Skocz do zawartości
  • 0

Stary Gracz - A Server 1.20.4

ArekPL

Pytanie

Witam przychodzę z takim nie codziennym problemem. A mianowicie Około 5-6 lat temu robiłem serwer w  craftserve (to nie reklama) serwer został postawiony na Bukkit i uzywał Ez Rank + Valut + Essesial  - tam wsztko działało.

A od Przed Wczoraj wróciłem do zabawy i znalazłem  aternos - Wgrałem na Spigot/bukkit  : SmoothTimber (to działa) ,  EssentialsX ,  LuckPerms , Valut 

1 : Dobrym wyborem dla 2 graczy na tą chwile jest : aternos  czy Polecacie inny Darmowy server który jest lepszy od tego co pisałem 
2 :  Wybór Serca Serwera to : Spigot/Bukkit był dobry wybór bo zobaczyłem ze  są jeszcze takie silnik jak : Paper / Bukkit / Fabric / Glowstone / Forge / Quilt / NeoForge / Arclight / Spigot 
3 : Próbowałem zrobić Rangi ale według Filmików i Poradników  /Lp Grup add itd  rangi zostały stworzone ale nie wyświetlają się  / Dałem tylko Op - i widzę mój nick na ,,czerwono"

Tryb gry : Survial + mody  / Zależy mi na łatwości zażądania Serwerem i łatwości wgrywania plugów i konfiguracji + mapę świata.

Edytowane przez ArekPL

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

Kwestia taka czy zależy ci na serwerze dla znajomych czy publicznym.

Bo jak serwer dla znajomych to taki aternos da radę, ale serwer publiczny to niezbyt.

2. Najlepiej wybrać papera, ewentualnie można pobawić się forkami typu Pufferfish lub Purpur(posiada kilka dodatków do gry)

3. Trzeba poprawnie skonfigurować essentials pod do.

• 0

1 : Server dla Znajomych od 2 do max 10 - nie publiczny  / brak dostepu do  ftp acces
2 : Najbardziej przestrony i najłatwiejsza do Laika co Robi wsztko z ,,Poradników"  X = X  , Wklej Ten Kod , Od razu lepie przejść na te Purpur czy Paper  - 
Pufferfish tego nie mam w wyborze silnika 
3 : Czy mody które podałem są najlepsze dla Laika? / Pamiętam jak w 2018 w Exesial gdzieś w pliku konfiguracjami wymagane było usuniecie # i potem wsztko ładniej działało teraz to dawno wypadłem z obiegu wiec najlepiej było Podesłać aktualny poradnik jak to Skonfigurować oczyście pod warunkiem ze to jest to nie wypadło z obiegu.  
4 : Jak to jest z Kompanijnością Plugów   Pluginy z X są Dostepne na Y    a na Y nie są na X?  czy porostu wgrywasz wsztko i śmiga (sprawdzam wersie gry i instaluje na ta wersie)

Edytowane przez ArekPL

• 0

Spigot ma ograniczone api i nie wspiera niektórych pluginów. Niemal każdy plugin pisany w api z rodziny bukkita będzie działał na silniku Paper, wyjątkiem są mocno specyficzne pluginy korzystające z funkcjonalności Purpura. W luckpermsie najprościej użyć webedytor otwierany komendą /lp editor. Aby prefixy były widoczne potrzebne są 3 pluginy: plugin do zarządzania prefixami (luckperms), plugin do zarządzania czatem (essentialschat, lpc, carbonchat itp.) oraz most między nimi (vault). Uprawnienie operatora powinno być całkowicie wyłączone w pliku server.properties ze względów bezpieczeństwa.

• 0
Godzinę temu, Helios1993 napisał:

Spigot ma ograniczone api i nie wspiera niektórych pluginów. Niemal każdy plugin pisany w api z rodziny bukkita będzie działał na silniku Paper, wyjątkiem są mocno specyficzne pluginy korzystające z funkcjonalności Purpura. W luckpermsie najprościej użyć webedytor otwierany komendą /lp editor. Aby prefixy były widoczne potrzebne są 3 pluginy: plugin do zarządzania prefixami (luckperms), plugin do zarządzania czatem (essentialschat, lpc, carbonchat itp.) oraz most między nimi (vault). Uprawnienie operatora powinno być całkowicie wyłączone w pliku server.properties ze względów bezpieczeństwa.

Lucyperms uzywałem /lp edytor nie działa tak jak pisał kerpson
Wsztko zostało pisane w 1 Poście + 3 poście.

Edytowane przez ArekPL