Skocz do zawartości
  • 0

RCON i skriptowe komendy

piter909
 Udostępnij

Pytanie

Hej,

Jest jakiś sposób na wywołanie komend w skript za pomocą RCON?

Niestety, nie działają mi one, gdy SMS Shop ze strony wysyła komende do konsoli - tak jakby komendy w skripcie w ogóle nie istniały.

Nie mam błędów, wszystko się zgadza. Da się wpisywać komendy w konsoli. To jest widocznie wada skripta..

:/

Dzięki za każdą pomoc.

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

Czy zwykła komenda typu /op ktostam ci działa?

Jaki masz hosting (sklepu)? Tylko niektóre oferują rcon.

Nie mam serwera na hostingu :p

Mój serwer trzyma się na maszynach z OVH

Mam własny skrypt w PHP, który wysyła komendy do konsoli przez RCON. Nie wykonują one niestety komend skript'a, jedynie te, które załadowały się na starcie serwera z pluginów. Komenda przychodzi, execute'uje się w konsoli i na tym się kończy - 0 efektu. :/

PS. Jeszcze nie przetestowałem tego wyżej, gdy tylko to zrobię, napiszę czy działa. Dawałem "if sender is console" - sądzę więc, że to nie zadziała, ale warto spróbować. :D

Edytowane przez piter909

• 0

To nie ma nic do rzeczy, tylko blokuje graczom tę komendę.

Czyli i serwer i www masz u siebie na OVH?

I jeszcze twierdzisz że zwykłe komendy działają a skriptowe nie...

Dziwna sprawa... jak wpisujesz prosto z konsoli to ci komendy działają? Może masz je źle zrobione i temu "nie ma efektu"?

Daj tu kod komendy którą wykonujesz.

• 0

To nie ma nic do rzeczy, tylko blokuje graczom tę komendę.

Czyli i serwer i www masz u siebie na OVH?

I jeszcze twierdzisz że zwykłe komendy działają a skriptowe nie...

Dziwna sprawa... jak wpisujesz prosto z konsoli to ci komendy działają? Może masz je źle zrobione i temu "nie ma efektu"?

Daj tu kod komendy którą wykonujesz.

Skrypt RCON jest w pełni sprawny. Wszystkie komendy pluginów, poza komendamy skrypta, są wykonywane normalnie.

Skrypt w skripcie jest także dobry Gdy wpiszę komendę w konsole, wykonuje się, ale chwile później wyskakuje "nieznana komenda, wpisz /help", tak jakby skript sczytywał to, co zostało wprowadzone, a nie traktował tego jako server command. :p

Oto skrypt, polega on na przydzielaniu rang, gdy gracz wchodzi na serwer, bo PEX jest pobugowany i raz daje, a raz nie, gdy gracz jest offline. Jeszcze nie jest skończony ale w pełni działa. Trzeba go troszkę okroić o zmienne i 1 argument, bo są niepotrzebne:

command przydziel <text> <text> [<player&gt]:	trigger:		if sender is console:			if player-argument is online:				execute console command "pex user %arg 1% group set %arg 2%"				send "&f[&9GC&b2] &aRanga %arg 2% przydzielona. Gracz &b%arg 1%&a jest online, wiec zostala przydzielona od razu." to console				stop			set {przydzial::gracze::%arg 1%::wykonanie} to true			set {przydzial::gracze::%arg 1%::nazwa} to arg 1			set {przydzial::gracze::%arg 1%::ranga} to arg 2			send "&f[&9GC&b2] &aRanga %arg 2% przydzielona. Przy kolejnym zalogowaniu gracza &b%arg 1%&a zostanie przyznana." to console			stop		else if player is op:			if player-argument is online:				execute console command "pex user %arg 1% group set %arg 2%"				send "&f[&9GC&b2] &aRanga %arg 2% przydzielona. Gracz &b%arg 1%&a jest online, wiec zostala przydzielona od razu." to player				stop			set {przydzial::gracze::%arg 1%::wykonanie} to true			set {przydzial::gracze::%arg 1%::nazwa} to arg 1			set {przydzial::gracze::%arg 1%::ranga} to arg 2			send "&f[&9GC&b2] &aRanga %arg 2% przydzielona. Przy kolejnym zalogowaniu gracza &b%arg 1%&a zostanie przyznana." to player			stop		else:			send "&cNie masz uprawnien" to player			stop
Edytowane przez piter909

• 0

Dodaj ukośnik przed komendą, może to ma znaczenie.

Wiem, niestety konsola nie widzi komend ze skripta i pisze że nie istnieją (ale komenda działa O.o)

No właśnie.. :/ I tu chyba jest sedno problemu.

Szkoda, że nie da się wykorzystać skripta do SMS-shopów :/.. Powinni to trochę ogarnąć, bo jego użyteczność ogranicza się tylko do "in-game" ;c

Edytowane przez piter909

• 0

Gówno prawda xd
Mi tam zawsze działały komendy z skripta wykonywane przez RCON :>

command /sprawdz:	executable by: console	trigger:		send "Jak widac wszystko dziala :>" to console
	  if(isset($wyslij)) {	  	$rcon->send_command("sprawdz");          }

Dołączona grafika

Używam Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!od Chrisa Churchwella.

Widzę, że nie tylko na tym forum szukałeś rozwiązania :)

• 0

Sopher ma rację komendy skripta są normalnie wykonywane przez RCON , spróbuj podmienić sender na executor - zawsze dziala. (if executor is console:) . dodatkowo możesz ominąć twn if zamiast wszedzie dawac send to console lub send to player wpisać send to executor

Nieaktywny
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...