Skocz do zawartości

Usunięcie działu zlecenia

ShroN
 Udostępnij

Czy dział "Zlecenia" powinien zostać usunięty?  

22 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy chcesz aby dział "Zlecenia" został usunięty?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, coraz bardziej denerwują mnie tematy w których dzieci piszą jakie chcą dostać skrypty, a sami nie chcą włożyć własnego wkładu, nawet po prosić nie potrafią. Więc wnioskuję o usunięcie działu Zlecenia, a tematy przenieść do kosza. Jest dział Pytania i Problemy, niech się osoby uczą sami pisać a nie żerować na innych.

Pozdrawiam

Jak nie umie, to niech płaci, jakoś ja potrafiłem się nauczyć i wiele innych osób, te osoby są leniami którzy chcą żerować.
Jak nie potrafi napisać skryptu to może zadać pytanie jak, to i to zrobić i czego należy użyć. A gdy mu coś nie działa wtedy można mu lekko poprawić kod, a nie podawać wszystkiego na tacy...

oraz, jeżeli propozycja zostanie rozpatrzona pomyślnie, to wnioskuje o lekką zmianie regulaminu w sprawie archiwizowania tematów które chcą otrzymać gotowca.

Godzinę temu, ShroN napisał:

Witajcie, coraz bardziej denerwują mnie tematy w których dzieci piszą jakie chcą dostać skrypty, a sami nie chcą włożyć własnego wkładu, nawet po prosić nie potrafią. Więc wnioskuję o usunięcie działu Zlecenia, a tematy przenieść do kosza.

Osobiste nerwy nie są powodem do usuwania jakiegokolwiek działu.

49 minut temu, ShroN napisał:

Jak nie umie, to niech płaci

Nie musi płacić, wielu użytkowników wykonuje skrypty za darmo.

Propozycję jeszcze chwilę zostawię, żeby więcej osób mogło się wypowiedzieć.

Spoiler

Ale miejsce propozycji wyrzucenia z forum 20% ruchu jest w odrzuconych lub w koszu.

Jak nie będziecie ich wyręczać w prostych rzeczach to raczej będą sami próbowali się poduczać albo szukać 'nauczyciela' tutaj. Jakby ten dział został usunięty zacząłby się spam o jego przywrócenie i masa wątków ze zleceniami. Tak tego nie zwalczycie. Każdy napisze zlecenie w innym dziale. Trzeba by znowu pisać w regulaminie o zakazie dawania zleceń .-. 

1 godzinę temu, ShroN napisał:

oraz, jeżeli propozycja zostanie rozpatrzona pomyślnie, to wnioskuje o lekką zmianie regulaminu w sprawie archiwizowania tematów które chcą otrzymać gotowca.

30 minut temu, Myszak napisał:

Trzeba by znowu pisać w regulaminie o zakazie dawania zleceń .-. 

To jest chwila.

Ankietę dodałem

Jestem jak najbardziej za. Denerwują mnie dzieci pytajace czy dana rzecz da się zrobić lub napiszcie mi skrypt na (rzecz która jest nie do napisania)... Niektórzy nie znają dokumentacji ale proszą i łudzą się, ze ktoś ich wyreczy i poda na tacy skrypt. To forum tak nie powinno działać. Pomagać w pisaniu! To nasz cel! Jeżeli kogoś się wyreczy to będzie chciał więcej A sam się niczego nie nauczy. Uczmy zuskujac respekt. Nawet jeśli byśmy musieli przyjmować darowizny,opłaty jak to już było opisane wyżej. Sam miałem zlecenia na skrypty i po napisaniu takiego tłumaczyłem co dana linijka robi. Programistom płaci się. Jeśli ktoś nie chce się czegoś nauczyć to tak jest. Czemu my się nauczyliśmy np. Składni skript? Bo dzięki temu możemy wpłynąć na rozwój minecraft? Serwerów? Czy po prostu zablyszczec przed kimś? Kiedyś widziałem tu mnóstwo ludzi od których można było się uczyć naprawdę jak od mistrza (arioner itp), członkowie sdt też byli niczego sobie. Nawet to można cofnąć aby stworzyć team masterow i zmajstrowac coś co było by płatne i wręcz nie oczywiste do napisania (połączenie sk i SQL, php,stron www)- mieszać języki i umiejętności każdego z nas. 

Zakończenie ###

Założę się, ze część tych dzieci o których była mowa nie przeczytała do końca tego postu. Nawet nie zauważyli jak dwa zdania temu ich obrazilem....

No dobra nie obrazilem ale wrócili wzrokiem wyżej aby się upewnić :v

Reasumując: trzeba coś zmienić bo forum schodzi na dno poczynając od wieku forumowiczów i kończąc na ilości odwiedzających. Udanego wieczoru. Pozdrawiam.

@MrPatryk07 opisał dokładnie o to, o co mi chodzi. Zapewne znacie M*CFor*m, tam jest wzbronione składanie zleceń, dlaczego? Bo chcą ażeby użytkownicy coś umieli, i potrafili się podzielić tą wiedzą w poradnikach itp.

@Libter nie odrzucaj propozycji, poczekaj dłużej niż kilka godzin

40 minut temu, MrPatryk07 napisał:

Reasumując: trzeba coś zmienić bo forum schodzi na dno poczynając od wieku forumowiczów i kończąc na ilości odwiedzających.

Standardowe teksty pasujące do wszystkich for/serwerów niezależnie od prawdziwego stanu. Jeśli brakuje zmian, zapoznaj się z ich Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!.
Proszę podać jasne dowody na potwierdzenie tych słów, zwłaszcza że gromadzone przeze mnie statystyki temu zaprzeczają.

