Skocz do zawartości

Programmer2004

Użytkownik
 • Zawartość

  19
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Programmer2004

 • Tytuł
  Początkujący I
 1. Witam. Chciałbym przedstawić mój kolejny program, a mianowicie JUEFE. Służy on do rozpakowywania kopii kaset zapisanych w formacie UEF (Unified Emulator Format) i wykorzystujących kasetowy system plików stworzony dla komputerów Acorn Electron. Działanie jest bardzo proste. Wybieramy źródłowy plik UEF oraz ścieżkę docelową. Następnie przyciskiem Extract pliki z kasety zostaną wypakowane do podanego folderu. Istotną kwestią jest to, iż pliki są numerowane od 0 do (ilość plików - 1). Otóż kasety komputerów Acorn Electron nie pozwalają na swobodne przeskakiwanie po ich zawartości, w związku z czym dane muszą być uporządkowane. Screen: Download: 1.0.0 1.0.0 (Kod źródłowy) Skan: 1.0.0
 2. JBBCME - Emulator komputera BBC Micro napisany w języku Java

  OK, postaram się coś poduczyć o JavaFX i przeprogramować do niego interfejs, gdyż szczerze to nigdy nie używałem JavaFX. Ale dzięki za poradę.
 3. Problem z userem.

  @KrejzolekPRO, w tym przypadku wyrzuca Ci błąd, gdyż próbujesz robić rzutowanie do klasy, która nie ma kompletnie nic wspólnego z klasą Player. Zdefiniuj klasę User jako rozszerzającą Player, czyli: public class User extends Player
 4. JBBCME - Emulator komputera BBC Micro napisany w języku Java

  Cóż, może i by pasowało, no ale tego już zmienić nie mogę, no bo jak wiemy, to emulatory nie polegają na przepisywaniu gier na inną platformę, lecz na udawaniu danego sprzętu. Więc no... Bez edytowania plików gry nie idzie tego zmienić.
 5. JBBCME - Emulator komputera BBC Micro napisany w języku Java

  Cieszę się, że się podoba. Tematem emulacji zainteresowałem się tak rok temu, a że uwielbiam też stare technologie, to pomyślałem, że emulator BBC Micro będzie fajnym pomysłem. Nie jest jeszcze ukończony i są emulatory o wiele lepsze od mojego, ale i tak dziękuję bardzo. A co do pana @esej, nadal czekam na to, co mogę poprawić w interfejsie, aby nie był on brzydki.
 6. JBBCME - Emulator komputera BBC Micro napisany w języku Java

  Jak już piszesz, że program ma brzydki styl, to chociaż napisz, co mam zmienić w interfejsie.
 7. JBBCME - Emulator komputera BBC Micro napisany w języku Java

  Nie wiem, bo jego argumenty tyczą się tylko mojego stylu kodowania, a nie samego programu. A program interpretuje kod BASIC'a dobrze. Co do krytyki, to akurat wcale mi to nie przeszkadza, żeby zamieszczać tutaj moje programy.
 8. JBBCME - Emulator komputera BBC Micro napisany w języku Java

  Krytykujesz, a nawet nie podałeś argumentów. Program nie jest bezużyteczny, jest dopiero we wczesnym stadium.
 9. JBBCME - Emulator komputera BBC Micro napisany w języku Java

