Skocz do zawartości
 • Tańczący ze skryptami #2 - Coś więcej?

     (1 opinia)

  Norbi

  Czerwony to sam plugin
  Pomarańczowy dodatki
  Zielony kolor to dokumentacja


  → Skript na 1.12 już wyszedł. Oprócz tego przeszedł szereg zmian (pozwolę sobie pominąć wszelkie dodane polecenia na rzecz bugfixów). Usunięto całkowicie wsparcie dla starego systemu Bukkit Ban API (1.8 i niżej), który kolidował z nowszym systemem i powodował błędy; wprowadzono mniejsze lub większe poprawki w wektorach i ponadto poprawiono błędy i zoptymalizowano czat. Niestety, wersja ta blokuje poniekąd dostęp do baz danych, które póki co niechętnie współpracują z 1.12


  → Autorzy dodatków nie próźnują. Na bieżąco obserwujemy zmiany naczelnych Skelletu, MundoSk czy SkRayFall. Jakby tego było mało, niedawno wydany został Skript Mirror - nieszablonowe rozwiązanie, o którym długo by się rozpisywać. Dosłownie jest to lustro Skripta, tylko w Javie (można tym pisać skrypty zdolne do wyłączenia komuś komputera :kappa: ). Możemy też znaleźć dodatek o nazwie AdvancementsAddon odpowiedzialny za dodawanie, usuwanie, przyznawanie, odbieranie i edytowanie postępów. Z pewnością przyda się na bardziej rozwiniętych serwerach! No i oczywiście Skript-Votifier-Hook dodający system znanego wszystkim z listowanych serwerów systemu głosowania.


  → BaeFell napisała, iż ze względów rodzinnych wydanie Docs 2 się przedłuży, dlatego będziemy musieli jeszcze trochę poczekać (ale chyba warto, co nie?). Community oferowało pomoc, nie zgodziła się jednak, mając na to racjonalne wytłumaczenie - nie potrafiła by odpowiednio zabezpieczyć kodu przed ewentualnymi zniszczeniami (a raczej zajęło by jej  to więcej czasu, niż dokończenie docs 2 samotnie)
  → Sztabu tłumaczeniowego dokumentacji jeszcze nie ma, ale jestem w ciagłym kontakcie z Bae - zaproponowałem się na tłumacza i dostałem wstępną zgodę, jak również jako członek ekipy dodającej i poprawiającej przykłady i, poniekąd, moderator dokumentacji.

   
  Opinie użytkowników

  Dołącz do dyskusji

  Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

  Nieaktywny

  kapi.

     1 z 2 użytkowników uznało tę opinię za pomocną 1 / 2 użytkowników

  Poradnik jest napisany w dosyć estetyczny sposób , jest przydatny.

   

  Polecam.

  Odnośnik do opinii
  Udostępnij na innych stronach


×
×
 • Dodaj nową pozycję...