Skocz do zawartości

Tańczący ze skryptami #2 - Coś więcej?


PoweredDragon

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie; dziś kolejny fragmencik tańczącego ze skryptami; przedostatni już, więc do dzieła!


Czerwony to sam plugin
Pomarańczowy dodatki
Zielony kolor to dokumentacja


→ Skript na 1.12 już wyszedł. Oprócz tego przeszedł szereg zmian (pozwolę sobie pominąć wszelkie dodane polecenia na rzecz bugfixów). Usunięto całkowicie wsparcie dla starego systemu Bukkit Ban API (1.8 i niżej), który kolidował z nowszym systemem i powodował błędy; wprowadzono mniejsze lub większe poprawki w wektorach i ponadto poprawiono błędy i zoptymalizowano czat. Niestety, wersja ta blokuje poniekąd dostęp do baz danych, które póki co niechętnie współpracują z 1.12


→ Autorzy dodatków nie próźnują. Na bieżąco obserwujemy zmiany naczelnych Skelletu, MundoSk czy SkRayFall. Jakby tego było mało, niedawno wydany został Skript Mirror - nieszablonowe rozwiązanie, o którym długo by się rozpisywać. Dosłownie jest to lustro Skripta, tylko w Javie (co zabawne; można tym pisać skrypty zdolne do wyłączenia komuś komputera :F). Możemy też znaleźć dodatek o nazwie AdvancementsAddon odpowiedzialny za dodawanie, usuwanie, przyznawanie, odbieranie i edytowanie postępów. Z pewnością przyda się na bardziej rozwiniętych serwerach! No i oczywiście Skript-Votifier-Hook dodający system znanego wszystkim z listowanych serwerów systemu głosowania.


→ BaeFell napisała, iż ze względów rodzinnych wydanie Docs 2 się przedłuży, dlatego będziemy musieli jeszcze trochę poczekać (ale chyba warto, co nie?). Community oferowało pomoc, nie zgodziła się jednak, mając na to racjonalne wytłumaczenie - nie potrafiła by odpowiednio zabezpieczyć kodu przed ewentualnymi zniszczeniami (a raczej zajęło by jej  to więcej czasu, niż dokończenie docs 2 samotnie)
→ Sztabu tłumaczeniowego dokumentacji jeszcze nie ma, ale jestem w ciagłym kontakcie z Bae - zaproponowałem się na tłumacza i dostałem wstępną zgodę, jak również jako członek ekipy dodającej i poprawiającej przykłady i, ponieką, moderator dokumentacji.

 

Na chwilę obecną to niestety tyle, zobaczymy wkrótce więcej zmian. Oby!

Edytowane przez PoweredDragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Norbi zablokował(a) ten temat
Nieaktywny
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...