Skocz do zawartości

JanekJaran

Użytkownik
 • Ilość zawartości

  450
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  5

Ostatnia wygrana JanekJaran w dniu 26 lutego

Użytkownicy przyznają JanekJaran punkty reputacji!

7 obserwujących

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Internet, skript.pl
 • Nick w MC
  JanekJaran

Metody kontaktu

Ostatnie wizyty

15 345 wyświetleń profilu

Osiągnięcia JanekJaran

 1. Niedziela jest ostatnim dniem na zgłoszenia. Wybory zostaną przeprowadzone w postaci uproszczonej - ankiety na forum, która będzie otwarta do niedzieli 17 lipca. Każdy kandydat może przygotować i wysłać do mnie w wiadomości prywatnej opis swojej kandydatury, który znajdzie się w wątku z głosowaniem. @Chalvrae @[email protected][email protected] @OpalSoPL @ZoogZoog.
 2. Dnia 06.07.2022 Kokssgaming5PL dopuścił się zakłócania porządku publicznego poprzez spam i reklamę innego serwera, nieodpowiednie zachowanie. Wniosek o ściganie poprzez wiadomość na discordzie złożył @wiktorm12. W związku z szkodliwością czynu i jego natarczywością sąd postanowił zastosować środek zapobiegawczy w postaci banicji na okres jednego tygodnia.
 3. W związku z potrzebą wprowadzenia zmian oraz stopniem skomplikowania oryginalnego konstytucyjnego trybu wyborczego ogłaszam wybory. W tym wątku zgłoś swoją kandydaturę. Zgłoszenia w innym miejscu nie zostaną rozpatrzone. Termin oraz szczegóły określę niedługo w drodze dekretu.
 4. Takie są plany. Senat ostatnio obniżył stawkę podatku od nieruchomości z 1/300 do 1/450 właśnie ze względu na deflacje. Ideą rynku nie jest handel z Cesarstwem, a pomiędzy graczami. Cesarstwo bierze udział jako uczestnik rynku tylko w celu realizacji zadań publicznych i ewentualnie animacji rynku.
 5. Oficjalny wątek, w którym możesz zadać mi dowolne pytanie związane z działalnością Cesarstwa Utopii. Pytanie może też być skierowane do innych organów cesarstwa. Postaram się odpowiedzieć na nie najlepiej jak potrafię. Tym samym proszę nie zadawać mi ogólnych pytań (nie prywatnych) na DM.
 6. Okej, buduj. Ale albo na powierzchni, albo tunele z klatkami schodowymi. Trzeba by było przemyśleć jak to zrobić.
 7. Na trasie znajduje się wzniesienia, chcesz ją poprowadzić górą, czy tunelem?
 8. Okej, ale może być to w klasie drogi głównej? Bo tak jest odcinek wcześniej, a dziwnie by to wyglądało. Masz zatwierdzenie na drogę główną możesz budować.
 9. Wychodząc na przeciw potrzebom obywateli związanych z ciągłą i intensywną rozbudową okolic centrum chciałbym ogłosić cesarski program "Zbudujmy razem drogi do sukcesu!" O co chodzi? Wraz ze wzrostem liczby zabudowań brakuje dróg, przy których można by budować nowe konstrukcje. Jako cesarz staram się, aby powstawały nowe drogi, jednak to ludzie są w stanie budować je szybciej i często wiedzą, gdzie bardziej ich potrzeba. Przy okazji program ten przyśpieszy proces rozliczania i decydowania o budowie dróg. Jak to działa? Obywatel lub organizacja/grupa zgłasza na w tym wątku propozycję nowej trasy z jej wizualizacją na dynmapie, określeniem typu i długości Zatwierdzam lub odrzucam proponowaną trasę, a gdy zatwierdzam to: Obywatel na swój koszt robi teren pod budowę drogi Buduje drogę z wykorzystaniem własnych materiałów Zgłszasza ukończenie budowy drogi Dokonuję odbioru trasy i weryfikuję jej klasę zwracam wszystkie podatki pobrane za teren drogi, przenoszę własność drogi na cesarstwo i wypłacam wynagrodzenie. Wynagrodzenie jest zryczałtowane i wynosi: 100D za 100 metrów drogi klasy autostrady lub drogi głównej w tunelu 75D za 100 metrów drogi klasy głównej 40D za 100 metrów drogi klasy lokalnej Wynagrodzenie oblicza się proporcjonalnie do długości drogi. Np. 50 metrów drogi lokalnej to 20D W przypadku chęci wybudowania innej klasy drogi ustalę po kontakcie wysokość wynagrodzenia. Dodatkowo można wnosić o dodatkowe wynagrodzenie za trudne ukształtowanie terenu. Jego przyznanie i wysokość będzie zależne od warunków terenowych.
