Skocz do zawartości
jahumen

Serwer discord "do programowania"

Rekomendowane odpowiedzi

Zasłużony

Czym jest do programowania?

Do programowania to serwer discord zrzeszający programistów i osoby uczące się programować z całej Polski. Znajdziesz tu specjalistów, którzy mogą pomóc Ci z problemem, z którym nie możesz się uporać, jak i potencjalnych wykonawców Twojego zlecenia.  Poza tym, możesz tu też porozmawiać na luźne tematy.

Główne założenia:

Nasza społeczność została stworzona przez programistów dla programistów. W szczególności szukamy osób chętnie pomagających i dzielących się swoją wiedzą z innymi, jak i nowicjuszy stawiających swoje pierwsze kroki w świecie kodowania. Nasza "święta" reguła brzmi: każdy jest równy i każdy ma prawo do zadawania pytań, popełniania błędów i do wyboru swojego języka programowania i środowiska programistycznego. Przykładamy dużą wagę do porządku na serwerze i pilnujemy przestrzegania regulaminu, lecz pozwalamy na mniejsze, sporadyczne przewinienia. Nie działamy dla zysku.

Dlaczego discord?

Dzięki temu, że discord jest rozbudowanym chatem, prawdopodobnie szybko otrzymasz odpowiedź na swoje pytanie - zauważy je większość zalogowanych użytkowników, a ich liczba w godzinach wieczornych wynosi ponad 80. Dodatkowo, gdy już otrzymasz pomoc, bardzo szybko będziesz mógł dopytać się o szczegóły, w trybie "live". 

Oficjalne zaproszenie na serwer:
Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!

Kontakt:
[email protected]
[email protected]

Edytowane przez jahumen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zasłużony
10 minut temu, Skrypt3r napisał:

A co jeżeli chcę pomagać bo programuję już od ponad 6 miesięcy ale wciąż umiem tak 7/10 i nie ogarniam wszystkiego? Mam wpisać 2w1? xD

Dnia 7.06.2017 o 15:30, jahumen napisał:

jeśli w większości

Wybierz to, co preferujesz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zasłużony

Zapraszam, nasza społeczność ciągle się powiększa na ten moment (13.07.2017 22:31) jest nas już 63 osoby, możliwe że na pierwsze 100 osób zrobi się jakiś konkurs także zapraszamy :P w przygotowaniu jest nasz własny bot który bardzo nam pomoże w moderacji samego serwera 

na naszym serwerze możecie spotkać takie osoby jak @Libter czy @Norbi, @boleknowak pełni funkcję zarządcy globalnego :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zasłużony
Dnia 13.07.2017 o 22:31, Juraso napisał:

jest nas już 63 osoby

A dzisiaj 80. :)

Liczba przybywających osób rośnie, dodatkowo większość z nich zostaje na dłużej. Aktywność z dnia na dzień się zwiększa. Można pochwalić się także bardzo niskim "czasem reakcji" - na większość pytań użytkownicy dostają odpowiedź w ciągu kilku minut.

Zapraszam! Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zasłużony

Jest nas już 191, wczoraj padł rekord online - 79 osób.
Poszukujemy ludzi znających się na promowaniu witryn, chętnych pomóc nam za darmo (darmowa platforma, nic nie zarabiamy).
Zaproszenie w głównym poście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zasłużony

BAM - magiczna bariera została przebita!     
Dzisiaj na serwerze było online ponad 100 osób (a dokładniej 101). Łączna ilość użytkowników wynosi 264.

Edytowane przez jahumen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zasłużony

serdecznie nie polecam serwera, jako BYŁY administrator serwera, który bez żadnej przyczyny został z niego wyrzucony stwierdzam że ten serwer jak i jego właściciel to dno

za napisanie prawdy o tym ile wniosłem w życie serwera zostałem ukarany banem jahumen widzi jedynie tylko to co on zrobił, nikt inny się nie liczy

żałuję że zaufałem dla jahumena, okazał się zwykłym śmieciem, rozkręcić serwer po czym wlepić bana :P od 2 miesięcy miałem zdjętego admina

Edytowane przez Juraso

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zasłużony

@Juraso myślałem, że nie będziesz chciał pogrążać się na forach internetowych, ale skoro widzisz taką potrzebę – rozumiem to i akcpetuję.

