Skocz do zawartości
  • 0

Jaka wersja i konkretny silnik na serwer Minecraft?


Pytanie

1 godzinę temu, Helios1993 napisał:

A do czego ci potrzebny tak prehistoryczny silnik? Od razu mogę cię zapewnić, że nie otworzysz na nim serwera.

to na czym mam postawic serwer od wersji 1.8.x do 1.20 ? 

Nieaktywny
Odnośnik do komentarza
https://skript.pl/temat/56122-jaka-wersja-i-konkretny-silnik-na-serwer-minecraft/
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
36 minut temu, F1lipek321 napisał:

to na czym mam postawic serwer od wersji 1.8.x do 1.20 ? 

To zależy od trybu silnika. Na tryb, na którym nie wymagasz najnowszych nie wiadomo jakich dodatków, nie potrzebujesz nowych itemów/bloków, pasują ci limity (np. nametagi i sidebar) to śmiało stawiaj na 1.8. Jeżeli chcesz zapewnić ciekawszą/bardziej urozmaiconą rozgrywkę to stawiaj na nowszych wersjach. Ja preferuje 1.16.5 aczkolwiek 1.19.4 też git, na 1.20.1 uważaj.

Odnośnik do komentarza
https://skript.pl/temat/56122-jaka-wersja-i-konkretny-silnik-na-serwer-minecraft/#findComment-336924
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, F1lipek321 napisał:

to na czym mam postawic serwer od wersji 1.8.x do 1.20 ? 

Silnik serwera zawsze powinien być najnowszy, nieważne z jakiej wersji wpuszczasz graczy. Bezpośrednio przekłada się to na o wiele wyższe bezpieczeństwo oraz stabilność.

Odnośnik do komentarza
https://skript.pl/temat/56122-jaka-wersja-i-konkretny-silnik-na-serwer-minecraft/#findComment-336931
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, Helios1993 napisał:

Silnik serwera zawsze powinien być najnowszy, nieważne z jakiej wersji wpuszczasz graczy. Bezpośrednio przekłada się to na o wiele wyższe bezpieczeństwo oraz stabilność.

Ale czy ty czaisz ze robie na 1.8.x podstawke wiec nie bede stawial na 1.12 1.16 czy 1.20 XD

Odnośnik do komentarza
https://skript.pl/temat/56122-jaka-wersja-i-konkretny-silnik-na-serwer-minecraft/#findComment-336939
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, F1lipek321 napisał:

Ale czy ty czaisz ze robie na 1.8.x podstawke wiec nie bede stawial na 1.12 1.16 czy 1.20 XD

jak postawisz na 1.20 to sciagasz viarewind i mozesz grac 1.8+ wystarczy swiat zbudowac z blokow dostepnych w 1.8

Odnośnik do komentarza
https://skript.pl/temat/56122-jaka-wersja-i-konkretny-silnik-na-serwer-minecraft/#findComment-336940
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, F1lipek321 napisał:

Ale czy ty czaisz ze robie na 1.8.x 

Ciekawe po co, na tej wersji każdy serwer umiera, wystarczy zobaczyć na te wszystkie ehc, teraz maja po 10x mniej graczy, myślisz że nowy serwer będzie mieć przebicie na i tak już martwej wersji?

image.png.35fc8c473db158c1d19461abb651ab9d.png

Odnośnik do komentarza
https://skript.pl/temat/56122-jaka-wersja-i-konkretny-silnik-na-serwer-minecraft/#findComment-336941
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na byle jakiej byle żeby nie miała 9 lat, ja polecam od 1.16-1.20 jednak osobiście używam 1.18.2

Plugin viaversion+viabackwards+viarewind pozwala ci na wpuszczenie gracza z każdej wersji mc, więc nawet jakbyś miał serwer na 1.46.2 to ktoś może wejść z 1.7 

Odnośnik do komentarza
https://skript.pl/temat/56122-jaka-wersja-i-konkretny-silnik-na-serwer-minecraft/#findComment-336943
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, Fendi napisał:

Na byle jakiej byle żeby nie miała 9 lat, ja polecam od 1.16-1.20 jednak osobiście używam 1.18.2

Plugin viaversion+viabackwards+viarewind pozwala ci na wpuszczenie gracza z każdej wersji mc, więc nawet jakbyś miał serwer na 1.46.2 to ktoś może wejść z 1.7 

+/- Coś takiego:
https://imgur.com/a/nVTIqUG

Odnośnik do komentarza
https://skript.pl/temat/56122-jaka-wersja-i-konkretny-silnik-na-serwer-minecraft/#findComment-336947
Udostępnij na innych stronach

  • 0
43 minuty temu, F1lipek321 napisał:

+/- Coś takiego:
https://imgur.com/a/nVTIqUG

permisionex out, tego nie sie uzywa, jest stare i pobugowane, zainstaluj luckperms

Tak samo wyrzuć wildskript i zainstaluj skripta 2.6.4

A i na jaką wersje się zdecydowałeś?

