Skocz do zawartości
  • 0
Qotrek

Komenda na /pomoc

Pytanie

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownik
  • 0

Mógłbyś bardziej wytłumaczyć o co ci chodzi?

No bo jedyne co ci mogę powiedzieć to że po wykonaniu komendy /pomoc wysyłasz graczowi wiadomość/ci pobraną z configu :v

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik
  • 0
1 minutę temu, Peridot napisał:

Mógłbyś bardziej wytłumaczyć o co ci chodzi?

No bo jedyne co ci mogę powiedzieć to że po wykonaniu komendy /pomoc wysyłasz graczowi wiadomość/ci pobraną z configu :v

Owszem o to mi chodzi, lecz nie za bardzo rozumiem niektóre rzeczy. Chodzi o to jak ustawić aby pobierało wiadomość z configu:

pomoc:
 - '§8##################§cPOMOC§8####################'
 - 'ITD'

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik
  • 0

Kurde naucz sie podstaw to nie bedziesz pytał o tak banalne rzeczy..

I zamiast w configu robic 10 list od wiadomosci 10 komend to wystarczy zrobic od razu sekcje z komendami, ich aliasami i wiadomosciami do gracza po ich uzyciu

przyklad konfiguracji yaml:

commands:
  /pomoc:
    aliases: ['/help', '/plzhelp']
  #... i tak caly czas

do tego gdzies to wszystko czytasz i ladujesz komendy do listy (tworzysz obiekty, najlepiej:

public class Command {
	private final String name;
	private final Set<String> aliases;
    //constructor and getters
}

), a w evencie playercommandpreprocessevent sprawdzasz czy event.getmessage() znajduje sie w elemencie z listy lub czy aliasy elementu (petla for, a najlepiej streamem) to event.getmessage() - jezeli tak to wysylasz wiadomosc z obiektu

@edit

5 minut temu, Qotrek napisał:

Owszem o to mi chodzi, lecz nie za bardzo rozumiem niektóre rzeczy. Chodzi o to jak ustawić aby pobierało wiadomość z configu:

pomoc:
 - '§8##################§cPOMOC§8####################'
 - 'ITD'

nie uzywaj paragrafow, i yaml wspiera teksty wielo-linijkowe, czyli mozesz uzywac \n (jest na to wiele innych sposobow, ale to najlepiej ogarniesz) no a tak to wystarczy przeczytac dokumentacje lub po prostu jakis poradnik dla plikow konfiguracji bukkita, YamlConfiguration#getStringList

Edytowane przez yooniks

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi