Witam,
jestem tu nowy i dopiero zaczynam pisanie skryptów. Miałem pisać mój pomysł w Javie, ale nie ma tak dobrej polskiej społeczności jak...Skript!
Wymyśliłem sobie grę, ale nie mogę pisać szczegółów. No dobra... parę napiszę
Gra miałaby by być wzorowana na grach RPG, takich jak Wrota Arkany itp. Chciałbym, aby właściciele serwera, sami tworzyli całą fabułę rozgrywki, a dokładniej co potzrebuję:
- Komendy(umiem)
- Zmienne dla serwera zapisywane w pliku(nie umiem)
- Zmienne dla każdego użytkownika(też nie umiem)
- Skrzynki, w których tak naprawdę nic nie ma, ale po otwarciu skrzynki przez gracza pojawia się tam kartka(list/książka) z informacjami. Treść listu ma być zależna od nicku gracza. Po zamknięciu skrzynki, ta czyści się.(również nie umiem)
- Wieśniaki, po których kliknięciu ukazują na czacie wiadomość, ale pokazują ją tylko dla gracza, który go kliknie(także nie umiem)
- I najtrudniejsza rzecz:
Przy trybie edycji fabuły, chce żeby admin wycelował celownikiem w skrzynkę, wpisał wtedy komendę z argumentem treści dla listu, a do configu została zapisana: skrzynka, treść listu i LVL listu
Proszę również nie pisać postów w stylu:"Zacznij od czegoś prostszego", bo komendę na ogłoszenia umiem zrobić.
Jeśli, w jakikolwiek stopniu, pomożesz mi, wymienię Cię jako jeden z autorów, całego skryptu