Skocz do zawartości

[Konsultacje] Dodanie punktu w regulaminie definiującego spam statusami, wiadomościami na chatboxie, itp.


Libter

Rekomendowane odpowiedzi

Zarządzenie o nowelizacji regulaminu:

  1. Do regulaminu zostaje dodany punkt §2.2.2.6 o treści: Należy upewnić się, że umieszczenie jej nie spowoduje zasłonienia treściami autora większości przestrzeni przeznaczonej na dany typ treści.
  2. Do taryfikatora w sekcji "Kary i inne działania nadawane przez moderację" zostaje dodany zapis: (§2.2.2.6 - zasłanianie treści) ukrycie treści i od 1 do 3 punktów ostrzeżeń na dwa tygodnie.
  3. Zarządzenie 01/05.08.2018 traci moc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi strasznie nie pasuje to:

46 minut temu, Libter napisał:

(§2.2.2.6 - zasłanianie treści)

Wstawiłbym tutaj może coś typu "spamowanie na forumowych widżetach" o ile można to tak nazwać ewentualnie podzieliłbym to na:

  • spamowanie na shoutboxie
  • spamowanie statusami

Dlaczego?

Patrząc na wyroki, które dotyczą statusów:

Sądzę, iż statusy powinny być oddzielone od kar na shoutboxie szczególnie patrząc na wyrok skargi:

W wyroku mamy wzmiankę, że:

Cytat

1. Przyjęło się, że treści umieszczane na czatach jak chatbox czy Discord mają mniejszą wagę i podlegają mniej restrykcyjnym regulacjom co znajduje swoje odzwierciedlenie w preambule rozporządzenia o DiscordzieDiscord stanowi przede wszystkim miejsce integracji społeczności forum, a treści tworzone na nim nie są długoterminowo widoczne i nie służą pozyskiwaniu nowych użytkowników. Tym samym zawsze nieoficjalnie obowiązywały tam znacznie luźniejsze zasady - nadszedł czas na ich sformalizowanie. Podobnie odnosimy się do chatboxa, chociaż nie zostało to jeszcze sformalizowane.


Podsumowując według mnie wspólne dodanie tego nie miało by sensu - samo "zasłanianie treści" brzmi co najmniej dziwnie. Zawsze byłoby można obniżyć ilość punktów za spam na chatboxie, a dać więcej za spam statusami.
Cytując skargę Tymekd przeciwko xNightix_:

Cytat

Jako, że w wyroku do którego się odnoszę, kara za napisanie kilkudziesięciu statusów wyniosła 1 punkt ostrzeżeń (chociaż osobiście dałbym więcej) - @xNightix_ nie powinien w tym przypadku otrzymać więcej niż 0-1 punktów ostrzeżeń.

Zależy to również od ilości spamu lub okoliczności - w zasadzie o statusach przydałoby się dać możliwość nadania od 0 do 5 punktów ostrzeżeń, a na shoutbox od 0 do 3 punktów ostrzeżeń. Według mnie 5 punktów za spam na shoutboxie byłoby przesadą, ale znowu może znaleźć się taki, co na statusach napisałby z 15 statusów - wtedy 3 punkty to byłoby za mało, nawet bana na 1 dzień by nie dostał, dlatego proponuję podzielić to na 2 części - umożliwi to lepsze dobranie limitu punktów za dane przewinienie oraz sprawi, że nie będzie tysiąca odwołań od kary z powodu nadania 5 punktów ostrzeżeń za spam na shoutboxie - bo tak jak zacytowałem wyżej: shoutbox oraz discord to miejsca luźniejsze, ale statusy już mniej dlatego statusy powinny być traktowane jak normalne posty na forum :D

sorka libter za to co napisalem, daje ci tylko wiecej roboty bo i tak pewnie na to odpowiesz ;/
 

Edytowane przez xKameelos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kacepereq napisał:

Wstawiłbym tutaj może coś typu "spamowanie na forumowych widżetach"

To jest skrótowy opis i musi się odnosić do zapisu w regulaminie, który nie mówi bezpośrednio ani o spamowaniu ani forumowych widżetów. Ale faktycznie powinno być "zasłanianie treściami" zamiast "zasłanianie treści".

Co do reszty - nie jesteśmy zobowiązani wyrokami, a moderacja zobowiązana jest (na razie zwyczajowo) do miarkowania kary zawartej w taryfikatorze, więc nikt nie będzie dawał maksymalnego wymiaru za zapychanie chatboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Libter zablokował(a) ten temat
Nieaktywny
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...