skript.pl roadmap 2021
czyli jak prawdopodobnie będzie wyglądało forum na początku 2022 roku
Ze względu na rozbudowaną obecnie ekipę administracyjną, mogę oficjalnie, chyba po raz pierwszy, przedstawić plany rozwoju forum - na razie na najbliższe półrocze.
I. W obrębie forum skupimy się przede wszystkim na większym zaangażowaniu społeczności poprzez:
System punktów i rang opracowany przez @Libter.
Regularnie organizowane konkursy przez @Ewald oraz @Libter.
Informacje o pojawiających się konkursach i innych ważnych wiadomościach na fanpagu prowadzonym przez @Nicku.
II. Otworzymy nowy serwis serwery.skript.pl tworzonego przez @bvcz ze wsparciem @Libter, który pozwoli na dodawanie publikacji swoich serwerów Minecraft, a docelowo także Discordów. Liczba graczy i inne informacje o serwerach będą na bieżąco aktualizowane, a wbudowana wyszukiwarka pozwoli łatwo znaleźć serwery po trybie lub wersji.
III. Odświeżymy serwis code.skript.pl poprzez:
Pełne wdrożenie integracji z forumowym edytorem po zastosowaniu poprawek przez @Libter.
Dodanie rankingów skryptów, folderów i użytkowników przez @Ewald.
Dodanie możliwości zmiany nazwy kodu przez @Ewald.
Dodanie pełnego API dla kodów przez @Libter.
Ulepszenie zabezpieczeń przed atakami DDoS lub DOS.
IV. Odświeżymy Skriptobota w ramach prac @Spitfire_x86 ze wsparciem @Libter poprzez przepisanie zwykłych komend na komendy z ukośnikiem, usunięcie paru zbędnych komend oraz usprawnienie komendy TODO używanej przez ekipę.
V. Usuniemy wielki widget z forumowymi serwisami na stronie głównej zastępując go bardziej pasującymi do kontekstu odnośnikami w różnych miejscach forum.
W międzyczasie @Briks będzie zajmował się wnioskami tworzonymi przez użytkowników oraz wspomaganiem administracji w powyższych działaniach.
Podpisano: @Libter, @Ewald, @Briks, @bvcz, @Nicku, @Spitfire_x86