Skocz do zawartości
piratjsk

Kolorowanie składni Skript dla Sublime Text 3

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownik

Moim zdaniem powinieneś się skupić na tym drugim wyjściu.

Bardzo czekam na ten dodatek, piszę w N++ bo tylko tam mam kolorowanie, a jeżeli będę miał kolorowanie w ST 3 to na pewno się przesiądę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zasłużony

Automatycznie wygenerowana wiadomość.

Ten temat został przeniesiony z "Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!" do "Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik

Moim zdaniem powinieneś się skupić na tym drugim wyjściu.

Nom, też skłaniam się właśnie do tej opcji. Dzięki temu będę mógł odróżnić delikatnie elementy pochodzące z addonów, dodać ładne wyróżnianie fragmentów komentarzy oraz nie będą się wtedy pojawiały problemy z różnym wyglądem na różnych motywach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zasłużony

Propozycje:

• Aby tez dzialalo z N++

• Aby wszystkie 'if' było na czarno

• Aby wszystko co jest w "" było na 1 kolor

• Aby wszystko co jest w %% było na 1 kolor

• Aby wszystko co jest zmienna było na 1 kolor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik

Propozycje:

• Aby tez dzialalo z N++

• Aby wszystkie 'if' było na czarno

• Aby wszystko co jest w "" było na 1 kolor

• Aby wszystko co jest w %% było na 1 kolor

• Aby wszystko co jest zmienna było na 1 kolor

Dla n++ już jest...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik

@UP

Argument? Te badziewne składnie z internetu nazywasz składnią skripta? Powodzenia. Już Toostera wolę, ale tam połowy nie ma :c

Destroyera jest bardzo fajna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik

[...] Aby tez dzialalo z N++ [...]

Raczej nie będę robił wersji dla N++ bo z niego nie korzystam. Gdyby jednak ktoś chciał zaadaptować to co tu stworzę dla N++ z chęcią mu w tym pomogę.

Bawiłem się trochę wyglądem i na razie wyszło mi coś takiego:

Dołączona grafika

Edit:

I jeszcze jeden obrazek, tym razem przedstawiający co zyskujemy dzięki korzystaniu z wyrażeń regularnych: składnia wykrywa każdy możliwy sposób zapisu danego elementu np. zdarzenia:

Dołączona grafika

Dzisiaj (pewnie pod wieczór) udostępnię Wam pierwszą testową wersję dodatku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik

Raczej nie będę robił wersji dla N++ bo z niego nie korzystam. Gdyby jednak ktoś chciał zaadaptować to co tu stworzę dla N++ z chęcią mu w tym pomogę.

Bawiłem się trochę wyglądem i na razie wyszło mi coś takiego:

Dołączona grafika

Edit:

I jeszcze jeden obrazek, tym razem przedstawiający co zyskujemy dzięki korzystaniu z wyrażeń regularnych: składnia wykrywa każdy możliwy sposób zapisu danego elementu np. zdarzenia:

Dołączona grafika

Dzisiaj (pewnie pod wieczór) udostępnię Wam pierwszą testową wersję dodatku.

Jak narazie bardzo estetycznie i schludnie to wygląda, nie jak tooster :S

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zasłużony

Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!

Ten skrypt nie jest SSCC Compliant

Kawał dobrej roboty Pirat. Może pokorzystam z Sublime'a, bo nie ma żadnej dobrej składni na NPP, która miałaby AiO. Do tej pory sublime wydawał mi się... bezużyteczny, bo nie miałem kolorków :f

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik

W pierwszym poście dodałem link do wersji indev 0.1. Jak sama nazwa wskazuje jest to pierwsza wersja nie zawierająca jeszcze wielu funkcji (mogąca jednak zawierać trochę błędów) więc nadaje się raczej do testowania, zobaczenia na żywo jak to będzie wyglądać niż do normalnego użytkowania.

Edit:

Link w pierwszym poście pozwala teraz pobrać wersję, która powinna obsługiwać już wszystkie zdarzenia ze zwykłego Skripta. Gdyby ktoś jednak znalazł jakiś błąd (dotyczący kolorowania wspomnianych eventów) będę wdzięczny za podanie go tutaj.

Edit:

Dodałem myślę, że bardzo fajną funkcję, a mianowicie kolorowanie oznaczeń kolorów:

Dołączona grafika

Później dodam też te <black>, <blue> itd.

Edit:

Nie chce mi się zapisywać efektów i warunków za pomocą wyrażeń regularnych więc zacząłem się bawić z podpowiadaniem kodu:

Dołączona grafika

Edit:

Plik z linku w pierwszym poście zawiera wszystko co na tą chwilę zrobiłem (patrz wyżej).

