Skocz do zawartości

Zad z biol

Misio12320

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. pomoże ktos? Potrzebuję na teraz. Oferta 10 likow. 

Wyjaśnij:
Jeżeli matka będzie heterozygotą z grupą krwi A, dziecko będzie miało grupę krwi 0, to czy pan o grupie krwi A może być ojcem tego dziecka?
Podaj genotypy i fenotypy wszystkich osobników (ojca, matki, dziecka).
Wyjaśnienie przedstaw na kwadratach. (Podpowiedź: proszę podać genotypy grupy krwi matki i do krzyżówki użyć ten prawidłowy).

Nie jestem pewien ale raczej mógłby. Matka ma genotypy Ioraz iskoro jest heterozygotą z grupą krwi A co oznacza, że nie może mieć genotypów Ioraz Igdyż w takim przypadku miałaby grupę krwi AB. Jeśli ojciec również miał genotypy Ioraz iistnieje 25% prawdopodobieństwo, że dziecko miałoby grupę krwi 0. Rysowane na komputerze myszką więc przepraszam jeśli trochę nieczytelne :v
image.png.004849c205f6ee5163515ebfb0d16bf2.png

Jeśli jednak ojciec jest homozygotą (bo nie ma podanego czy jest heterozygotą czy homozygotą) to nie ma możliwości żeby dziecko miało grupę krwi 0 = )

Edytowane przez Peridot

W dniu 8.05.2020 o 17:06, Peridot napisał:

Nie jestem pewien ale raczej mógłby. Matka ma genotypy Ioraz iskoro jest heterozygotą z grupą krwi A co oznacza, że nie może mieć genotypów Ioraz Igdyż w takim przypadku miałaby grupę krwi AB. Jeśli ojciec również miał genotypy Ioraz iistnieje 25% prawdopodobieństwo, że dziecko miałoby grupę krwi 0. Rysowane na komputerze myszką więc przepraszam jeśli trochę nieczytelne :v
image.png.004849c205f6ee5163515ebfb0d16bf2.png

Jeśli jednak ojciec jest homozygotą (bo nie ma podanego czy jest heterozygotą czy homozygotą) to nie ma możliwości żeby dziecko miało grupę krwi 0 = )

POG :rak:, "

Genotyp to dwa geny a Ty nazywasz genotypem A albo I to tak nie jest. Nie wiem skąd bierzesz AB  i B  i co to u Ciebie oznacza? Ja podawałam w zadaniu tylko grupę krwi A i 0 u dziecka, w zadaniu jest dobra tylko jedna tabelka i odpowiedz reszty brak to nie jest nawet połowa zadania.Ocena będzie w dzienniku.
Pozdrawiam

"

Nieaktywny
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...