Skocz do zawartości

Tworzenie konta - potwierdzanie Maila


skript.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownik @CountingDogs dodał nowy wniosek:
Tworzenie konta - potwierdzanie Maila

W dużym skrócie - tworząc konto na forum byłoby wymagane potwierdzenie poprzez Emaila. Dlaczego coś takiego miałoby być wprowadzone? Ponieważ tzw. 'TempMaile' nie działałyby już w taki sposób w jaki by chciały osoby, które chciałyby zaszkodzić forum. Zdecydowałem się na napisanie tej propozycji, ponieważ już od około miesiąca obserwujemy masowe tworzenie kont na forum przez jednego osobnika i prawdopodobnie wykorzystuje on fake maile.

Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!
Poniżej znajduje się dyskusja wniosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TempMaile dzialają - to są normalne skrzynki pozwalające na odbieranie wiadomości i nie różnią się niczym od innych skrzynek typu GMail. Chyba, że masz na myśli potwierdzanie konta poprzez wysyłkę maila na podany adres @CountingDogs? Ale to z kolei utrudniłoby życie większości zwykłych użytkowników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez chwilę pewien pomysł związany z tymi kontami, a mianowicie przy tworzeniu konta sprawdzać, czy mail nie jest podejrzany, jeśli byłby to wszystkie wykonywane akcje tj. tworzenie wątków, pisanie postów wymagałyby potwierdzenia jednej informacji, która byłaby wysyłana raz do administratorów. Jednak pytanie, czy byłoby to możliwe do zrealizowania, czy byłoby możliwe, aby maile typu: onet, wp, gmail i te inne, które nie mają żadnych podejrzeń byłyby omijane i użytkownik mógłby normalnie założyć konto, umieszczać treści i korzystać z forum. Czy coś takiego jest możliwe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nie jesteśmy w stanie sprawdzać w sensowny sposób czy mail nie jest podejrzany. Domeny tempmaili ciągle się zmieniają, a whitelistowanie sprawdzonych domen mailowych to też nie jest dobre rozwiązanie. Poza tym konta na wielu sprawdzonych serwisach można utworzyć równie szybko co tempmail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieaktywny
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...