Skocz do zawartości

Zaawansowane narzędzia detektywistyczne


Cesarstwo_Utopii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownik @Libter dodał nowy wniosek:
Zaawansowane narzędzia detektywistyczne

Jako, że na tej edycji na razie nie są planowane cuboidy ani inne systemowe sposoby ochrony własności, która chroniona jest wyłącznie częścią regulaminu egzekwowaną przez graczy (lub w skrajnych przypadkach przez administrację) - odpowiednie narzędzia detektywistyczne wydają się niezbędne. Na chwilę obecną gracze mają dostęp wyłącznie do logów bloków w ramach /co i, jednak CoreProtect nie zapisuje wszystkiego, a poza tym przydałaby się także możliwość skanowania pobliskiego terenu pod kątem akcji graczy.

Dlatego w ramach tego wniosku:
- Powinny zostać dodane narzędzia detektywistyczne do sprawdzania danego bloku oraz przeszukiwania określonego obszaru. Zapraszam do składania konkretnych propozycji sposobu użycia i ew. craftingu narzędzi w wątku.
- Powinno zostać dodane dodatkowe logowanie dla: interakcji z mobami, strzelania piorunami z trójzęba, ew. innych rzeczy o których CoreProtect zapomniał - dopisujcie jakie.

To tyle, priorytet jak zwykle wyznaczacie wy.

Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!
Poniżej znajduje się dyskusja wniosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety API CoreProtecta jest delikatnie mówiąc upośledzone i pozwala wyłącznie na sprawdzanie operacji na blokach - czyli zdecydowanie zbyt mały zakres niż taki jaki byśmy chcieli mieć przy użyciu narzędzi detektywistycznych.

Dodatkowo aktualne doświadczenia z konfliktami na serwerze pokazują że szkody są stosunkowo mało zaawansowane - już przy samym użyciu komendy /co inspect (/co i) wiadomo kto co i komu, więc zamiast przeznaczać czas na zaawansowane narzędzia detektywistyczne można zagospodarować go na inne funkcjonalności.

Tym samym w ramach realizacji wniosku zostaje podjęta decyzja o:

  • Pozostawieniu graczom dostępu do komendy /co inspect
  • Dodaniu dostępu dla graczy do komendy /co near
  • Logowaniu interakcji nieobjętych CoreProtectem do wiadomości administracji

Niemniej jednak w pierwszej kolejności gracze powinni polegać zawsze na logach bloków i zabezpieczać swoje moby tak, aby interakcje z nimi wymagały przedostania się przez drzwi, furtkę lub inne ogrodzenie którego naruszenie zostanie zapisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Libter odblokował(a) ten temat

Tak więc ostatecznie - gracze będą mieli do dyspozycji komendy /co i do sprawdzania konkretnego bloku oraz /co near do sprawdzania zdarzeń w pobliżu (w tym śmierci mobów). Dodatkowo administracja ma dostęp do logów tekstowych interakcji z końmi i wieśniakami, wybuchów creeperów na terenach niechronionych oraz strzelania piorunami z trójzębów. Zalecane jest projektowanie budowli tak, aby dostępne komendy wystarczyły, jednak w przypadku wątpliwości - zwłaszcza jeśli sprawa jest większej wartości - będzie można oddać ją administracji do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieaktywny
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...