Skocz do zawartości
Herman06

Skrypty w gui

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownik

Siemka, dzisiaj zacząłem sie uczyć pisać skrypty ;D chciałbym abyście poprawili kilka moich nowych skryptów :D...                                                      

1. na drop w gui

2. tutaj są wypisani administratorzy na koledze serwerze\

3. tutaj już nie w gui ale też ciekawe:D

Edytowane przez bvcz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik

Widzę na pierwszy rzut oka tak:

- Złe tabowanie we wszystkich skryptach

- GUI nie jest zrobione do końca, ponieważ nie końcówki (np: to be unsteable lub run [])

Masz poradnik:

- We wszystkich skryptach popraw z witch na with

I to na razie tyle błędów co wyszukałem.

Aaa możesz też zmienić format slot na set player's slot bo fs jest zbugowane, ale jak tam wolisz.

Poradnik set player's slot:

Jeśli poprawisz te błędy będzie spoko :)

Edytowane przez Mati17102
Edycje może zobaczyć tylko administracja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik
10 minut temu, Herman06 napisał:

Ale nadal nie wiem co mam zrobić...

command /komenda:
  	trigger:
  		open chest with 1 row named "&6test" to player
  		set player's current inventory's slot 0 to diamond named "&6test"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik

Skrypt dalej zle napisany. Nie znasz kompletnie podstaw, naucz sie pierw podstaw potem sie bierz za skrypty. Co do tego to dalej żle.

command /drop ":"

cancel event

Po co dajesz " to be unstealable " oraz " to close "  w currrent inventory?

Przeczytaj poradniki np. ten:

Edytowane przez HotAngel2K17

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zasłużony

Dobra, to może ja Ci wytłumaczę o co w tym chodzi:

TAB/SPACJA

• Taby dajemy po każdym dwukropku.
  • Pamiętaj, że 4 spacje to 1 tab.
  • Przykład:
command /drop [<text>]:
  	trigger:
  		if player has permission "permisja":
  			send "siema"
  			stop

INVENTORY

• Funkcją: open chest with [<liczba slotów>]  rows  named "[<nazwa gui>]" to player - otwierasz gui
  • Funkcją: set player's current inventory's slot [<slot, w którym ma być dany item>] to [<item/id itemu>] - ustawiasz dany item w gui.
  • To co Ci napisałem to podstawy tego sposobu - więcej w poradniku: Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!

DALSZE FUNKCJE SKRYPTU:

• Ja osobiście uczyłem się na podstawię patrzenia w kody innych skryptów, bądź z poradników.
  • Ten poradnik pomógł mi chyba najbardziej, polecam oglądnąć całą serie - naprawdę bardzo pomaga.
  • Ja robiłem coś na zasadzie, że oglądałem odcinek i po obejrzeniu robiłem skrypt, w którym były te funkcję co w odcinku przez to uczyłem się ich używać.
  • Jedno na co musisz tam uważać to "format slot", ponieważ jest on tam pokazywany - nie używaj tej funkcji.
  • W calej serii poradników nauczysz się zmiennych, podstawowych komend i funkcji - no i może trochę czegoś zaawansowanego.
  • Link do pierwszego odcinka: Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!

BARDZIEJ ZAAWANSOWANE FUNKCJE SKRYPTU:

• Bardziej te zaawansowane funkcję poznasz u knugiego, jest to skrypter warty polecenia.
  • Link do jego poradników: Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!

Życzę miłej nauki i oglądania! :D

Edytowane przez LjayPL789

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik
W dniu 20.08.2018 o 13:46, Herman06 napisał:

@LjayPL789 Bd dziękuje za pomoc i za podesłanie poradników jednak wolałbym jakbyście mi pomogli wyhaczyć błędy w tych skriptac :D

Ale ty miałeś przeczytać te poradniki i na podstawie nich poprawić skrypt :angrythonk: 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ten temat jest nieaktywny od dłuższego czasu. Nie odkopuj go bez potrzeby.