Skocz do zawartości
  • 0

Jak edytować plugin w eclipse


xTea_199

Pytanie

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dekompilujesz w, np. JD-GUI, i do eclipse wrzucasz jako external jar: craftbukkita, bukkita i sam plugin. Tworzysz package, który nazywa się jak package z pluginu, tworzysz odpowiednią class'e i edytujesz. Potem eksportujesz plg i podmieniasz pliki winrarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, KrejzolekPRO napisał:

Dekompilujesz w, np. JD-GUI, i do eclipse wrzucasz jako external jar: craftbukkita, bukkita i sam plugin. Tworzysz package, który nazywa się jak package z pluginu, tworzysz odpowiednią class'e i edytujesz. Potem eksportujesz plg i podmieniasz pliki winrarze.

Naah, jd-gui robi masakrycznie dużo błędów, przez co nie można nawet skompilować. Po drugie dodając CraftBukkita jako bibliotekę nie ma już potrzeby dodawania Bukkita, ponieważ CraftBukkit posiada już Bukkita. Nie do końca rozumiem o co chodzi z tymi package z pluginu. Po prostu dekompilujesz i eksportujesz, następnie wrzucasz do IDE i siedzisz nad poprawą błędów po dekompilacji.

 

Co do tematu, to myślę, że w Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść! wyraziłem się dosyć jasno.

4 godziny temu, TheMolkaPL napisał:

Jest to prawdopodobnie zboczenie z tematu, aczkolwiek nie wiem co taki plugin zawiera, a może zawierać takie zliczanie ilości zniszczonych bloków cobblestone. Nie odstąpię więc od odpowiedzi. Pierwsze pytanie jakie sobie przede wszystkim zadamy to na jakiej licencji został stworzony plugin. Licencja jest warunkami korzystania z danego pluginu, lub jego części, możliwości zarobku na nim, edycji i co sobie w nim zażyczymy.

Wiele pluginów, jak nie większość z nich, przynajmniej tych ze SpigotMC i BukkitDev jest open-source, to znaczy otwarte oprogramowanie, czyli takie które mają otwarty kod źródłowy. Otwarty kod źródłowy nie koniecznie mówi, że możemy sobie go od tak użyć, czy edytować. Przykładem jest plugin Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!, które ma otwarty kod źródłowy, natomiast aby użyć go na serwerze publicznie dostępnym należy taki plugin wykupić.

Ale do rzeczy - jeżeli mamy odpowiednią licencję pluginu, lub pisemne pozwolenie jego autora na edycję należy pobierać jego kod źródłowy. Należy go zdobyć z na przykład repozytorium Git, który może być hostowany na GitHubie, lub wysłać o niego prośbę do autora pluginu. Pamiętaj, że zdekompilowany kod nigdy nie będzie ten sam! Kod Javy kompilowany jest do bytecode wirtualnej maszyny, którą posiadasz na swoim komputerze. Powrót z bytecode do Javy nigdy nie będzie taki jaki był ten kod oryginalnie. Zależnie od dekompilatora mogą także wystąpić większe lub mniejsze przy tym błędy. Użycie zdekompilowanego kodu jest wyjściem ostatecznym, gdy licencja pozwala na jego edycję, a kod nie jest dostępny, natomiast do autora nie ma żadnej możliwości kontaktu.

Kod źródłowy otwieramy w naszym IDE - tutaj Eclipse, edytujemy i kompilujemy. Tak o to wy edytowaliśmy plugin. Pamiętaj, że niektóre licencje mówią, że edytowany jego kod musi być publicznie dostępny. Takiej licencji - GPL-3.0 - używa przykładowo sławny plugin Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!.

 

Pozdrawiam Czerwono!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, xTea_199 napisał:

Tutaj jest plugin src zrobiony w jd-gui

z1PNG_aaewphq.png

z1PNG_aaewphq.png - Nie da się edytować

 

Tutaj zwykły plugin

z2PNG_aaewpra.png - Nic nie ma do edycji.,....

Bo musisz pobrać kod źródłowy z GitHuba - Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!

 

Tak by the way - wklejając obrazy na forum używaj hostingu przykładowo Imgur oraz wklejaj grafiki w tag <img>.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieaktywny
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...