Poza tym nie sądzę, żeby usunięcie jednego z największych działów na forum zmieniło cokolwiek na lepsze.

29 minut temu, ShroN napisał:

Zapewne znacie M*CFor*m, tam jest wzbronione składanie zleceń, dlaczego? Bo chcą ażeby użytkownicy coś umieli, i potrafili się podzielić tą wiedzą w poradnikach itp.

Kiepski przykład, tam znacznie bliżej do dna o którym pisał @MrPatryk07.

@topic

Temat jeszcze trochę będzie otwarty.

4 godziny temu, Libter napisał:
Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść! Pokaż ukrytą zawartość

Niezależnie od liczby zwolenników tej propozycji nie będę uniemożliwiał użytkownikom tworzenia zleceń ani ich realizacji. Jeśli komuś nie podobają się zlecenia może po prostu ich nie wykonywać.

Jeśli chodzi o dno które opisałem to nie chodziło mi o mpcf**um:p tam jest sporo odwiedzających i nikt tego nie zmieni A czemu? Wszyscy trzymają się ściśle zasad. Tu też ale (nie chodzi o to że nic nie robicie bo robicie) coś trzeba zrobić... kiedyś statystyki forum były o niebo lepsze. Kto zawinił? Nie wiadomo, ale usuwając ten dział z pewnością każdy na tym skorzysta. Lenie wezmą się za skrypty, nauczą się czegoś, i dzięki temu te 20% przeniesie się do pytania i problemy gdzie będzie można kierować swoje sprawy z wiadomego powodu, jeśli ktoś napiszę cokolwiek typu "napiszcie mi" to warnowac i usuwać temat. Trzeba pokazać, ze nic nie jest od tak podane na tacy.

15 minut temu, Libter napisał:

Jeśli komuś nie podobają się zlecenia może po prostu ich nie wykonywać.

Ale jednak musisz polegać na użytkownikach tego forum którzy znają składnie skript, bo skrypt sam się nie napisze...

Ale miejsce propozycji wyrzucenia z forum 20% ruchu jest w odrzuconych lub w koszu.

Nie sądziłem że jest aż tak źle, to właśnie pokazuje, jak wiele użytkowników nie próbuje się niczego nauczyć a tylko chce to otrzymać, często nie dziękując.

Kiepski przykład, tam znacznie bliżej do dna o którym pisał @MrPatryk07.

Tylko że ta strona którą podałem jest ponad 100 razy droższa, możesz sobie poczytać wartość strony twojej i mojego przykładu w internecie

Niezależnie od liczby zwolenników tej propozycji nie będę uniemożliwiał użytkownikom tworzenia zleceń ani ich realizacji.

No więc, możesz już zamknąć temat, skoro nie chcesz brać pod uwagę opinii stałych użytkowników.

19 minut temu, MrPatryk07 napisał:

usuwając ten dział z pewnością każdy na tym skorzysta

Nikt nie skorzysta, może poza małą grupką użytkowników lubiących uszczęśliwiać innym na siłę.

19 minut temu, MrPatryk07 napisał:

Trzeba pokazać, ze nic nie jest od tak podane na tacy.

To pokażcie w ramach prywatnej inicjatywy - zróbcie jakiś forumowy klub nierobienia zleceń, lub coś podobnego.

14 minut temu, ShroN napisał:

Ale jednak musisz polegać na użytkownikach tego forum którzy znają składnie skript, bo skrypt sam się nie napisze...

Nie ma to żadnego związku z tym co napisałem.

Nie sądziłem że jest aż tak źle, to właśnie pokazuje, jak wiele użytkowników nie próbuje się niczego nauczyć a tylko chce to otrzymać, często nie dziękując.

A wystarczyło podzielić posty w dziale zlecenia przez całkowitą ilość postów.

Tylko że ta strona którą podałem jest ponad 100 razy droższa, możesz sobie poczytać wartość strony twojej i mojego przykładu w internacie

Strona warta jest tyle za ile ktoś ją kupi, więc tego typu wyceny nie mają większego sensu (chociaż wiadomo oczywiście, że MPC jest wielokrotnie większe). Nie mówiłem zresztą o cenie tylko o poziomie użytkowników.

No więc, możesz już zamknąć temat, skoro nie chcesz brać pod uwagę opinii stałych użytkowników.

Mógłbym, ale można trochę podyskutować od czasu do czasu zwiększając tym samym aktywność na forum c:

10 minut temu, MrPatryk07 napisał:

Właśnie. Po coś tu ten temat jest. A ktoś tu jest od rozstrzygnięcia sprawy: za,przeciw. Wszyscy którzy tu coś pisali byli za Ale jak widac to o niczym nie świadczy.

Zgadza się - o niczym to nie świadczy, na forum (na szczęście) nie ma demokracji.

Także wypowiem się w tej sprawie. Moim zdaniem śmieszny mnie to że piszecie (czy ktoś napisał) "programiście powinno się płacić". Programistom na pewno łatwiej jest pisać skrypty, ale nawet wystarczy poznać lekko składnię i znać angielski, to już nie problem napisać skrypt. Są ludzie jednak co nie umieją pisać danych skryptów, więc dział "Zlecenia" można potraktować jako "proponowane skrypty", gdzie ludzie piszą zlecania, bo obecne rozwiązania na forum im nie pasują. Każdy indywidualnie pisze skrypty dla ludzi w tym dziale, zyskuje reputację i opinię od użytkowników, co myślę że jest pewną formą zapłaty. Nikt was nie zmusza do pisania dla tych ludzi skryptów, jeżeli nie chcecie, to nie wasza sprawa, ale nie mieszajcie się w pracę innych.

Nieaktywny
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...