Skocz do zawartości
  • 0

Podwójne klikniecie

Medyk324
 Udostępnij

Pytanie

Witajcie, mam problem na serwerze że gdy klikam skrzynią lub dowolnym przedmiotem którego da się użyć na npc, wykonuje on dwa razy akcje. Wie ktoś czym może być to spowodowane?

Silnik: Purpur 1.16.5

Skript: 2.5.3

kod przykładowego itemu:

on right click:
	if player's tool is chest named "skrzynia":
		remove 1 chest named "skrzynia" from player
		send "dostales dirta" to player
		add 1 dirt to player

I gdy kliknę tą skrzynią w powietrze, otwiera ją 1 raz gdy klikne na npc, otwiera 2 razy i zabiera 2 skrzynie i daje 2 itemy

Odnośnik do odpowiedzi

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0
Godzinę temu, Medyk324 napisał:

Witajcie, mam problem na serwerze że gdy klikam skrzynią lub dowolnym przedmiotem którego da się użyć na npc, wykonuje on dwa razy akcje. Wie ktoś czym może być to spowodowane?

Silnik: Purpur 1.16.5

Skript: 2.5.3

kod przykładowego itemu:

on right click:
	if player's tool is chest named "skrzynia":
		remove 1 chest named "skrzynia" from player
		send "dostales dirta" to player
		add 1 dirt to player

I gdy kliknę tą skrzynią w powietrze, otwiera ją 1 raz gdy klikne na npc, otwiera 2 razy i zabiera 2 skrzynie i daje 2 itemy

dopisz to poniżej

on place of chest named "skrzynia":
	cancel event

Odnośnik do odpowiedzi

• 0

Miałem dokładnie ten sam problem ze Skriptem. Klikając w coś, akacja wykonywała się czasami 2x. Myślę, że najlepiej byłoby napisać ten błąd bezpośrednio na githubie. Ja poradziłem sobie z tym, przerzucając się z takimi rzeczami na plugin. Trzeba wtedy też sprawdzić dokładnie, na którą rękę wykonujesz akcję. Skript pewnie uwzględnia 2 ręce i od tego się to powtarza. Być może używając addonu skript-reflect dasz radę jakoś to naprawić z PlayerInteractEvent. 

if (event.getHand() != EquipmentSlot.HAND) {
        return;
    }

W taki sposób można pozyskać prawą rękę (w skrypcie będzie trochę inaczej wyglądać) 

Edytowane przez Talarek
Odnośnik do odpowiedzi