Na początku napiszę tylko, że serwer discord jest własnością prywatną, a wszystkie koszty (domena, serwery) ponosiłem ja, więc mam prawo do zablokowania dowolnego użytkownika lub zebrania mu rangi bez żadnej przyczyny. Ale w tym przypadku przyczyna istnieje.

Sytuacja zaczęła się już na początku lipca, gdy ja próbowałem rozkręcić tą fajną społeczność, a ty wchodziłeś od czasu do czasu, aby napisać jakiś agresywny/wulgarny zwrot (przykład cytatu na ss’ie, te publiczne usuwałem). Co to za miejsce, gdzie ktoś dbający o porządek zachowuje się jak ostatni zbir? Przypuszczam, że nawet wśród kowbojów na dzikim zachodzie rzadko zdarzało się, aby ktoś wchodził do salonu i krzyczał *rozmawiajcie bo Was pozastrzelam, jestem wkXXXiony*, a co dopiero w przypadku szeryfa.

Później sytuacja trochę się uspokoiła, związane to było z tym, że musiałeś chodzić do pracy i nie miałeś czasu na korzystanie z Discorda.

Kolejne ostrzeżenia pojawiały się później, na każdą propozycję reagowałeś określeniem „chXXXwe”, mimo, że sam nie wyprowadziłeś żadnej inicjatywy.

Piszesz, że serwer tworzyliśmy od początku razem. Owszem, jest to prawda, od początku serwera (a raczej od początku do programowania, bo serwer istniał wcześniej jako biuro jahumena) miałeś rangę administrator. I w sumie to na tym wspólne tworzenie się kończy. Wszystkie propozycje czy pomysły dotyczące rozwoju serwera wychodziły tylko ode mnie lub od aztk (chociaż możliwe, że była jakaś jedna od Ciebie, ale żadnej takiej sobie nie przypominam, więc prawdopodobnie była nieistotna, jeśli nie – mój błąd). Kolejnym dość ważnym aspektem rozwoju społeczności była współpraca z osobami tworzącymi poradniki na YouTube (oni polecali naszą społeczność, a my pomagaliśmy ich widzom, dzięki temu korzystały z tego obie strony). Jak pewnie wiesz, także i w tym sektorze Twoje działania nie miały większego sensu. Jedyną osobą do której napisałeś, był pewien średnich rozmiarów YouTuber, co wydarzyło się jednak po podesłaniu Ci treści wiadomości przeze mnie i przypominaniu o tym przez pare dni (chciałem abyś w końcu coś zrobił). Niestety nic z tego nie wynikło. Prosiłem Cię także abyś zamieścił prezentację społeczności na pewnych forach internetowych, ale koniec końców musiałem to zrobić sam.
Jedyne co zrobiłeś, za co Ci oczywiście dziękuję, to zainstalowanie forum na mojej maszynie, podpiętej pod moją domenę po otrzymaniu wszystkich instrukcji na ten temat ode mnie.

Do momentu degradacji przyczynił się bezpośrednio końcowy, dwu tygodniowy okres, podczas którego wszedłeś tylko dwa razy – za pierwszym razem w celu wyśmiana użytkownika tworzącego multikonto, a za drugim razem w celu przeniesienia rozmowy z innego serwera (z tego co zauważyłem,  zostaliście na nim wyciszeni). Wśród wiadomości prywatnych także nie było żadnej odpowiedzi.

Odezwałeś się dopiero w momencie, gdy zauważyłeś, że zostały poczynione jakieś postępy, coś się zmieniło. Byłeś zdenerowany, że nikt Cię o tym nie poinformował. W zasadzie było to ciężkie, ponieważ nie reagowałeś na żadne wzmianki itp. Napisałeś, że myślisz nad odejściem – ułatwiłem Ci to. Widzę, że wystarczyło zabrać Ci rangę abyś przypomniał sobie o tym serwerze i wyrwał się ze stanu wegetacji.

Nie będę odpowiadał więcej na ten temat w tym miejscu, ponieważ nie zależy mi na „dramie” z zbuntowanym adminem przywróconym z głębokiego snu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi