Skocz do zawartości
  • 0

Skript i baza MySQl

Zasepamen
 Udostępnij

Pytanie

Witam

Jako iż udało mi się skonfigurować bazę mysql chcę zapisywać do niej różne wartości od różnych zmiennych do tablic, ników i tu pojawia problem. Pokaże taki przykład chcę aby po wejściu na serwer nik gracza zapisywał się do bazy mysql czyli:

add player to {mysql_baza::online::*}

Jednak w bazie mysql to dla każdego niku tworzy się osobny wiersz(rekod) i ciężko będzie je odbierać na www. Dlatego chce aby w jednym wierszu były zapisywane wszystkie niki.

Chcę aby tak wygladała zawartość zmiennej {mysql_baza::online}

"nik1,nik2,nik3,nik4"

Chce do tej jednej zmiennej dodawać niki w taki sposób tylko nie wiem jak. Wtedy łatwiej było by to na stronie parsować oraz byłby porządek w bazie mysql. A nie setki wierszy Tylko jak w skript dodawać tak niki do zmiennej? Da się czy nie?

Nie wiem czy ktoś to zrozumie ale myślę że tak. 

I czy da się zrobić więcej tabel z bazie mysql? bo aktualnie jest jedna wariables21 utworzona przez skript.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Edytowane przez Zasepamen

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

rozumiem że to ma trzymać wszystkich graczy online?

every 10 seconds:    set {online} to ""    loop all players:	    set {online} to "%{online}%,%name of loop-player%"    broadcast "Debug: %{online}%"

izi

tylko zmień somie nazwę zmiennej.

Da się, tylko np. w configu musisz dodać nową bazę (chyba to zadziała)

• 0

w zasadzie to po zalogowaniu ma być dodawanie graczy do tej listy ale to zmieniłem i działa świetnie dodaje tak jak powinno :D

W sumie nawet nie pomyślałem o tym sposobie, No dobra a tera przy wychodzeniu z serwera jak usunąć gracza z tej listy?

Dodam że zapisuje już w ten sposób:

set {mysql_baza::online} to "%{mysql_baza::online}%,%player%"

Czy może skorzystać z replace? czy jak?

Nieaktywny
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...