Skocz do zawartości
jahumen

chat CenzorPlus - skrypt na cenzurę czatu

Rekomendowane odpowiedzi

Zasłużony

Witam, chciałbym zaprezentować Wam, mój pierwszy udostępniony publicznie skrypt (proszę nie bić :P).

Zaawansowana AntyReklama

Gdy skrypt wykryje fraze na blackliscie, wiadomość zostanie zablokowana, gracz zostanie np. Automatycznie zmutowany (można łatwo zmienić), administracja pozna treść wiadomości, a także wyświetli się duży, banujący przycisk (treść bana można zmienić) z wykorzystaniem json, co pozwoli szybko zbanować reklamującego gracza ;)

Oprócz blacklisty, dostępna jest także whitelista. Gdy dodamy do niej fraze, wiadomość zawierająca tą fraze nie zostanie potraktowana jak reklama.

Na co skrypt zwraca uwagę?

- Kontrola nazw wyrzucanych przedmiotów (w przypadku reklamy AUTOMATYCZNA zmiana nazwy przedmiotu na "reklama")

- Kontrola wiadomości na chacie

- Kontrola treści tworzonych tabliczek (w przypadku reklamy AUTOMATYCZNE usunięcie tabliczki, oraz jej drop)

- Kontrola komand typu /msg, /r, /mail itp.

Wszystkie wymienione powyżej funkcje, działają natychmiastowo, przy testach wraz z ekipą, zareklamowanie innych serwerów było praktycznie nie możliwe.

Dodatkowo, wszystko można BARDZO ŁATWO skonfigurować w pliku config.yml,  który utworzy się w folderze scripts>CenzorPlus. Całość opisana jest w języku polskim. Skrypt od razu jest skonfigurowany.

Plik tworzy się w momencie pierwszego reloadowania skryptu.

Dodatkowo, wszystko w przejrzystej formie, jest zapisywane do pliku logs>cenzorplus

Skuteczna cenzura chatu

Wszystkie frazy na chacie, dodane w odpowiednim miejscu w pliku config.yml, zostaną zamienione na inną podaną fraze (także do ustawienia).

Dlaczego udostępniłem publicznie ten skrypt?

Serwery, które reklamują się, doprowadzają mnie do szału. Chciałbym przynajmniej w części przyczynić się do wyeliminowania takich ludzi - stąd też skrypt.

Bugi?

Jako tako ich nie ma, jednak sam zauważyłem jeden, nie mam pomysłu jak go usunąć: 

Jeśli dodamy do whitelisty wyraz np. "enchant", po napisaniu np. "Wbijaj na easy.skyup.pl!!! _____________ enchant", wiadomość zostanie przepuszczona.

No ale myślę, że to lepsze niż nic.

Uprawnienia

cenzor.reklamuj - pozwala reklamować

cenzor.cenzura - pozwala przeklinać

cenzor.mod - widzenie reklam, możliwość ich zbanowania (komenda banująca będzie wykonywana przez konsole, stąd też np. Helper nie musi posiadać takich uprawnień.

Uwagi

Nazwij skrypt cenzorplus, w przeciwnym razie komenda /cenzor reload, nie będzie działać (chociaż aż tak istotna nie jest - jest to poprostu alias /sk reload cenzorplus)

Noi wreszcie się doczekaliście - Pobieranie

Wgraj pluginy: Skript, SkQuery oraz WildSkript (w sumie to nie wiem czy są na pewno potrzebne, ale ja zawsze z nich korzystam i działa :P)

Skrypt jest udostępniony na stronie code.skript.pl, skopiuj cały kod, utwórz nowy plik nazwany cenzorplus.sk w folderze plugins/Skript/scripts i tam wklej kod. Folder z configiem utworzy się automatycznie po wpisaniu /sk reload cenzorplus, lub reloadzie serwera.

Wersja 1.1 (już po optymalizacji!): Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!

Do zrobienia:

Naprawienie bugu, o którym wspomniałem.

Dodanie sprawdzania książek, a także innego sposobu dostarczania nazwanych przedmiotów, niż tylko wyrzucenie z ekwipunku.

Noi myślę, że to na tyle, liczę na pozytywne głosy :P

Aktualizacja!

Wersja 1.1 (dostępna w pobieraniu): Dość duża optymalizacja, dodałem sprawdzenie ile razy ma wykonać się każda pętla - przy starcie. Dzięki temu pętle mają mniej treści, oraz będą wykonywać się szybciej. Zaobserwowałem ogromną poprawę TPS :) (było 18, jest 19.99 :P).

