Skocz do zawartości

Jak zrobić darmowe zasilanie do koparki

herhor67
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie da się XD

JK bro, czytaj dalej.

Spoiler

Cześć.

Czy TY TEŻ chciałeś być niezależny i nie musieć produkować ciągle cholernego biodiesla do silnika, żeby odpalić na chwilę koparkę? Jeśli tak, to ten poradnik jest (będzie) dla Ciebie.
Ten poradnik będę tworzył wraz z postępem prac nad moim własnym systemem.

Podstawowe info:

• Excavator wymaga 4096 IF/t (ImmersiveFlux/tick)
  • Turbina wodna w najlepszym ustawieniu produkuje na wyjściu 88 IF/t.
  • Możemy założyć, że jest to ponad połowa (założę 50IF/t), jeśli będziemy chcieć przesyłać energię bardzo daleko.
  • Daje nam to 80 turbin.
  • Ale koparka nie musi iść ciągiem, według mnie jeśli pójdzie przez 1 sekundę i przez 3 postoi to i tak taniej niż za paliwo, co daje 20 turbin.
  • 20 potrójnych turbin to 60 kół wodnych.
  • Każde koło kosztuje sztabkę stali (robimy ją Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!) i 4 łopaty koła, czyli razem 4*3 treated planks i 4*4 treated sticks (czyli 20 treated planks).
  • Razem daje to 1200 desek i 150 wiader kreozotu.
  • Oprócz tego dynama: 20 dynam to 20 zwojnic, czyli 160 kabli, do daje 80 sztabek miedzi. Przetapiając w smeltery potrzeba tylko 40 rud miedzi.

Aby uzyskać kreozot trzeba zrobić Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!. Do niego wsadzamy najlepiej bloki węgla i dostajemy bloki koksu.

Kreozot możemy wybierać samodzielnie wiadrami/butelkami ale ja to zrobiłem inaczej:

ewYNC84.png

Jak to działa:
Do piecyka przymocowany jest Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!, który wylewa swe żale nasz kreozot do jakiegokolwiek zbiorniczka (u mnie Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść! szklano-ceglanych).
Następnie Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść! (bez zasilania IF, nie potrzeba prędkości, bez problemu nadąża, tylko musi być aktywowana redstonem) i kilka rur, które prowadzą do Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!.
Faucet powinien mieć dołączony zmienny sygnał redstone, aby sam wylewał kreozot, który się pojawi w piecu. Niestety (najpewniej przez lagi) żaden clock mi nie działa. Na szczęście już zaczął po restarcie.

Jak już zbiorę wystarczającą ilość kreozotu i stali to będziemy dalej robić.

Pozdro.

Teraz, herhor67 napisał:

Tego na razie nie liczyłem, nawet nie wiem za bardzo jak się je robi. Ale wszystko wieczne opłaca się bardziej niż czasowe :P

Przy odpowiedniej ilości farm automatycznych można równie dobrze produkować automatycznie paliwo, na pewno zajmie to mniej miejsca niż opisana ilość kół wodnych.

2 minuty temu, Derpy Hooves napisał:

Dolicz jeszcze straty energii podczas przesyłu, kapap

Doliczyłem, 50 zamiast 88.

2 minuty temu, Libter napisał:

Przy odpowiedniej ilości farm automatycznych można równie dobrze produkować automatycznie paliwo, na pewno zajmie to mniej miejsca niż opisana ilość kół wodnych.

Farma trzciny i melonów - OK.

Squeezer wymaga już nasion, które i tak trzeba posiać za każdym razem.

Więc pół-automatycznie tak, ale nie automatycznie :D

@Libter Dobra, przypomniało mi się że hemp jest jak trzcina, czyli da się.

No to na co czekasz, dawaj, pokaż swój system :D Ja nie muszę budować rafinerii i innych zgniatarek, które są potrzebne do tworzenia paliwa ani kupy tłoków, które niszczyłyby rośliny. Do tego pasy transmisyjne/lejki do przesyłania wszystkiego. Już wolę znaleźć to:

20 dynam to 20 zwojnic, czyli 160 kabli, co daje 80 sztabek.

Przy topieniu w smeltery trzeba tylko 40 rud cyny.

• Libter zablokował(a) ten temat
Nieaktywny
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...