Skocz do zawartości
  • 0

Co najlepszej wybrać/Co jest lepiej zoptymalizowane?


test45345

Pytanie

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Glowstone i Spigot to zupełnie dwie różne implementacje. Spigot jest forkiem, czyli "rozwinięciem" CraftBukkita, który ten w dużej mierze bazuje na kodzie serwera vanilli Mojangu. Wszystkie PaperSpigoty, TacoSpigoty i co tam jeszcze jest bazuje na Spigocie. Glowstone natomiast jest od zera napisanym silnikiem serwera w żaden sposób nie korzystającym z serwera Mojangu (więc nie ma i nie było z nim w związku z tym problemów prawnych).

To co chcesz wybrać to zależy od waszych potrzeb. Ja jednak preferowałbym czystego Spigota ze względu na szybkość aktualizacji, a samych dodatkowych ustawień kolejnych forków i tak bym nie skorzystał. PaperSpigot sam w sobie nie jest jakiś optymalniejszy. Dodaje natomiast dużo opcji serwera, które można wyłączyć, bo na naszym trybie gry będą nie potrzebne co doprowadzi do zwiększenia jego wydajności.

BungeeCord (którego z jakiegoś powodu nie ma liście), a LilyPad to też dwa różne proxy. BungeeCord został zapoczątkowany przez md5 i napisany w Javie, GoLilyPad to proxy pisane zupełnie z innej perspektywy i w Go (to taki język od Google). Wygląda też na to, że GoLilyPad został niestety porzucony, bo ostatni commit został wykonany w grudniu zeszłego roku. Wszystkie inne są forkami BungeeCorda. HexaCord to nawet nie wiadomo co dodaje ze względu na brak dokumentacji, a samo repozytorium jest forkiem pełnych merge z upstream. Mógł facet zrobić to normalnie na format-patch, żeby było czytelne i łatwe w rozwoju :/ Waterfall nie dodaje czegoś specjalnego, głównie to są jakieś pierdoły. Metrics, dodawanie/usuwanie serwerów w runtime (a getServers() jest przecież mutable!) - Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!. Travertine jest Waterfallem, ale z obsługą pakietów z 1.7.

Tutaj też wybierz znowu to co ci będzie pasować najlepiej do twoich potrzeb. Ja wybrałbym czystego BungeeCorda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieaktywny
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...