Dodam, że jest mi bardzo smutno - Myszak zamienił mi linki do pastebina na jakieś code.skript.pl, które się buguje. Jakby co możecie znaleźć dobry link pod pastebin.com/u/jahumen.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik

niestety ale bugi :) , bugi są takie że gracz wyrurzuca item to spami mi ten censor plus że gracz próbował reklamować wyrzucając przedmiot <none>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zasłużony

Wina błędnego configu, a dokładniej mówiąc, przypuszczam, że napisałeś coś w stylu:

39: ''

Ja, z domyślnym configiem, gdy gracz wyrzuca zwykły przedmiot (lub też nazwany, ale nie na blackliscie) nie widzę nic. Co innego w przypadku gdy koliduje :x

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zasłużony

@RoRap

Już wiem co jest problemem. Zmienna {reklama.%player%} jest ustawiana na false, dopiero, gdy gracz wejdzie na serwer. Natomiast reklama jest nie łapana, gdy to jest na false (tak działa skript). Dopisz sobie taką linijke:

command /cenzordebug:
	trigger:
		if player has permission "*":
			loop all players:
				set {reklama.%loop-player%} to false

I będzie git.

Możesz także wyrzucić wszystkich z serwera ;)

//Zaraz zaktualizuje skript, tak - aby zawierał taką komendę.

//Dodano /cenzor debug w wersji 1.1

Edytowane przez jahumen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zasłużony

Skript automatycznie wyswietla reklame jesli reklama.player nie jest false. Poniewaz gdy gracz jest na serwerze w momencie wgrania skriptu i nie robi reloga, to reklama.tengracz jest ustawione na <none> stad tez co by nie zrobil przy kazdej akcji wyswietli sie reklama. Korzystajac z tej komendy ustawisz wszystkim na serwerze reklama.ciludzie na false i dzieki temu nie bedzie lapalo reklam, a reklama bedzie lapana tylko przy reklamie. Mam juz zrobione jeszcze kilka funkcji, do tego dodam automatyczny debug i wrzuce 1.2, ale to jak bede przy komputerze :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zasłużony

@RoRap

Ale ja dałem kod :/ 

Usun tamten skript i wgraj jeszcze raz z neta wersje 1.1 (edytowalem ja), a potem wpisz /cenzor debug (tak, ze spacja) i bedzie git ;) 

A jesli nie chce Ci sie kombinowac to wpisz /kickall i jak wejda, to juz bd w porzadku :P 

//jak zadziala to poprosze lapke w gore :x

Edytowane przez jahumen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik

ty chcesz zeby moj server przepuchliny dostal ? xD 

1.         loop 10000 times:
  2.             set {_wl.%loop-number%} to yaml value "whitelista.%loop-number%" from "CenzorPlus/config.yml"
  3.             if {_wl.%loop-number%} is not set:
  4.                 set {wc.wl} to loop-number
  5.                 exit loop

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zasłużony

Z moim sie nic nie dzieje. To wydarzenie dzieje sie tylko raz, oraz jesli nastepny punkt w configu nie jest ustalony automatycznie sie wylacza.

Zazwyczaj ta petla sie wykonuje MAX 40 RAZY.

@xSttReSSx

Edytowane przez jahumen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Użytkownik

Nie wiem czy to błąd ale jak gracz napisz np. kurw to nie wczytuje tego koloru
&8[&cNazwa&8] &c

@jahumen

@edit już wiem czemu... masz w config takie coś i ustawisz tam prefix cenzury i on nie przyjmuje & tylko § ( w moim przypadku ) 

Edytowane przez AlfonsikPL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zasłużony

Opisz dokładniej

@AlfonsikPL

Teraz pracuje nad znacznie większym projektem (bany, banyip, warny, kicki, wszystko na yml), w sumie to mam prawie gotowe, jak ogłoszą konkurs na skript miesiąca to wrzucę.

Co do tego skriptu, jak skończe bany, wydam wersję 1.2, w której będą poprawione cenzury, możliwość ustalenia jakie komendy mają być sprawdzane w configu, a także wykrywanie ip numerycznych. ;)

Noi zostanie dodana automatyczna aktualizacja (na komende) więc nie będzie tu trzeba co chwile zaglądać :D

Edytowane przez jahumen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi