Skocz do zawartości

Sethome, Home, Delhome - Skrypt na domy

Delivetator
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przychodzę dzisiaj do was ze skryptem na komendy takie jak: home, sethome oraz delhome.

[]---------(DZIAŁANIE SKRYPTU)---------[]

Działa to prawie na takiej samej zasadzie jak komendy essentialsa, ale jednak trochę inaczej

[]---------(SPRAWDZANIE DOMÓW)---------[]

Sprawdzić domy swoje można wpisując /home, a jeśli gracz ma uprawnienie "homes.checkhome.player" to może sprawdzić domy innego gracza pod komendą /home <gracz>

[]---------(USTAWIANIE DOMÓW)---------[]

Ustawić dom można poprzez komendę /sethome <nazwa domu>, ale jeśli gracz ma uprawnienie "homes.sethome.player" to może ustawić dom innemu graczowi, jeśli gracz jest online i komenda to /sethome <nazwa domu> <gracz>.

[]---------(TELEPORTACJA DO DOMU)---------[]

Teleportacja do domu jest raczej taka jak w essentialsie, czyli normalny gracz może użyć komendy /home <nazwa domu> i go przeteleportuje do domu, a administrator, bądź gracz z permisją "homes.home.player" może się przeteleportowac się do domu danego gracza. Gracz ten musi być online. Komenda to /home <nazwa domu> <gracz>.

[]---------(USUWANIE DOMÓW)---------[]

Usuwanie domów też jest raczej takie essentialsowe. Mam tu na myśli, że zwykły gracz może usunąć sobie dom oraz administrator, albo gracz z permisją "homes.delhome.player" może usunąć jakiemuś graczowi online dom.

Skrypt:

Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!

[]--------(PROBLEMY I BŁĘDY)---------[]

Problemy i błędy należy zgłaszać tutaj, albo w wiadomości prywatnej. Jeśli znajdę jeszcze jakiś błąd to będę informował o zmianie.

Dodatki:

- SkQuery

- skRayFall

(być może, ale nie wiem) WildSkript/WolfSk

Edytowane przez Delivetator

• 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Pelno jest tych skryptow na forum, ogolnie to wszystko jest w essentialsach wiec nie wiem po co robic na to skrypt?

Skrypt sam w sobie napisany ok, do poprawy zmienne.

No i moim zdaniem do tego skryptu nie potrzeba zadnych dodatkow :)

• 2 tygodnie później...

Skrypt wygląda na miejscami źle wytabowany, dodatkowo tak jak ktoś wspomniał wcześniej, do działania nie jest wymagany żaden z dodatków.

Dodatkowo zmienne zapisane są słabo, lepiej zastosować camel case lub dowolny lepszy preferowany Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!

• 2 tygodnie później...
W dniu 31.07.2022 o 20:26, CoFFeIN04 napisał:

Skrypt wygląda na miejscami źle wytabowany

Poprawię, ale u mnie jest dobrze

tak jak ktoś wspomniał wcześniej, do działania nie jest wymagany żaden z dodatków

Wydawało mi się, że skRayFall na pewno. Nie wiem, ja korzystam z dodatków wszystkich i mogę nie wiedzieć, że żadne dodatki nie są potrzebne.

Dodatkowo zmienne zapisane są słabo, lepiej zastosować camel case lub dowolny lepszy

Robiłem to swoim sposobem, jeśli chcesz inaczej zrób po swojemu.

21 godzin temu, Delivetator napisał:

Poprawię, ale u mnie jest dobrze

Wydawało mi się, że skRayFall na pewno. Nie wiem, ja korzystam z dodatków wszystkich i mogę nie wiedzieć, że żadne dodatki nie są potrzebne.

Robiłem to swoim sposobem, jeśli chcesz inaczej zrób po swojemu.

Super, to jest dział nauka, żebyś się uczył robić lepsze skrypty. Jeśli nie potrzebujesz porad to nie proś o nie w opisie