Skocz do zawartości
  • 0

Godzina ;o

Sewer
 Udostępnij

Pytanie

Witam bardzo serdecznie, mam problem z wykonaniem komendy o godzine 16 czasu realnego.

Nie znalazlem nic pomocnego  na forum z tego tematu.  Jedyne posty widzialem od amatorow z at 16 itp.

A chyba kazda osoba majaca troche oleju w glowie powinna wiedziec, ze chodzi tu o czas minecraft.

Slyszalem o jakies opcji w skript w configu, ale nie wiem o co chodzi.

Wiec prosze o wyjascienie, albo gotowy skrypt. Z gory dziekuje ;D

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

Z tego co widziałem w configu nie ma takiej opcji. Nie wiem czy jest na to dodatek, ale na logikę można to sprawdzać co sekundę, bądź w przybliżeniu co kilka(-naście, -dziesiąt sekund). Zawsze możesz cisnąć ściemę, że tak jest czas serwera ustawiony, a coś się będzie dziać w przedziale 16:00-16:01 :P
@Sewer

options:
    seconds: 15 #Co ile sekund przeprowadzić sprawdzanie. Im mniej, tym większa dokładność, ale też większe obciążenie, mniej niż 120 sekund, żeby skrypt działał

every {@seconds} second:
	set {_hours} to hours
	set {_minutes} to minutes
	{_hours} is 16
	{_minutes} is 0 or 1:
		#Tutej twoja komenda

Wymaga wildskript, z tego co wiem. Można i bez tego dodatku, ale nie mam pewności czy zadziała:

options:
    seconds: 15 #Co ile sekund przeprowadzić sprawdzanie. Im mniej, tym większa dokładność, ale też większe obciążenie, mniej niż 120 sekund, żeby skrypt działał.

every {@seconds} second:
	set {_now} to now
	set {_data::*} to "%{_now}%" split at ", "
	{_data::1} is 16:
		{_data::2} is 0 or 1:
			#TWOJA komenda

• 0

@Sewer

Huh. Oba skrypty wymagają WS, nie wiem, której wersji. Możnaby było pobawić się z index of, ale nie mam ochoty na zabawę. Jeśli może być z WS, niech zostanie z Wildskript, a jak nie, to napisz i zrobię pod sam Skript

Skrypt nie zadziała dokładnie o godz. 16:00, zadziała w przedziale od 16:00 do 16:00:59.

every 60 second:
    set {_now} to now
    set {_data::*} to "%{_now}%" split at ", " #Wyciąga datę i godzinę z formatu daty skript
    {_data::1} is 16: #Sprawdza czy jest godzina 16
        {_data::2} is 0: #Sprawdza czy ilość minut po godz. 16 jest równa zero
            #Tu wstawiasz swoją komendę
every 60 second:
	set {_hours} to hours
	{_hours} is 16
	{_minutes} is 0:
		#Tutej twoja komenda

• 0
3 godziny temu, Drake napisał:

@Sewer

Huh. Oba skrypty wymagają WS, nie wiem, której wersji. Możnaby było pobawić się z index of, ale nie mam ochoty na zabawę. Jeśli może być z WS, niech zostanie z Wildskript, a jak nie, to napisz i zrobię pod sam Skript

Skrypt nie zadziała dokładnie o godz. 16:00, zadziała w przedziale od 16:00 do 16:00:59.

every 60 second:
    set {_now} to now
    set {_data::*} to "%{_now}%" split at ", " #Wyciąga datę i godzinę z formatu daty skript
    {_data::1} is 16: #Sprawdza czy jest godzina 16
        {_data::2} is 0: #Sprawdza czy ilość minut po godz. 16 jest równa zero
            #Tu wstawiasz swoją komendę
every 60 second:
	set {_hours} to hours
	{_hours} is 16
	{_minutes} is 0:
		#Tutej twoja komenda

Dzieki :D

Nieaktywny
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...