Skocz do zawartości

Zakończenie sprawy błędów językowych


skript.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownik @Patryk42341 dodał nowy wniosek:
Zakończenie sprawy błędów językowych

Skoro już poprawiliśmy prawie wszystko, to proponuję zakończenie sprawy. Jest jeszcze kilka błędów. Poniżej je przedstawiam.

Błąd 1. Skoro przyjęliśmy zasadę, że opisy działów kończą się jakimś znakiem interpunkcyjnym (w przypadku naszego forum są to albo kropki, albo znaki zapytania) to każdy dział powinien mieć jakiś znak. Tak się składa, że każdy dział ma jakiś znak, każdy z wyjątkiem działu "Komputery". Wnioskuję o dodanie kropki: Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!

Błąd 2. "Wszelkie tematy związane z grą Minecraft" wydaje się prawidłowe, ale w wydźwięku (kiedy wypowiadamy na głos) brzmi obco i czegoś tu brakuje. Proponuję zmienić na "Wszelkie tematy związane z graniem w Minecrafta.". Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!

Błąd 3. W języku polskim, kiedy stoją rzeczowniki przyjęło się pisać równoznaczne rzeczowniki w zdaniu z kolejnością, gdzie krótszy rzeczownik jest pierwszy przed dłuższym (a kiedy mają tyle samo liter to wtedy kolejność alfabetyczna). Więc powinno być "Dodatki i narzędzia". (W retoryce i wydźwięku jest wtedy płynnie, mówiąc nie popełniamy takich błędów, taka ciekawostka.) Kolejnym błędem tutaj jest "skrypty Minecraft", powinno być "skrypty minecraftowe" ("minecraftowe" z małej, bo pamiętamy, że przymiotniki piszemy zawsze małą literą!, można więc utworzyć przymiotnik "minecraftowe" od bezokolicznika "Minecraft" co jest jak najbardziej aprobowane"). Co ciekawe autor opisów działów forum wie o tym, bo "WEB -> webowe" już dobrze napisał :D" Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść! & Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!

Niech żyje język polski!

Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!
Poniżej znajduje się dyskusja wniosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj palec, a wezmą całą rękę. Ale no, dobrze opisany wniosek, nie ma powodu żeby nie przyjąć :bezkappy:

  1. Gotowe.
  2. Zmienione, ale w innej formie bo serwery trzeba też uwzględnić.
  3. Trochę z czapy ta zasada, ale niech będzie - nazwa działu zmieniona. Skrypty Minecraft i cała reszta jest pod pozycjonowanie, więc nie będzie zmieniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieaktywny
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...