Skocz do zawartości

Kilka propozycji

Gość gabixdev
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kilka propozycji dotyczących paczki oraz serwera.

Co do paczki:

• Mod Dynamic Lights jest zbędny - Optifine posiada już tą funkcję.
  • Polecam zamienić JEI na NEI.
  • Proponuję dodać plecaki: Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!
  • Skoro mówimy o storage - można ulepszyć: Iron Chest, Storage Drawers Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść! Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!
  • Fajna modyfikacja na robienie schodów, drzwi, przycisków, doniczek i bloków pochyłych (?) [ang. slopes] - Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść! Nie na 1.10 ;( 
  • Mod na sklepy: Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!
  • Można dodać różnego rodzaju pierdoły z tekkita - Thermal Expansion, IndustrialCraft.
  • Jak będą mody techniczne to ChickenChunks - Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!
  • Mogę napisać instalator/updater - gracz ściąga sobie updater do versions, updater ściąga resztę - instalacja Forge, paczki podstawowej, ewentualnie można zrobić też tak aby wybrał sobie dodatkowe, dozwolone mody. Updater nie będzie też trzymał modów w mods :)
  • Mogę napisać jakieś autorskie mody - aktualnie napisałem mod (niepubliczny na razie) na nieskończoną ilość kolorów na czacie, tabliczkach, etc.

Co do serwera:

• Zabezpieczanie terenu...
  • Zwiększenie mapy - 1000x1000 to za mało... Albo proponuję jej zregenerowanie lub stworzenie drugiej - na aktualnej jest za dużo terenu bagiennego...
  • Nie próbowaliście uruchamiać Skripta i innych pluginów? Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!

Nie musicie wprowadzać wszystkich pomysłów - kilka starczy. Zapraszam do dyskusji.

Edytowane przez gabixdev

Popieram plecaki, sklepy, autorskie mody (pls, dodajcie jakieś lepsze łuki, wszystko co znalazłem to 1.6 - 1.8, nic na najnowszą ;___;),  zabezpieczenie terenu by się przydało, owszem. A mapa? Obszedłem całą dookoła, znalazłem wszelakie cuda, i kupę struktur zaraz za barierą ;_; 

6 godzin temu, gabixdev napisał:

Mod Dynamic Lights jest zbędny - Optifine posiada już tą funkcję.

funkcję jaką?

Polecam zamienić JEI na NEI.

A tego nie zauważyłem, że jest na 1.10. JEI Ci nie wystarcza?

• Proponuję dodać plecaki
  • Skoro mówimy o storage - można ulepszyć: Iron Chest, Storage Drawers
  • Możesz zrobić skrzynie z impregnowanego drewna. Zachowują zawartość po zniszczeniu
  • wg mnie są zbyt OP jak na poziom trudności, który jest obecnie
  • Można dodać różnego rodzaju pierdoły z tekkita - Thermal Expansion, IndustrialCraft.
  • Jak będą mody techniczne to ChickenChunks
  • TE nie ma na 1.10, IC2 średnio potrzebny jak ma się już IE
  • Nie zlaguje serwera stale włączonymi chunkami?
  • Mogę napisać instalator/updater - gracz ściąga sobie updater do versions, updater ściąga resztę - instalacja Forge, paczki podstawowej, ewentualnie można zrobić też tak aby wybrał sobie dodatkowe, dozwolone mody. Updater nie będzie też trzymał modów w mods :)
  • Mogę napisać jakieś autorskie mody - aktualnie napisałem mod (niepubliczny na razie) na nieskończoną ilość kolorów na czacie, tabliczkach, etc.
  • Libter już napisał launchera, możesz go pobrać z linku na Discordzie
  • Nieskończoną ilość kolorów na czacie? Jak to działa?
  • Zabezpieczanie terenu...
  • Zwiększenie mapy - 1000x1000 to za mało... Albo proponuję jej zregenerowanie lub stworzenie drugiej - na aktualnej jest za dużo terenu bagiennego...
  • Nie próbowaliście uruchamiać Skripta i innych pluginów?
  • Teren oznaczony przez właściciela jest chroniony regulaminem serwera
  • Regeneracja nie wchodzi w grę, jeśli już to prędzej mogłoby być powiększenie
  • A na co miałby Skript działać (SkQuery, Umbaska itd.) skoro wszystko co trzeba jest w modach (i ew. pluginie na ochronę bloków z inventory)?

• ThermalExpansion i NEI (w czym jest lepsze od JEI?) nie ma na 1.10, więc ChickenChunks opdada.
  • "Industrial Craft 2 lub jeszcze inny mod techniczny (Mekanism?) będzie pewnie kiedyś wdrażany, ale na chwilę obecną całkowicie wystarczy aktualna paczka."
  • Plecaków nie będzie, jest jednak kilka pośrednich rozwiązań zwiększających pojemność ekwipunku w przypadku konkretnych przedmiotów.
  • Specjalnych modów na skrzynie również nie będzie, wystarczy to co napisał @Derpy Hooves.
  • Twardych zabezpieczeń terenu (a wraz z nimi rozbudowanej administracji) pewnie w przyszłości nie unikniemy. Na razie wystarczy jednak regulaminowa ochrona własności.
  • Bagien rzeczywiście jest dużo, ale nie wyklucza to większości mapy. Poszerzenie granicy też pewnie kiedyś będzie, jednak nie nastąpi to przy obecnej liczbie graczy i w tak krótkim czasie od otwarcia serwera. Tworzenie nowej mapy, a zwłaszcza regeneracja to absurdalny pomysł. Rozumiem, że nowy gracz = potrzeba nowej mapy, ale nie spodziewałem się tego po ledwie sześciu dniach działania serwera. :v 
  • Po co uruchamiać Skripta? Co do innych Bukkitowych pluginów - większość pewnie nie zadziała (zwłaszcza jeśli wykraczają poza Bukkit API) i nie ma sensu uruchamiać ich na siłę póki istnieją alternatywy dla Sponge.
    NJnVppA.png

Teraz przechodząc do przyjemniejszej części:

• Jeśli OptiFine rzeczywiście zawiera taką funkcję, Dynamic Lights może zostać usunięty.
  • Mod na sklepy ma całkiem duże szanse dostania się na serwer.
  • Instalator/updater możesz napisać, a jakieś autorskie mody też się pewnie przydadzą, jednak to już do ustalenia na Discordowym PW.
    7Ld7A4P.png

• Libter zablokował(a) ten temat
Nieaktywny
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...