Skocz do zawartości

Libter

Właściciel
 • Ilość zawartości

  3 050
 • Rejestracja

 • Wygrane w rankingu

  117

Treść opublikowana przez Libter

 1. Libter

  Zarządzenia

  Zarządzenie @Libter 01/19.10.2021: @Ewald traci rangę administratora ze względu na nieaktywność. @bvcz traci rangę administratora ze względu na nieaktywność.
 2. Libter

  Lista zmian

  07.10.2021: Aktualizacja silnika forum do wersji 4.6.7.
 3. Zgodnie z ustawą o klubach, sekcja tworzenie klubu, punkt 4 - odrzucam wniosek ze względu na brak wymaganego zainteresowania w ciągu miesiąca.
 4. Libter

  Lista zmian

  21.09.2021: Reorganizacja struktury działów mniej więcej zgodnie z treścią wniosku https://wnioski.skript.pl/tQomNJcp.
 5. Libter

  Lubisz SERIALE?

  Ten temat został przeniesiony do kosza!
 6. Libter

  Lista zmian

  20.09.2021: Reorganizacja działów w kategorii Serwis (poprzednio Forum). Zmiana nazwy rozporządzeń na ustawy.
 7. Libter

  Zarządzenia

  Zarządzenie @Libter 01/20.09.2021 o zastąpieniu rozporządzeń ustawami: Dekret z 16.09.2021 otrzymuje temat "o aktach prawnych". Nad punktem 1. ww. dekretu zostaje dodany punkt: Ustawy są częściami forumowego prawa publikowanymi przez właściciela zgodnie z §3.2.2 jako tematy w dziale aktów prawnych. Do ustaw odnosi się poprzez słowo ustawa oraz temat ustawy. Wzór: "Ustawa o określonym temacie" Pod punktem 4. ww. dekretu zostaje dodany punkt: Ilekroć mowa o rozporządzeniach utworzonych przed 20.09.2021 i spełniających kryteria punktu 1 - odnosi się to do właściwej ustawy o tym samym temacie. Pod punktem 4. ww. dekretu zostaje dodany punkt: Ilekroć mowa taryfikatorze kar utworzonym przed 20.09.2021 - odnosi się to do ustawy o działaniach moderacyjnych. Numeracja punktów ww. dekretu zostaje ponownie przeliczona. §3.2.1 regulaminu otrzymuje brzmienie: Władzę w serwisie sprawuje właściciel, który: Ustala regulamin oraz może interweniować z jego pominięciem. §3.2.2 regulaminu otrzymuje brzmienie: Władzę w serwisie sprawuje właściciel, który: Reguluje szczegółowe kwestie poprzez akty prawne. §3.4.2 regulaminu otrzymuje brzmienie: Nad porządkiem w serwisie czuwa moderacja, która: Nadaje kary i podejmuje działania moderacyjne zgodnie z ustawą o działaniach moderacyjnych.
 8. Zmiana nazwy na ustawę o działaniach moderacyjnych w związku z reformami prawa obowiązującego w serwisie.
 9. Libter

  Lista zmian

  17.09.2021: Wersja 1.4.3 dla sklep.skript.pl - zmiana pośrednika płatności PaySafeCard na @Briks (prowizja niższa o połowę!).
 10. Libter

  Zarządzenia

  Zarządzenie @Libter 02/16.09.2021: @Spitfire_x86 zostaje próbnym administratorem.
 11. Libter

  Lista zmian

  16.09.2021: Przebudowa menu: Dodanie osobnej kategorii Prawo. Wydzielenie dotychczasowej kategorii Informacje do pozycji w kategorii Forum. Wersja 2.4.3 dla code.skript.pl - poprawki statystyk dla administracji.
 12. Libter

  Zarządzenia

  Zarządzenie @Libter 01/16.09.2021 o wdrożeniu dekretu o dekretach i zarządzeniach: Zarządzenia stworzone przed 16.09.2021 i spełniające warunki punktu 1 wspomnianego dekretu - zostają przekonwertowane na dekrety. Punkt §3.2.2 regulaminu otrzymuje brzmienie: Władzę w serwisie sprawuje właściciel, który: Reguluje szczegółowe kwestie rozporządzeniami i dekretami. Do regulaminu zostaje dodany punkt §3.3.3 o treści: Nad rozwojem serwisu czuwa administracja, która: Wydaje zarządzenia zgodnie z forumowym prawem.
 13. Libter

