Skocz do zawartości
  • 0

Jak połączyć się do bazy MySQL?

boleknowak
 Udostępnij

Pytanie

Jak mogę połączyć się do MySQL?

Wiem jest takie coś, jak WildSkript i jego dokumentacja ale za nic nie mogę tego ogarnąć.

Najlepiej bym prosił o przykład.

Dam lajka.

//Edit

jest takie coś w WS

ale no....

new MySQL $[id] $[hostname] $[port] $[database] $[username] $[password];

nie chce łączyć a jak niby by połączyło to jak tego użyć?!

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0
Gość DonFallingCookie

Wchodzisz w config skripta, linijka 193 i uzupełniasz wszystko

Wtedy chyba powinno zapisywać zmienne do mysqla ;d

@down Np. możesz wyciągnąć te zmienne z bazy i zrobić sobie ranking pvp na stronie czy coś podobnego

• 0

Zalecam zobaczyć na to

databases:    MySQL example: #nazwa   	 type: MySQL #typ bazy        pattern: mysql_.* # wszystkie zmienne {mysql_...} beda w bazie        host: localhost        port: 3306        user: root        password: pass        database: skript        monitor changes: true        monitor interval: 20 seconds        SQLite example:   	 type: SQLite        pattern: sqlite_.* # wszystkie zmienne {sqlite_...} beda w bazie        file: ./plugins/Skript/variables.db        # SQLite databases must end in '.db'        backup interval: 0 # 0 = don't create backups        monitor changes: false        monitor interval: 20 seconds    default:        type: CSV        pattern: .* # czyli wszystko        file: ./plugins/Skript/variables.csv        backup interval: 2 hours

• 0

w websk 1.2 mozesz wykonywac zapytania mysql dla bazy jaka zdefiniujesz w twoim sk  :)

Mozesz podlaczyc sie do bazy np twojej strony i wykonywac na niej polecenia przez serwer w mc

on script load:    prepare mysql connection to "host:port" with username "nazwa_usera" password "haslo" id "ID"    # ew.    # prepare mysql connection with id "ID"    # set host on mysql "ID" to "host"    # set username on mysql "ID" to "username"    # set password on mysql "ID" to "password"    #     connect to db "nazwa_bazy" on mysql "ID"on script unload:    disconnect from mysql "ID"    destroy mysql connection to "ID"command /exec:    trigger:        exec "DROP TABLE users" on sql "ID"    
Mozesz tez podlaczyc sie do kilku baz na raz i wykonywac rozne zapytania dla roznych baz - od tego jest ID. Powinno ono zazwyczaj zawierac string ktory nie powtorzy sie w innym sk.

Przydaloby sie by ktos przetestowal to na SQLite i zew. hoscie bo na localu dziala (podst. port na localu to 3306 czy cos podobnego)

Edytowane przez Nya

• 0

No ja się za bardzo nie znam ale mam możliwość założenia bazy mysql na hostingu puk****. Jest tam menadżer do zarządzania bazami "phpMyAdmin"

Ja w moich skryptach nie używam zapisywania zmiennych do pliku. Wyłączyłem to. A chcę tylko zapisywać niektóre zmienne do bazy mysql.

Więc:

MySQL example: #nazwa

type: MySQL #typ bazy
 pattern: mysql_.* # wszystkie zmienne {mysql_...} beda w bazie
 host: localhost
 port: 3306
 user: root
 password: pass
 database: skript
 monitor changes: true
 monitor interval: 20 seconds

U mnie w pliku to inaczej wygląda ale mniejsza oto. Czyli jeśli to ustawie i w skript zrobię np. taką zmienną:

set {mysql_danegraczy} to 1

To ona będzie zapisywana do bazy mysql oraz odczytywana tak normalna zmienna zapisywana do pliku? co 20sekund odświeżana? Dobrze myślę?

Jestem zielony w tych sprawach. Dlatego chcę dobrze wypytać a zależy mi na tym.

A oco chodzi z 

database: skript

Pozdrawiam

Nieaktywny
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...