-
Ilość zawartości
1968 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
57
Ostatnia wygrana Helios1993 w dniu 29 grudnia 2024
Użytkownicy przyznają Helios1993 punkty reputacji!
O Helios1993
- Urodziny 06/09/2004 (22.041021332 lat)
Informacje
-
Płeć
Mężczyzna
Metody kontaktu
-
Discord
helios1993
Ostatnie wizyty
Osiągnięcia Helios1993
-
Dla czytelności kodu można i warto, ale w samym działaniu nic to nie zmienia. Przy statycznych gui jeszcze lepiej jest utworzyć je raz w on load zamiast tworzyć nowe przy każdym otwarciu.
-
MaTiXx obserwuje zawartość Helios1993
-
Helios1993 obserwuje zawartość Serwer renderuje tylko na jednym wątku , Dobry hosting , problem dotyczacy bungeecord i 6 innych
-
pufferfish, pakiet budget 4gb
-
Fquido_Games zareagował(a) na odpowiedź w temacie:
Automatyczne logowanie premium - za darmo i bez BungeeCord
-
Bungeecorda się nie używa od lat, to martwy i mało bezpieczny silnik. Przeczytaj poradnik - https://github.com/Helios3991/konfiguracja-serwera-proxy
-
Problem z Tps'ami na Serwerze Minecraft.
Helios1993 odpowiedział(a) na Smooth_EZ pytanie w Pytania i problemy
Ktoś tu utknął pod kamieniem. Spigot to martwy silnik, jak już to na nim ci pełno pluginów nie pójdzie lub się będzie sypać (spigota w pełni nie wspierają nawet takie pluginy jak essentials czy worldguard). Paper wspiera wszystkie pluginy pisane pod spigota oraz wiele więcej. Przypisałeś też zdecydowanie zbyt wiele ramu, przypominam, że java korzysta z garbage collectora - a więc im więcej ramu przypiszesz, tym dłużej będą zajmować jego cykle, a tym samym serwer będzie bardziej lagował. Limitem na aktualnych procesorach (ryzen 9000) jest 20gb, na słabszych mniej. Wymień silnik na Paper w wersji 1.21.1 oraz przypisz mniej ramu, a lagi znikną. -
Zaktualizuj silnik i wyślij logi.
-
Wysokie wartości MSPT, tick durations
Helios1993 odpowiedział(a) na adamc pytanie w Pytania i problemy
Dopóki mspt są poniżej 50, twój serwer nie ma żadnych problemów z wydajnością - nie ma się czym martwić i nic z tego nie wyprofilujesz. Z większych problemów jakie wyłapałem: - stare wersje softu (silnik, system, kernel, pluginy), z błędami sięgającymi nawet łatwo wykonywalnego exploita na console access - poaktualizuj wszystko co masz na serwerze. - serwer siedzi ci w swapie - zmniejsz wartość swappiness na 1 lub wyłącz swap. Wykonaj profiler dopiero wtedy, gdy będą występować jakieś lagi. -
amorek zareagował(a) na odpowiedź na pytanie:
Spigot, Proxy i AntyCheat
-
Kormic zareagował(a) na odpowiedź na pytanie:
Spigot, Proxy i AntyCheat
-
Pluginy są w stanie w pełni odwzorować stary system walki, a gracze ze starych klientów nadal będą mogli dołączać - nawet się nie zorientują, że silnik serwera jest nowszy. Nowsze wersje posiadają kilkukrotnie więcej kontentu, ale także są o wiele lepiej zoptymalizowane i jeszcze lepiej skalowalne. Niektóre funkcjonalności, jak redstone czy oświetlenie, zostały zoptymalizowane nawet kilkudziesięciokrotnie od tego czasu. Jeszcze inne, jak np. cały system chunków, stały się w pełni wielowątkowe i nawet nie dotykają głównego wątku. Utrzymanie 400-500 graczy na silniku 1.21 i trybie easyhc nie jest tu żadnym wyzwaniem, a jeśli zależy ci na większej ilości to możesz przetwarzać poszczególne zgrupowania chunków na osobnych wątkach - wtedy serwer utrzyma tysiące graczy na pojedynczej instancji, oczywiście tylko wtedy jeśli zasoby maszyny na to pozwolą. Antycheaty łączy się tylko po to, by z obu wybrać lepszy check. Przykładowo, grim nie ma checków combatu, a movement vulcana jest słaby i przestarzały - dlatego używa się movement z grima + combat z vulcana. Polar ma zarówno dobry movement jak i combat (oba lepsze niż w grimie i vulcanie), więc nie ma sensu go z niczym łączyć.
