Skocz do zawartości
  • 0

Log od postawienia przez gracza wybranych bloków

Zasepamen
 Udostępnij

Pytanie

Witam

Chcę na swoim serwerze zrobić skrypt który będzie działał tak ze jesli ktoś połozy czerwoną pochodnie albo redstone albo repeter lub tlok zwykly lub lepki to zostanie to zapisane w logu.

Jednak mam kłopot pierwszy to to że chciałem dać wszystkie te skrypty w jednym evencie "on place"

Jednak jest kłopot z redstone, czerwoną pochodnia, pistonem lepkim gdyż to nie są bloki. wywala błąd

Na pozostałe bloki mam skrypt ale na te niestety nie. Ma ktoś pomysł jak to ogarnąć? I jeszcze jedno skowo mają być to w jednym evencie to chcę aby również zapisywało jaki blok położył gracz. Jednak jak nazywa się ta zmienna?

on place of repeater or piston:
    log "Gracz %player% postawił (tu klopot) na lokalizacji %location of block%" to "logi_bloki.txt"

(Coś mi się skopało bo nie działa mi wstawianie w formatowanie kod)

Ten urywek działa na repetar oraz piston a jak dodać do tego redstone i lepki piston oraz pochodnie czerwoną? I oczywiście zmienną w której jest nazwa itemu który został postawiony przez gracza.

Pozdrawiam i czekam na pomoc

Za pomoc polecą like :)

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

@up

Napisał przecież:

Jednak mam kłopot pierwszy to to że chciałem dać wszystkie te skrypty w jednym evencie "on place"

Jednak jest kłopot z redstone, czerwoną pochodnia, pistonem lepkim gdyż to nie są bloki. wywala błąd

@topic

Może spróbuj:

on rightclick with redstone or redstone torch or sticky piston:    targeted block is not air (co do tego to nie wiem, po prostu zeby nie zapisywalo jak ktos kliknie w powietrzu)    targeted block is not glowstone or glass (itd.. bloki na ktorych sie nie da postawic)    log "Gracz %player% postawil %player's tool% na lokalizacji %location of targeted block%" to "logi_blok.txt"

Nie testowałem, jak coś to sam popraw, jak nie bedziesz umiał to napisz ;)

Edytowane przez TheU5erPL

• 0

@Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść! Działa świetnie :D Już coraz bardziej ogarniam to pisanie skryptów. :)

@Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść! tak tylko że to według mnie będzie lagować serwer bo nie ważne kto kliknie w powietrze to ten skrypt musi to sprawdzić a jeśli kliknie w iiny blok to też musi skrypt to sprawdzić i odrzucać(tak mi się wydaje) i jeśli tak każdy gracz a było by ich 100 to... lagi będą Trzeba skryptów z głową pisać :) Oczywiście twój pomysł jak najbardziej fajny. Lecą like :D

//Skoro załatwione to zamykam ~SNB

Nieaktywny
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...