Edytowane przez Fendi
Odnośnik do komentarza
https://skript.pl/temat/56122-jaka-wersja-i-konkretny-silnik-na-serwer-minecraft/#findComment-336948
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, F1lipek321 napisał:

to na jakim silniku najlepiej postawic i jaka wersje zeby dzialac na 1.8.x - 1.19/1.20?

10 godzin temu, Helios1993 napisał:

Silnik serwera zawsze powinien być najnowszy

 

Godzinę temu, F1lipek321 napisał:

a silnik? zwykly paper czy purpur

purpur

 

Godzinę temu, F1lipek321 napisał:

+/- Coś takiego:
https://imgur.com/a/nVTIqUG

Zacznij od zaktualizowania każdego pluginu do najnowszej wersji

Odnośnik do komentarza
https://skript.pl/temat/56122-jaka-wersja-i-konkretny-silnik-na-serwer-minecraft/#findComment-336950
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, CoFFeIN04 napisał:

 

purpur

 

Zacznij od zaktualizowania każdego pluginu do najnowszej wersji

To wybiorę purpur, tylko na jaka wersje ? Żeby w miarę wszystkie pluginy na nią były i żeby stabilna była 

Odnośnik do komentarza
https://skript.pl/temat/56122-jaka-wersja-i-konkretny-silnik-na-serwer-minecraft/#findComment-336952
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zacytuję jeszcze raz:

Godzinę temu, CoFFeIN04 napisał:
11 godzin temu, Helios1993 napisał:

Silnik serwera zawsze powinien być najnowszy

Odnośnik do komentarza
https://skript.pl/temat/56122-jaka-wersja-i-konkretny-silnik-na-serwer-minecraft/#findComment-336953
Udostępnij na innych stronach

  • 0
28 minut temu, F1lipek321 napisał:

To wybiorę purpur, tylko na jaka wersje ? Żeby w miarę wszystkie pluginy na nią były i żeby stabilna była 

Żeby wszystkie pluginy na nią były to między 1.16 a 1.18, wyżej, nie wszystkie mogą mieć wsparcie

Odnośnik do komentarza
https://skript.pl/temat/56122-jaka-wersja-i-konkretny-silnik-na-serwer-minecraft/#findComment-336954
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, F1lipek321 napisał:

to na jakim silniku najlepiej postawic i jaka wersje zeby dzialac na 1.8.x - 1.19/1.20?

Silnik zawsze powinien być najnowszy i nie możesz zapominać o jego częstych aktualizacjach. Gdy wyjdzie mniejsza aktualizacja gry (np. 1.20.1 -> 1.20.2) odczekaj ok. tydzień przed wrzuceniem nowego, a przy większych aktualizacjach (np. 1.20.2 -> 1.21) od dwóch tygodni do miesiąca. W momencie gdy nie wychodzi żadna nowa wersja Minecrafta, aktualizuj silnik przynajmniej raz na tydzień. Warto także aktywnie śledzić changelogi silnika.

Silnik wybiera się zależnie od zastosowania:
- Fabric dla niedużych, prywatnych serwerów
- Paper dla publicznych serwerów do ok. 100 graczy
- Pufferfish(+) dla publicznych serwerów do ok. 200 graczy
- Folia dla publicznych serwerów powyżej 200 graczy
- Purpur dla serwerów, które korzystają z jego dodatkowych customizacji

Odnośnik do komentarza
https://skript.pl/temat/56122-jaka-wersja-i-konkretny-silnik-na-serwer-minecraft/#findComment-336966
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Helios1993 napisał:

1.20.1

Wybralem purpur 1.18.2 i 1.16.5 tylko nie wiem który wybrać bo wydaje mi się ze coraz więcej luncherow ma 1.16.5 i było by stabilniejsze jakbym ta wersje wybrał coraz więcej graczy na niej gra, czy dać 1.18.2 i się tym nie martwić, bo i tak wszystko robię pod 1.8.x mapy itp.

Odnośnik do komentarza
https://skript.pl/temat/56122-jaka-wersja-i-konkretny-silnik-na-serwer-minecraft/#findComment-336977
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minut temu, F1lipek321 napisał:

Wybralem purpur 1.18.2 i 1.16.5 tylko nie wiem który wybrać bo wydaje mi się ze coraz więcej luncherow ma 1.16.5 i było by stabilniejsze jakbym ta wersje wybrał coraz więcej graczy na niej gra, czy dać 1.18.2 i się tym nie martwić, bo i tak wszystko robię pod 1.8.x mapy itp.

Wersja 1.16.5 jest bardzo niestabilną wersją. Pod względem stabilności 1.18.2 jest dużo lepsza, ale nadal nie można jej nazwać stabilną. Kolejny raz powtarzam - silnik serwera zawsze powinien być najnowszy, nie ma znaczenia z jakich wersji wpuszczasz graczy.

Odnośnik do komentarza
https://skript.pl/temat/56122-jaka-wersja-i-konkretny-silnik-na-serwer-minecraft/#findComment-336978
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Nieaktywny
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...