-
Zacznijmy od tego, że nie używa się ani bungeecorda, ani spigota, ani wersji 1.8 - wszystko to jest już od lat martwe. Dodatkowo, płatne forki są bardzo marnej jakości i istnieją nielegalnie. Najlepszym silnikiem dla większości jest i przez bardzo długi czas będzie Paper, jeśli chcesz skalować serwer do ponad kilkuset graczy to świetnie sprawdzi się Folia. Z silników proxy wszystko co bazuje na bungeecordzie jest bezużyteczne - coraz mniej pluginów jest pisanych pod jego api, a jego podstawa jest bardzo przestarzała i dziurawa. Większość sieci serwerów przerzuciła się na Velocity - jest on aktualnie popularniejszy niż bungeecord i wszystkie jego forki razem wzięte. Z antycheatów w niskim budżecie jest przede wszystkim Grim, jeśli zależy ci na wykryciu aima to można dopłacić do combat checków Vulcana. W wyższym budżecie jest Polar ze skuteczniejszym wykryciem combata.
-
Problem z pluginem "Skript"
Helios1993 odpowiedział(a) na Franic_Games_YT pytanie w Pytania i problemy
Gdy nie ma wsparcia dla danego typu pliku to daje się plain text. -
To jest porzucony plugin, dodatkowo przepełniony dosyć poważnymi błędami. Essentials umożliwia pełną customizację tekstu banów, zarówno od strony ukaranego gracza jak i pozostałych graczy na serwerze, więc nie potrzebujesz na to żadnych alternatywnych pluginów. Jeśli jednak postanowisz kiedyś wymienić całego essentialsa na lepsze pluginy, pod bany mogę polecić libertybans.
-
Serwer renderuje tylko na jednym wątku
Helios1993 odpowiedział(a) na Kowalski_2M pytanie w Pytania i problemy
Teraz kupiłeś maszynę z tylko jednym wątkiem, podczas gdy serwer wymaga minimum 2 do działania. W tym, że jeśli przypadkowo pobierzesz plugin z wirusem (co się zdarza - na spigotmc raz na jakiś czas na krótko się pojawiają, na martwym bukkicie potrafią siedzieć miesiącami i nikt nic z tym nie robi) to cały system wyląduje w koszu, nie tylko executable na twoim serwerze. Izolacja aplikacji w systemie i prawidłowe zarządzanie uprawnieniami to podstawa do stawiania publicznych projektów na vpsie. Ponieważ tak działa Watchdog - system, który by nie dopuścić do nieskończonego deadlocka i nieprawidłowego zamknięcia serwera bezpiecznie zatrzymuje jego proces gdy na pojedynczy tick zejdzie zbyt wiele czasu. -
Kormic zareagował(a) na odpowiedź na pytanie:
Serwer renderuje tylko na jednym wątku
-
Serwer renderuje tylko na jednym wątku
Helios1993 odpowiedział(a) na Kowalski_2M pytanie w Pytania i problemy
Log nie był już potrzebny, mówi to samo do czego doszliśmy już wcześniej - masz zbyt słaby procesor. Po tym, że uruchomiłeś serwer na roocie i korzystasz z bardzo starych wersji systemu oraz kernela, mogę stwierdzić, że nie masz doświadczenia z obsługą linuxa, więc gdy będziesz się przenosił to celuj raczej w hosting zarządzany - nie będziesz w stanie popełnić na nim takich poważnych błędów. -
Serwer renderuje tylko na jednym wątku
Helios1993 odpowiedział(a) na Kowalski_2M pytanie w Pytania i problemy
Wcisnęli ci procka za kilkadziesiąt zł sprzed dekady, który na dodatek jest pod całkiem inne środowisko. Nie ma szans że ci na tym pójdzie serwer mc. Logi nie zawierają żadnych prywatnych informacji, w pełni nadają się do udostępniania. Niektórzy mogą uznać adresy ip za prywatne informacje, ale ich zapisywanie można łatwo wyłączyć w configu serwera. Można też wrzucić logi na stronę mclo.gs (specjalnie przystosowana do udostępniania logów), która automatycznie je wyłapuje i ukrywa. -
Serwer renderuje tylko na jednym wątku
Helios1993 odpowiedział(a) na Kowalski_2M pytanie w Pytania i problemy
Renderowanie odbywa się na karcie graficznej i na kliencie, nie na procesorze i na serwerze. Jeśli masz na myśli powolne odbieranie pakietów chunków od serwera, przyczyną może być użycie wolnego dysku lub słabego procesora przez twój hosting vps lub problemy związane z siecią (mało prawdopodobne z powodu freezowania się serwera). Wyślij profiler z pluginu Spark, logi zawierające uruchomienie i wyłączenie przez watchdoga (jeden ze zarchiwizowanych plików) oraz pełne specyfikacje swojej wirtualnej maszyny (przede wszystkim rodzaj dysku, najlepiej jego prędkość odczytu i zapisu oraz opóźnienia). -
To jest współdzielony hosting, od takich radzę trzymać się z daleka. W cenie 30zł najlepszą opcją będzie pakiet Budget 4gb od pufferfish.host.