 10. Wyrok I instancji w imieniu Cesarstwa Utopii Sąd na podstawie przedstawionych dowodów ustalił następujący stan faktyczny: Przedstawiona we wniosku konstrukcje zostały zbudowane przez Spitfire_x86 Dwie pierwsze konstrukcje, znajdują się w pobliżu Voidenhauer i zostały zbudowane w ciągu ostatniego tygodnia. Pozostałe dwie nie znajdują się w pobliżu Voidenhauer, i zostały zbudowane wcześniej. Zgodnie z art. 18 pkt. 1. Kodeksu Karnego - Kto zakłóca spokój w miejscu publicznym spamem, krzykiem, wulgaryzmami lub innym wybrykiem, podlega karze grzywny lub prac społecznych. Sąd podtrzymuje stanowisko przedstawione w wyroku, jakoby przez występek można rozumieć złośliwe budowanie nieestetycznych konstrukcji. Które to dwie pierwsze budowle spełniają. Jednak zarówno przesłanka słabej estetyki i złośliwości w procesie twórczym nie zachodzi w przypadku pozostałych dwóch wież, które nie są wysokie, względnie estetyczne, i według wiedzy sądu nie zostały zbudowane nikomu na złość. Uwzględniając powyższe Sąd uznaje Spitfire_x86 winnym popełnienia wykroczenia z art. 18 Kodeksu Karnego i skazuje go na grzywnę w wysokości 50D Na podstawie art. 4 Kodeksu Cywilnego sąd zobowiązuje Spitfire_x86 do naprawy szkody poprzez przywrócenie pierwszej konstrukcji, do stanu z 28 kwietnia o godzinie 22 lub do innego stanu, który zatwierdzi Voidenhauer, do rozbiórki konstrukcji numer dwa oraz do zapłacenia na rzecz Voidenhauer 100D zadośćuczynienia. Kosztami procesu w postaci wynagrodzenia dla Sądu w wysokości 50 denarów, obciążony zostaje Skarb Cesarstwa.
 11. Czy Minister @Spitfire_x86 wyraża zgodę na postawienie go przed sądem?
 12. Wyrok I instancji w imieniu Cesarstwa Utopii Sąd na podstawie przedstawionych dowodów ustalił następujący stan faktyczny: Voidenhauer publikował na serwerze Discord wiadomości, które można zaklasyfikować jako wiadomości, które są pomawiające lub znieważające Wiadomości te były reakcją Voidenhauer na zachowanie Spitfire_x86 związane z przebudową budowli na nieestetyczną w odległości ok. 160 metrów od jego zabudowań. Zgodnie z art. 18 pkt. 1. Kodeksu Karnego - Kto pomawia lub znieważa innego obywatela bez jego zgody, podlega karze grzywny lub więzienia do tygodnia. Przedmiotowe wiadomości, spełniły przesłankę - były zarówno znieważające jak i pomawiające. Jednakże, były one reakcją na zachowanie Spitfire_x86, które można zaklasyfikować za prowokujące, czyli wyzywające. W związku z tym sąd uznaje Voidenhauer winnym popełnienia wykroczenia z art. 15 Kodeksu Karnego, jednak odstępuje od wymierzenia kary na podstawie art. 15 pkt. 3 Kodeksu Karnego, ponieważ jego wiadomości zostały wywołane wyzywającym zachowaniem Spitfire_x86. Kosztami procesu w postaci wynagrodzenia dla Sądu w wysokości 50 denarów, obciążony zostaje Skarb Cesarstwa. Wyrok podlega apelacji zgodnie z art. 44. pkt. 3. Konstytucji.
 13. Powyższe pismo należy traktować jako pozew na gruncie prawa cywilnego, czy może jako wniosek o ściganie czynu zabronionego?
 14. Zamiast zalecić, raczej bym powiedział, że przedstawiłem taką możliwość. W związku z tym zamykam wątek i pozostawiam wniosek bez rozpoznania jako wycofany.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...