Skocz do zawartości

v0.2 "O Skript Kiddie"

Bielecki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zjawisko dość powszechne, nie tylko na tym forum, ale wszędzie w internecie, gdzie mamy do czynienia z dziećmi. Zacznę od definicji.

Skript Kiddie - dosł. skryptowy dzieciak. Nie chodzi tu bynajmniej o osoby, które mają mało lat i piszą w pluginie Skript. Chodzi o niedoświadczonych użytkowników, którzy bawiąc się w hakerów, wszystkie czynności wykonują za pomocą gotowych programów lub skryptów. Wynika to z braku dostatecznej wiedzy, by zrobić coś samemu. To zjawisko możemy zaobserwować, gdy dzieci próbują:

• zdobyć ip gracza/użytkownika na serwisach, na których nie mają do tej czynności uprawnień,
  • włamywać się na strony, konta, etc. innych użytkowników, nie wiedząc w ogóle jak się za to zabrać,
  • atakować usługi (serwery, fora, strony)
    • za pomocą ataków DDoS (w ich przypadku prędzej DoS, ale one to tam nie widzą różnicy)
    • za pomocą botów (bardziej serwery), często nawet nie ukrywając swojej tożsamości,
  • po prostu wkurzyć innych

Ponieważ, jak już wspomniałem, tacy ludzie nie mają żadnego doświadczenia w przeprowadzaniu takich ataków, narażają się na gniew wielkiego admina wizytę smutnych panów od usługodawcy internetu i/lub z policji (w zależności jak bardzo wkurzy się właściciel serwisu).
Co ciekawsze, większość zabezpieczeń, które chronią Skript Kiddie przed określeniem ich tożsamości, a co za tym idzie, taką wizytą, wynika właśnie z samego programu, którym się posługują. Skript Kiddie nie zmienia IP, nie ukrywa wychodzących pakietów, nie wykorzystuje zewnętrznych serwisów do ataków (zazwyczaj) - najczęściej to wszystko wychodzi bezpośrednio z domowego komputera atakującego, tego samego na którym robi prace domową z pszyry. Nawet jeśli ten osobnik się szybko zreflektuje, odpali darmowy VPN (bo 10 zł miesięcznego kieszonkowego idzie na szlugi, kupowane po sztuce - co za tym idzie nie stać ich ani na to, ani na profesjonalne programy do ataków) i zmieni IP, czekając uprzednio 10 minut na swoje miejsce w kolejce, to jego pierwsza część ataków najczęściej idzie z jego prywatnego IP, tego samego z którego jego tata ogląda [nieczytelny fragment] gdy mama śpi.

Tak samo jak Skript Kiddie nie zna sie na zabezpieczeniu własnej osoby, tak samo nie zna się też na jakichkolwiek atakach. W związku z tym musi pytać się mądrzejszych bardziej doświadczonych od siebie, dlatego jest częstym zjawiskiem na forach. Z tego powodu, będąc tymi zwykłymi użytkownikami, często możemy napotkać teksty typu:

Wie ktos jaki program odczytuje ip z ts? Innych graczy

[Pewien program] to jest jakby taki cheat do mc do botowania , crashowania itp serwerow i czy ktos zna zamiennik najlepiej darmowy lub tanszy od tego :D

Ja wiem jak wywalac serwer minkraft komenda :P (...) W niektorych cheat clientach sa jakies opcje serwer crasher xd

To tylko 3 przykłady, które wziąłem z Shoutboxa na tym forum, i to tylko w trakcie tworzenia tego wpisu.

Omawiana przeze mnie grupa osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że większość czynności jakie wykonuje, można podciągnąć pod jakiś paragraf i wytoczyć im sprawę, jeśli tylko udowodni się im udział. Część z nich też ma to po prostu gdzieś, bo mają 12 lat, są bezstresowo wychowywani, więc za taki czyn zapewne nawet poprawczak im nie grozi (o więzieniu nie wspominając), a paska na dupie i tak nie uświadczą, bo rodzice, biorąc przykład z naszej ukochanej Unii Europejskiej, wyrażą wyłącznie "głębokie zaniepokojenie". W związku z tym, właściciel atakowanego serwisu, mając odpowiednie dowody (i najlepiej stratę finansową z powodu ataku) powinien się nie bawić z kimś takim i zgłaszać sprawę bezpośrednio na policję. Jeśli Skript Kiddie po dupie nie dostanie, to przynajmniej dostaną jego rodzice, a komputerek dzieciaka z 2xGTX1080Ti, i9-7920X i 64GB ram, złożony specjalnie do Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść! na szejderach zostanie zablokowany hasłem przez tatusia (tym samym hasłem, które ma Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!).

Apel do tych mądrzejszych bardziej doświadczonych użytkowników - nie pomagajcie Skript Kiddie szukać programów przeznaczonych do ich celów. Kto wie, może pomożesz atakować właśnie siebie?

