Skocz do zawartości

Pytanie

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Użytkownik
  • 0
39 minut temu, xkrokolTV napisał:

Witam mam vps'a i wczoraj zdecydowałem się że zrobię serwer mc na vps dla znajomych na modach ale nwm jak ktoś umie i pomoże?

Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!

Podmieniasz jedynie silnik na forge server i szukasz pod frazą "How to create a new forge minecraft server with custom mods".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik
  • 0

apt-get update

zainstaluj jave tylko nie zrażaj się że jak będzie ci nic wyskakiwało jeśli nie pokaże się command not found to znaczy że wszystko gra 

wklej to co ja ci napisze ctrl c i ppm w konsoli

echo "deb Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść! trusty main" | tee /etc/apt/sources.list.d/webupd8team-java.list 

echo "deb-src Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść! trusty main" | tee -a /etc/apt/sources.list.d/webupd8team-java.list 

apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys EEA14886

apt-get update && apt-get install oracle-java8-installer (mała uwaga jak wyskoczy ci okienko po wpisani tej komendy daj i agree chyba coś takiego to że się zgadzasz na umowę licencyjną wiem groźnie to brzmi ale chodzi o to że niebendzie sprzedawał czegoś co jest za free) 

jak wyskoczy ci you want do continue naciśnij y lub t zależy jaka wersja językowa systemu i enter

potem jak wszystko ci się ściągnie wejdź komendą cd  do katalogu home /home i wpisz mkdir mody

potem zaloguj się na ftp i wejdź do tego  i wrzuć tam silnik z modami ja polcema forge lub bukkitforge pluginy/mody bukkit forge a same mody to forge następnie stwórz plik z rozszerzeniem .sh jest to skrypt baszowy i wpisz coś takiego

potem apt-get install screen

screen java -Xmx(Miminum 1gb ale dobrze by było gdybyś wpisał 50 swojej pamięci ram jak masz na vps)M -jar(nazwa silnika gry).jar

przykład screen java -Xmx1500M -jar mody.jar zapisz i przejdzi to katalogu mc cd /home/mody a następnie wpisz chmod +x start.sh  a potem ./start.sh (odpala serwer)

wyskoczy ci eula zaakceptuj ją i od odpal jeszcze raz a potem możesz instalować mody jak pluginy 

polecam ci jeszcze zainstalować htop żeby monitorować zurzycie zasobów mam nadzieje że sobie poradzisz :D

Edytowane przez WiktorMasteR
zła nazwa folderu który wpisałem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik
  • 0
1 minutę temu, _Of3k napisał:

Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!

Podmieniasz jedynie silnik na forge server i szukasz pod frazą "How to create a new forge minecraft server with custom mods".

Ale trzeba chyba połączyć się z putty ale nwm jak masz może discord to będziesz mi mówił co i jak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik
  • 0

serio kupiłeś vps i nie wiesz jak się z putty połączyć :seemskappa:ściągni putty i w host wpisz ip serwera które dostałeś port zostaw 22 bo nie sądze żeby taki laik umiał zmienć wpisz użytkownika i twoje hasło literki nie wskakują ale się piszą przy pisanu hasła całą filozofia 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik
  • 0
Teraz, xkrokolTV napisał:

Ale trzeba chyba połączyć się z putty ale nwm jak masz może discord to będziesz mi mówił co i jak?

Aktualnie majka nie mam, ale mogę ci opisać mniej więcej jak -> Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!, pierwszy wynik i co my tu mamy? :thonk: Zacznij od 5 podpunktu, czyli wstaw ip serwera, zmień port na 22 (SSH), kliknij open i połącz się. Drugą sprawą jest twoja mobilność po powłoce tekstowej linuxa, jeżeli nie ogarniasz to musiałbyś znaleźć kogoś, kto ci to zrobi - ja jestem leniem, więc odmawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ten temat jest nieaktywny od dłuższego czasu. Nie odkopuj go bez potrzeby.