  Dekrety

  Dekret @Libter z 16.09.2021 o aktach prawnych: Ustawy są częściami forumowego prawa publikowanymi przez właściciela zgodnie z §3.2.2 jako tematy w dziale aktów prawnych. Do ustaw odnosi się poprzez słowo ustawa oraz temat ustawy. Wzór: "Ustawa o określonym temacie" Dekrety są częściami forumowego prawa publikowanymi przez właściciela zgodnie z §3.2.2 lub na jego wniosek zgodnie z §3.1.3. Dekrety publikowane są w formacie "Dekret @nick z dd.MM.yyyy o określonym temacie". Do dekretów odnosi się poprzez słowo dekret oraz datę powstania dekretu. Jeśli w tym samym dniu powstał więcej niż jeden dekret - odniesienie powinno zawierać także temat dekretu. Wzór: "Dekret z dd.MM.yyyy [o określonym temacie]" Zarządzenia zajmują się bieżącymi decyzjami publikowanymi przez administrację zgodnie z §3.3.3 lub na jej wniosek zgodnie z §3.1.3 regulaminu. Zarządzenia publikowane są w formacie "Zarządzenie @nick z dd.MM.yyyy", fraza "o określonym temacie" jest opcjonalna. Do zarządzeń odnosi się poprzez słowo zarządzenie oraz numer i datę powstania zarządzenia. Wzór: "Zarządzenie nn/dd.MM.yyyy" Jeśli dekret lub zarządzenie było tworzone na wniosek zgodnie z §3.1.3 regulaminu - po dacie należy dopisać frazę "na wniosek @nick". Ilekroć mowa o zarządzeniach utworzonych przed 16.09.2021 i spełniających kryteria punktu 2 - odnosi się to do właściwego dekretu z tego samego dnia. Ilekroć mowa o rozporządzeniach utworzonych przed 20.09.2021 i spełniających kryteria punktu 1 - odnosi się to do właściwej ustawy o tym samym temacie. Ilekroć mowa taryfikatorze kar utworzonym przed 20.09.2021 - odnosi się to do ustawy o działaniach moderacyjnych.
 14. skript.pl roadmap 2021 czyli jak prawdopodobnie będzie wyglądało forum na początku 2022 roku Ze względu na rozbudowaną obecnie ekipę administracyjną, mogę oficjalnie, chyba po raz pierwszy, przedstawić plany rozwoju forum - na razie na najbliższe półrocze. I. W obrębie forum skupimy się przede wszystkim na większym zaangażowaniu społeczności poprzez: System punktów i rang opracowany przez @Libter. Regularnie organizowane konkursy przez @Ewald oraz @Libter. Informacje o pojawiających się konkursach i innych ważnych wiadomościach na fanpagu prowadzonym przez @Nicku. II. Otworzymy nowy serwis serwery.skript.pl tworzonego przez @bvcz ze wsparciem @Libter, który pozwoli na dodawanie publikacji swoich serwerów Minecraft, a docelowo także Discordów. Liczba graczy i inne informacje o serwerach będą na bieżąco aktualizowane, a wbudowana wyszukiwarka pozwoli łatwo znaleźć serwery po trybie lub wersji. III. Odświeżymy serwis code.skript.pl poprzez: Pełne wdrożenie integracji z forumowym edytorem po zastosowaniu poprawek przez @Libter. Dodanie rankingów skryptów, folderów i użytkowników przez @Ewald. Dodanie możliwości zmiany nazwy kodu przez @Ewald. Dodanie pełnego API dla kodów przez @Libter. Ulepszenie zabezpieczeń przed atakami DDoS lub DOS. IV. Odświeżymy Skriptobota w ramach prac @Spitfire_x86 ze wsparciem @Libter poprzez przepisanie zwykłych komend na komendy z ukośnikiem, usunięcie paru zbędnych komend oraz usprawnienie komendy TODO używanej przez ekipę. V. Usuniemy wielki widget z forumowymi serwisami na stronie głównej zastępując go bardziej pasującymi do kontekstu odnośnikami w różnych miejscach forum. W międzyczasie @Briks będzie zajmował się wnioskami tworzonymi przez użytkowników oraz wspomaganiem administracji w powyższych działaniach. Podpisano: @Libter, @Ewald, @Briks, @bvcz, @Nicku, @Spitfire_x86
 15. Libter

  Zarządzenia

  Zarządzenie @Libter 01/15.09.2021: @Nicku traci rangę senior administratora na rzecz rangi administratora. @Nicku zostaje sędzią.
 16. Libter

  Kontakt z ekipą

  Nowelizacja rozporządzenia - zastąpienie sekcji skarg, odwołań i wniosków formalnych sekcją samych wniosków formalnych, ze względu na przeniesienie zapisów związanych ze skargami i odwołaniami do rozporządzenia o sądownictwie.
 17. Libter

  Sądownictwo

  Ustawa o sądownictwie (na podstawie §3.2.4 i §3.1.3 regulaminu globalnego) Instancje Zerowa instancja - decyzje podejmowane bezpośrednio przez członków ekipy z pominięciem postępowania sądowego. Pierwsza instancja - sędziowie powołani przez właściciela. Jeśli aktualnie nie ma sędziów - sprawa jest rozpatrywana od razu przez drugą instancję. Druga instancja - właściciel rozpatrujący sprawę osobiście. Trzecia instancja - właściciel rozpatrujący sprawę ponownie po zasięgnięciu opinii ekipy i sędziów. Sędziowie Właściciel poprzez zarządzenie, powołuje na sędziów użytkowników znających forumowe prawo i niemających z nim konfliktów. Sędziowie losują do każdej sprawy osobę ze swojego grona, a jej obowiązkiem jest rozpatrzenie sprawy w ciągu tygodnia. W wyjątkowych przypadkach sędzia może przedłużyć ten czas maksymalnie do miesiąca publikując taką decyzję wraz z uzasadnieniem. Skargi W dziale skarg można złożyć skargę na jednego lub wielu użytkowników, pod warunkami określonymi w ustawie o kontakcie z ekipą w sekcji System zgłoszeń. Odwołania W dziale odwołań można skierować sprawę do wyższej instancji pod warunkiem, że w sprawie zaistniały nowe okoliczności niewzięte wcześniej pod uwagę lub jeśli decyzja została podjęta niezgodnie z prawem obowiązującym w serwisie. W przypadku gdy użytkownik jest zbanowany - odwołanie może zostać złożone przez formularz kontaktowy. Zasady Tematy w działach skarg i odwołań może moderować tylko osoba uprawniona do ich rozpatrzenia, o ile nie jest wymagana natychmiastowa reakcja. Zabronione jest utrudnianie rozpatrzania tych tematów niemerytorycznymi postami lub naruszanie powagi procesów w skargach i odwołaniach.
 18. Właściwie niech sobie będzie pusty. Posty z samymi obrazkami zdarzają się bardzo rzadko, a skoro IPS ucina to w ten sposób to nie widzę sensu tego zmieniać.
 19. Był już kiedyś taki pomysł, trzeba to w końcu zrobić.
 20. Podoba mi się nowa struktura. Wdrożymy ją lub w podobny sposób - przyda się odświeżyć te działy.
 21. Libter

  Lista zmian

  15.09.2021: Wersja 2.4.2 dla code.skript.pl - lepsze statystyki dla administracji. Wersja 1.4.2 dla sklep.skript.pl - dodanie oznaczania zakładek jako aktywnych.
 22. Jest to na liście przed kompletnym usunięciem starego przycisku, zobaczę co da się zrobić. Tutaj niestety nic nie zrobimy, trzeba edytować już na code. Jeśli ukrywamy to tylko jego widoczność w profilu natomiast sam kod nadal można znaleźć. Co innego z usuwaniem - tutaj faktycznie jest błąd. Wszystkie kody są póki co z założenia publiczne (chociażby indeksowane w google). Być może w przyszłości będzie jakaś opcja na hasło albo przynajmniej na klucz w linku.
 23. Libter

  Lista zmian

  14.09.2021: Dodanie zaawansowanej integracji z serwisem code.skript.pl w postaci przycisku do edytora pozwalającego na szybkie wstawianie kodów do treści posta. Integracja jest na razie w fazie beta - docelowo zastąpi wbudowany przycisk kodu. Wersja 2.4.0 dla code.skript.pl - możliwość integracji i drobne poprawki. Wersja 2.4.1 dla code.skript.pl - drobne poprawki.
 24. Przycisk dodawania kodów na code.skript.pl został dodany bezpośrednio do edytora, na razie obok istniejącego przycisku kodu. Zalecam używać nowego przycisku, co rozwiązuje wniosek.
 25. Przycisk dodawania kodów na code.skript.pl został dodany bezpośrednio do edytora, na razie obok istniejącego przycisku kodu. Zalecam używać nowego przycisku, co rozwiązuje wniosek.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...