Edytowane przez Bielecki

Zgadzam się nie pomagajcie osobą które chcą wyrządzić innym szkodę DDosem, botami czy wyciągnąć kogoś IP, również zgadzam się z całą treścią wpisu. Lepiej zostawić kogoś w spokoju chyba że naprawdę chcesz mieć problemy :)

1 minutę temu, Koiczek napisał:

Czemu tam jest moja wiadomość XD

Mhm ... np. dlatego że zaliczasz się do tej grupki? :] Twoja wiadomość była dziecinna i teksty tego typu i inne podobne co napisał pan @Bielecki. Pisząc takie rzeczy na forach trafiasz na listę podejrzanych i jeśli tylko kogoś serwer zostanie zaatakowany z twojego nicku, ip to możesz mieć dużo problemów jeśli dojdzie do tego utrata pieniężna. Może nie jest to dosłowne łamanie prawa ale jeśli użyjesz tego narzędzia jest to już rzecz łamiąca prawo. 

Skript Kiddie pomyślcie zanim coś napiszecie i zrobicie. 

2 minuty temu, MandMLove napisał:

Zgadzam się nie pomagajcie osobą które chcą wyrządzić innym szkodę DDosem, botami czy wyciągnąć kogoś IP, również zgadzam się z całą treścią wpisu. Lepiej zostawić kogoś w spokoju chyba że naprawdę chcesz mieć problemy :)

Mhm ... np. dlatego że zaliczasz się do tej grupki? :] Twoja wiadomość była dziecinna i teksty tego typu i inne podobne co napisał pan @Bielecki. Pisząc takie rzeczy na forach trafiasz na listę podejrzanych i jeśli tylko kogoś serwer zostanie zaatakowany z twojego nicku, ip to możesz mieć dużo problemów jeśli dojdzie do tego utrata pieniężna. Może nie jest to dosłowne łamanie prawa ale jeśli użyjesz tego narzędzia jest to już rzecz łamiąca prawo. 

Skript Kiddie pomyślcie zanim coś napiszecie i zrobicie. 

Nie jestem głupi i wiem jak się bronić przed takimi rzeczmi a ja się tylko spytałem kto pw że będę z tego korzystał , a inną drogą każdy ma swoje zainteresowania ktoś lubi sobie po wywalać serwerki ktoś popisać pluginy a ktoś grać albo wogule coś innego i to jest powód żeby nazywać go jakimś Skript Kiddle

Cytując Wikipedię

Script kiddie (od ang. script i kid, czyli "skryptowy dzieciak") – w żargonie komputerowym – niedoświadczony cracker, który używa programów i skryptów napisanych przez innych bez dogłębnej znajomości zasad ich działania, po to jedynie aby uzyskać nieuprawniony dostęp do komputerowych kont użytkowników, plików lub żeby przeprowadzać ataki na systemy komputerowe np. poprzez tzw. DoS. Script kiddie nie potrafi sam tworzyć takich programów. Zazwyczaj ogranicza się do skanowania komputerów podłączonych do sieci w poszukiwaniu podatnych celów.

Nazwa odnosi się do programów napisanych w języku skryptowym z systemów Linux lub Unix, określanych także jako skrypty, które są małymi i prostymi w użyciu aplikacjami wymagającymi jedynie podania celu np. adresu IP hosta.

4 minuty temu, Koiczek napisał:

każdy ma swoje zainteresowania ktoś lubi sobie po wywalać serwerki ktoś popisać pluginy

Pisanie plugów nie jest zabronione w K.K., a "wywalanie serwerków" już tak.

Edytowane przez Bielecki
[quote] robi mnie w bambuko

1 minutę temu, Koiczek napisał:

Jest gdzieś zabronione wykorzystywanie bugów gry/zabezpieczeń no chyba nie / Czy łączenie się do serwerów botami jest zabronione... chyba też nie :) ?  :) Kto mówił o pingowaniu lub czymś takim 

Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!

5 minut temu, Koiczek napisał:

Jest gdzieś zabronione wykorzystywanie bugów gry/zabezpieczeń no chyba nie / Czy łączenie się do serwerów botami jest zabronione... chyba też nie :) ?  :) Kto mówił o pingowaniu lub czymś takim 

Kodeks Karny:

Art. 269a.  Kto, nie będąc do tego uprawnionym, przez transmisję, zniszczenie, usunięcie, uszkodzenie, utrudnienie dostępu lub zmianę danych informatycznych, w istotnym stopniu zakłóca pracę systemu komputerowego lub sieci teleinformatycznej, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Boty to transmisja zakłócająca pracę systemu.

Edytowane przez Bielecki

Teraz, Koiczek napisał:

To co za wpisanie //calc na serwerze w minkrufcie mam iść do więzienia ? 

Gdyby ktoś się naprawdę uparł i udowodnił że robisz to w celu zakłócenia działania systemu teleinformatycznego to teoretycznie tak. Praktycznie to mało komu chce się z tym bawić, ale jest taka możliwość.

Teraz, Bielecki napisał:

Boty to transmisja zakłócająca pracę systemu.

Ale ja sobie wejde samodzielnie na serwer w np minkrufcie z 10 innych ip i to nie jest botowanie bo nie wysyłają one packietów

Teraz, bopke napisał:

Gdyby ktoś się naprawdę uparł i udowodnił że robisz to w celu zakłócenia działania systemu teleinformatycznego to teoretycznie tak. Praktycznie to mało komu chce się z tym bawić, ale jest taka możliwość.

A jaki dowód będzie że to ja po nicku mnie namierzy ? :kappa:

Teraz, Koiczek napisał:

Ale ja sobie wejde samodzielnie na serwer w np minkrufcie z 10 innych ip i to nie jest botowanie bo nie wysyłają one packietów

To nieźle masz, jak bez pakietów się łączysz :bezkappy: ticz mi masta.

Teraz, Koiczek napisał:

A jaki dowód będzie że to ja po nicku mnie namierzy ? :kappa:

Każdy gracz obecny na serwerze wysyła pakiety cały czas.

Jest wiele metod, nawet jak atakujesz przez vpn itp nadal da się wydobyć informacje, kwestia zawziętości i determinacji

Teraz, Bielecki napisał:

To nieźle masz, jak bez pakietów się łączysz :bezkappy: ticz mi masta.

1 minutę temu, bopke napisał:

Każdy gracz obecny na serwerze wysyła pakiety cały czas.

Jest wiele metod, nawet jak atakujesz przez vpn itp nadal da się wydobyć informacje, kwestia zawziętości i determinacji

Mój błąd wybaczcie nie wiem jak to sformułować , lecz nwm czy to za pomocą pingu czy czegoś tam bardziej obciążasz serwer nie jestem pewien czy to jest dzięki temu , bo mówię to co wiem a nie biore wszystkiego z wikipedii 

Teraz, Bielecki napisał:

A po co "wchodzisz samodzielnie na serwer w np minkrufcie z 10 innych ip"? Będziesz na nich wszystkich jednocześnie grał? Wątpię, dlatego to jest zajmowanie zasobów serwera.

Będę bawił się w pociąg? Szybciej wykopie materiały na np gildie ? Serwer ma ograniczone rejestracje z 1 ip ? jest wiele powodów dlaczego tak bym mógł postąpić

Nie, nie będziesz, bo twój mózg nie obsługuje tak dużej wielowątkowości (a jeśli tak, to zgłoś się do jakiś badań, przysłużysz się rozwojowi nauki), a tym bardziej twój komputer, na którym nie jesteś w stanie grać 10 kontami samodzielnie, nie używając do tego programów.

@bopke nie miałem na celu ucieczki personalnej, jako że jestem świadom, że ani jego, ani mój mózg, słowem niemal żaden, nie jest w stanie wykonywać tak wiele operacji na raz.
Azjaci się nie liczą.

Edytowane przez Bielecki

20 godzin temu, Bielecki napisał:

Nie, nie będziesz, bo twój mózg nie obsługuje tak dużej wielowątkowości (a jeśli tak, to zgłoś się do jakiś badań, przysłużysz się rozwojowi nauki), a tym bardziej twój komputer, na którym nie jesteś w stanie grać 10 kontami samodzielnie, nie używając do tego programów.

nie schodźmy do ucieczek personalnych
:bezkappy:

20 godzin temu, Koiczek napisał:

Będę bawił się w pociąg? Szybciej wykopie materiały na np gildie ? Serwer ma ograniczone rejestracje z 1 ip ? jest wiele powodów dlaczego tak bym mógł postąpić

samodzielnie tylu nie obsłużysz, nie jest to atak botów i za coś takiego nikt Cię nie pozwie, chyba że zajmiesz wszystkie dostępne sloty a ten ktoś prowadzi dochodowy sklep na serwerze, ale wtedy nie moze Cię pozwać bo serwer jest niezgodny z EULĄ :bezkappy: , lecz jeżeli w wyniku wejścia botów serwer się scrashuje to już są podstawy do ewentualnego pozwu.

Edytowane przez bopke

9 minut temu, Bielecki napisał:

2 minuty temu, bopke napisał:

nie schodźmy do ucieczek personalnych
:bezkappy:

samodzielnie tylu nie obsłużysz, nie jest to atak botów i za coś takiego nikt Cię nie pozwie, chyba że zajmiesz wszystkie dostępne sloty a ten ktoś prowadzi dochodowy sklep na serwerze, ale wtedy nie moze Cię pozwać bo serwer jest niezgodny z EULĄ :bezkappy:, lecz jeżeli w wyniku wejścia botów serwer się scrashuje to już są podstawy do ewentualnego pozwu.

Możemy już skończyć tą dyskusje bo w sumie do niczego ona nie doprowadzi :bezkappy:

• Nieaktywny zablokował(a) ten temat
Nieaktywny
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...