jednak prezentacja jest bardzo czytelna i przejrzysta. Możliwe, że zawitam na serwer. Budowle też niczemu sobie.

No fakt. Co do grafiki to nie jest ona bardzo fajna ale postanowił lepiej zainwestować moje pieniądze i zamiast opłacać grafika spróbować samemu coś zrobić. Dużego doświadczenia z tworzeniem grafiki nie mam dlatego większość prezentacji składa się ze zwykłego opisu serwera. 

 

Start drugiej edycji już dzisiaj o godzinie 17.00. Powodem zakończenia pierwszej edycji nie były problemy techniczne czy też problemy z wydajnością serwera lecz przygotowana ekonomia na serwerze. Tworząc nową edycję spędziliśmy naprawdę wiele czasu w przygotowaniu poprawnej ekonomi na serwerze by rozgrywka na naszym serwerze nie była bardzo łatwa. Również poprawiliśmy kilka błędów z poprzedniej edycji oraz wprowadziliśmy parę ciekawych zmian i nowości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Taq odblokował(a) ten temat
  • Szifter zablokował(a) ten temat
Nieaktywny
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...