(jeszcze raz przypominam, że cały czas pracuję nad tym dodatkiem i może on na ten moment zawierać błędy)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zasłużony

SIMPLY: VERY AWESOME :_: Gościu. No to teraz nie będę się gubił w kolorach(szczególnie &a i &b mi się myliły :D). Jeśli można, to zastosuj takie coś do pogrubień, podkreśleń, kursywy, itd. :f

EDIT: Dodałeś te kolorki? Bo nie działają z tym, tj. nie zmienia kolorów w tekście ,_,

EDIT: Nie ma wydarzeń odnośnie wkraczania na/opuszczania regionów(wydarzenia z czystego sk)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik

Taki mały błąd, nie wiem czy da się go naprawić ;_;
Ogólnie to super :)

@edit Jeszcze 1. Strasznie się miesza kolor jasno zielony w "" i ciemno zielony w %%, może jakiś inny kolor jednego? Z resztą jak uważasz, aż tak mocno to nie przeszkadza ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik

EDIT: Dodałeś te kolorki? Bo nie działają z tym, tj. nie zmienia kolorów w tekście ,_,

Kolor zmienia się tylko samego tagu np. "&6tekst" na żółto będzie pokolorowane tylko "&6".

EDIT: Nie ma wydarzeń odnośnie wkraczania na/opuszczania regionów(wydarzenia z czystego sk)

Nom, rzeczywiście. Wzory zdarzenia brałem wszystkie z oficjalnej doc, a tam dla wspomnianych eventów zamiast wzoru widnieje "cannot be used directly". W każdym bądź razie zaraz to dodam.

Taki mały błąd, nie wiem czy da się go naprawić ;_;

Błąd już poprawiony. (link w pierwszym poście)

@edit Jeszcze 1. Strasznie się miesza kolor jasno zielony w "" i ciemno zielony w %%, może jakiś inny kolor jednego? Z resztą jak uważasz, aż tak mocno to nie przeszkadza ;)

Tego kolorku raczej nie zmienię. Ogólnie mój zamysł był taki aby tylko lekko to wyróżnić i raczej tak zostanie.

Edit:
Dodałem już zdarzenia dotyczące regionu (link w pierwszym poście) korzystając ze wzoru "[on] region (enter|leave|exit)", jeśli są jeszcze jakieś inne możliwości zapisania tego eventu to byłbym wdzięczny za ich podanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zasłużony

@Pirat

no właśnie problem w tym, że &6 się nie koloruje

Co do tego eventu:

on region enter:

on region leave:

on entering of region:

on leaving of region:

on region exist

on exiting of region:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik

@Pirat

no właśnie problem w tym, że &6 się nie koloruje

Mi się koloruje. Pobrałeś plik po moim 4 edicie wcześniejszego posta?

Możesz spróbować jeszcze raz pobrać plik i uruchomić ST3 od nowa.

Jeśli to nie pomoże to nie mam pojęcia co może być przyczyną.

Dzięki za podanie tych zdarzeń.

Edit:

Zdarzenia już dodane. (link w pierwszym poście)

Teraz korzystam dla nich ze wzorów:

[on] region (enter|leave|exit)[ing]
[on] (enter|leav|exit)[ing] of region

Edit:
Dodałem zdarzenia z WildSkript. (link w pierwszym poście)
Elementy z każdego addonu będą miały przypisane inne tło aby je delikatnie odróżnić od domyślnych.
Dla WS przypadł kolor zielony.
Dołączona grafika

Edit:
Jeszcze taka informacja, nie związana bezpośrednio z działaniem dodatku ale za to z jego wyglądem:
Tworząc ciemny schemat kolorów bazuję na motywie "3024 (Night)", którego autorem jest Jan T. Sott.

Edit:
Podpowiadanie kodu dla zdarzeń z WS gotowe. Dla zwykłego Skripta jest na razie tylko 5 pierwszych zdarzeń z dokumentacji. Dodatkowo gdy zaczniemy pisać "command" pojawi się podpowiedź, która znacznie ułatwi tworzenie nowych komend.
Dołączona grafika
Klikając TAB przejdziemy do kolejnych miejsc, które możemy edytować.
(link w pierwszym poście)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik

Dodam tylko że w linuksie Packages znajduje się tu opt/sublime_text/Packages

Nom nie pomyślałem wcześniej żeby w instrukcji uwzględnić inne systemy operacyjne, co już oczywiście poprawiłem.

Dodałem już chyba wszystkie warunki efekty z czystego Skripta. (link w pierwszym poście)

Można więc zgłaszać ewentualne błędy/braki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zasłużony

I warto dopowiedzieć, że całość, tak samo jak NPP może zostać pobrana jako paczka ZIP(nie trzeba używać instalatora) i folder nazywa się Packages a nie Installed Packages :D

Dobra. Teraz póki co wszystko działa, ale potestuję jeszcze ;f

Póki co mam tylko propozycję, aby zmienna w procentach miała standardowy kolor/jakiś inny niż procenty. Przydatne, bo bez tego strasznie się zlewa na tym ciemnym tle, a gdy będzie normalny kolor, to i widać, że procentów nie brak, i nic się nie zlewa :f

#EDIT

A dałoby się, żebyś zrobił, że &l jest pogrubione, &npodkreślone, etc.?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Losowy awatar
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.