Skocz do zawartości

BearBread

Użytkownik
 • Zawartość

  23
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O BearBread

 • Tytuł
  Początkujący I

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Witam, Chcę kupić serwer, najlepiej około 20 zł, na nie mniej niż 2 miesiące. Będzie to serwer prywatny dla kilku znajomych, napewno nie więcej niż 5-6 osób online naraz. Szukałem, porównywałem oferty, lecz cały czas nie mogę się zdecydować co wybrać. Znalazłem takie pakiety: 1. Enderchest.pl - pakiet Vanilla, 18zł/2msc, silnik Tylko Vanilla, nie wiadomo jaka specyfikacja, pisze, że bez limitu ram i procka, lecz... 2. Enderchest.pl - pakiet Starter, 20zł/2msc, Paperspigot, Spigot lub Bukkit, 2GB ram(lub dopłacić 2zł do 2,5GB) i 1 rdze 3,5GHz 3. Craftserve.pl - pakiet Grass, 20zł/3msc, Bukkit, Spigot, Vanilla, 1,5GB(albo 1GB, strona nie mówi jednoznacznie) ram, no i procesor firmy krzak 4. Titanaxe - 1,80zł/tydzień, czyli 7,20/msc, 1.5GB ram, reszta informacji na stronie. Oczywiście serwer będzie na 1.14.4, z datapackami, jak na to pozwoli maszyna. Nie wiem, który pakiet wybrać, Czy 1,5GB ramu obsłuży tyle osób? Jaki procesor kryje się na hostingu enderchest i craftserve? Ile ramu ma pakiet Vanilla? Słyszałem też gdzieś, że silnik Vanilla jest niezoptymalizowana i dla lepszej wydajności lepiej wziąć silnik Spigot. Proszę o pomoc w dobraniu pakietu, a może ktoś zna jakąś lepszą ofertę? Z góry dziękuję za pomoc
 2. Titanaxe jest niestety troch za drogi(jak dla mnie). Gdyby 1.5gb ramu starczyło na serwer 1.14.4, 5-6 osob max bez lagów i crashy, to brałbym craftserve 20zl/3msc, lecz obawiam sie, że taka ilosc ramu nie starczy i pieniądze się zmarnują.
 3. Nigdzie nic nie pisze na hostingu, ile jest tego ramu, jaki jest limit, jaki procesor, na jakiej podstawie jest limit ustalany, np. na craftserve jest wszystko ladnie opisane. A te 1GB ramu starczy na serwer 1.14.4 na 5-6 osob online z jakimis datapackami?
 4. Mam pytanie odnośnie pakietu "Vanilla" na hostingu enderchest. Pisze, że nie ma limitu ramu i procka(wiem, że jest jakiś limit). Pytanie tylko, jaki jest ten limit, jak można go zwiększyć? Z góry dziękuję za odpowiedź.
 5. BearBread

  sloty

  Teraz wszystko działa Dziękuję
 6. Chciałem napisać skrypt na taki "Panel Administracyjny", nie trzeba wpisywać komendy /ban itd. tylko w gui wybierasz co chcesz zrobić z wcześniej już klikniętym graczem. Lecz jest pewien "błąd". Gdy zrobiłem 'format slot 11 of player with red stained clay named "&4&lZbanuj" to close then run [execute player command "aguizbanuj5038"] To po kliknięciu otwiera się drugie gui, które chciałem, aby się otworzyło. Wcześniej jak dawałem 'on inventory click' i taki sam schemat jak na samym dole w tym skrypcie to drugie gui nie chciało się otworzyć. Teraz zrobiłem podobnie dla testu i tak samo nie wysłało mi wiadomości 'f' po kliknięciu na slot 10. Skript nie pokazuje żadnych errorów. Wiecie w czym problem?
 7. BearBread

  ban ip

  dziekuje za rady
 8. BearBread

  ban ip

  Mam nieprzyjemne wspomnienia z hamachi oraz tworzeniem serwerów na komputerze, więc te dwie opcje odpadają, a serwer, na którym chcę użyć tego skryptu jest wyłączony, a ja nie mam możliwości włączenia go, więc zostaje mi tylko czekać. Mi się wydaje, że jest wszystko dobrze, ale nie jestem pewien czy użyłem list poprawnie oraz czy istnieje w ogóle coś takiego jak '%player's ip%'
 9. Pisałem sobie skrypt na bany i nagle przyszło mi do głowy, że można też zrobić bany na ip. Lecz nie wiem czy mój skrypt będzie działać tak jak należy, więc chcę, aby ktoś go sprawdził.
 10. Czy włączenie kresu na serwerze survival, gdzie jest 5gb ramu i po południu gra tak 10-15 osób, może spowodować jakieś spadki wydajności i czy tps'a? Dodam, że serwerj jest na wersję 1.12.2, czyli end city już jest
 11. W sumie to nie wiem.
 12. Chodzi ci o to, że po wykonaniu tej komendy "pex …." zostanie wykonana komenda "two"?
 13. BearBread

  Generowanie itemów.

  Nie gwarantuje ze to zadziala
 14. Znacie jakiś plugin na /ban /tempban oraz /kick? To podstawowe z essentialsa, no, brzydko wygląda. Pamiętam, że był taki plugin hugoBans, lecz nie mogę znaleźć działającego linku do pobrania. Jest też maxbans, lecz nie chcę mieć tego na serwerze. Jak nie ma pluginu to możecie mi też podesłać jakiś dobry skrypt.
 15. A da się chociaż usunąć go z listy serwerów? Pisząc do pomocy technicznej strony lub jako właściciel serwera
×