  To, że dałem kod źródłowy na stronie innej, niż GitHub, to nie znaczy, że nie jestem człowiekem. Po pierwsze: Twój program dekompilujący źle odkodował program, gdyż po pierwsze tam nie ma pętli for(;;), tylko while(true), a po drugie w bloku try...catch jest wywołanie Hardware.tick(). Po drugie: Zrobiłem statyczne funkcje, gdyż nie ma potrzeby tworzenia ich jako obiektów. Po trzecie: Normalny start, tworzy okno i można korzystać. Po czwarte: Mój program nie jest jedynym, który w przypadku wyjątku zamyka się i wypisuje błąd w konsoli. Nie wiem, dlaczego krytykujesz moją stylistykę kodu, każdy ma swój styl kodowania. Ważne, że emulator interpretuje niektóre programy bez problemu. //edit: Domyślam się, że chodziło też o to, dlaczego główna pętla emulatora jest tworzona w nowym wątku. Otóż gdy próbowałem dać to w tym samym wątku, to spotykałem się z licznymi bugami związanymi z oknem (JFrame) jak i z samą emulacją. I dlatego też właśnie ta pętla jest tworzona w nowym wątku w celu odseparowania jej od okna, co nie blokuje pętli komunikatów.
 10. Witam. Chciałbym zaprezentować mój autorski emulator komputerów BBC Micro. BBC Micro jest komputerem wyprodukowanym w 1981 roku przez brytyjską firmę Acorn Computers. W update 1.0.2 dodano kilka nowych funkcji, teraz emulator bootuje się do ekranu z instrukcjami gry 3D Bomb Alley. Aby załadować program do emulatora, należy zrzucić obraz dysku z prawdziwego BBC Micro bądź pobrać z internetu, następnie wypakować z niego pliki dowolnym programem, np. BBC Explorer. Następnie wczytać plik rozruchowy do emulatora (przeważnie jest to plik !BOOT). WAŻNE: Nazwy plików muszą się kończyć znakiem $, więc jeśli Twój program rozpakowujący nie dodał ich na końcu pliku, to należy je dodać ręcznie w celu poprawnego działania. Screen: Download: 1.0.2 1.0.2 (Kod źródłowy) 1.0.1 1.0.1 (Kod źródłowy) 1.0.0 1.0.0 (Kod źródłowy) Skan: 1.0.2 1.0.1 1.0.0
 11. narzędzie SkNotePad

  Nie jestem sam autorem, w skład projektu wchodzą też xCubePL oraz BitCrack. Zadanie programisty akurat padło na mnie. xCubePL jest projektantem, a BitCrack grafikiem. A że nie mam czasu, to dlatego nie możemy tego ulepszyć. Jest wiele niedokończonych, zbugowanych projektów. A co do SkNotePad to są w nim informacje o autorach. I tak jak wspominałem, nie jest to VB.NET, tylko język C. Czy naprawdę tak trudno odróżnić od siebie te dwa języki? Co do projektu to mamy cały kod źródłowy na moim lokalnym dysku twardym, a ostatni update był 14 czerwca, bo tak jak mówiłem, jestem głównym programistą, a że nie mam czasu to projekt nie może być kontynuowany. Zresztą są projekty, które mają update'y nawet co rok albo 2 lata. //edit: Nie xCubePL, tylko Polski Sześcian. ;P
 12. narzędzie SkNotePad

  Wiemy, że to jest bardzo irytujący błąd, ale póki co jeszcze nie opracowaliśmy rozwiązania. A ja póki co nie mogę się zająć tym bugiem, gdyż mam inny projekt na głowie. Ale po jakimś czasie być może się to uda naprawić.
 13. narzędzie SkNotePad

  Cóż, postaramy się, bo wygląd to faktycznie jakiś rewelacyjny nie jest.
 14. narzędzie SkNotePad

  1. Microsoft jest firmą, a MSDN to ich strona, więc nie wiem, o co tutaj spina. 2. Według mnie bardziej Ty próbujesz ukazać swoją mądrość poprzez pisanie postów typu "Pewnie robione w VB.net" nie mając kompletnie wiedzy na temat powstawania programu. Więc proszę Cię bardzo, przestań się kompromitować. A jak masz negatywną opinię o programie, to chociaż napisz, co w nim jest wadliwego, żebyśmy mogli to uwzględnić i naprawić. //edit: Co do blokowania programu przez SmartScreen, to odpowiedź jest prosta: Program nie jest wystarczająco rozpoznawany przez filtr SS, i taki jest efekt. Zresztą xCubePL umieścił linki do skanów na VirusTotal, więc można go bezpiecznie uruchomić.
 15. narzędzie SkNotePad

  Po pierwsze, z tego kursu uczyłem się tylko, gdy dopiero zaczynałem naukę programowania w Win32. Po drugie, w tym kursie nie ma informacji na temat kontrolki RichEdit. Po trzecie, jak chcesz już wiedzieć, skąd wzięliśmy informacje o kontrolce RichEdit, to polecam przeszukać na angielskiej stronie Google oraz na MSDN.
×