Skocz do zawartości
 • Blok tygodnia - Ruda węgla

     (2 opinie)

  bopke

  Za każdym razem zaczynając grę na nowym świecie, musimy zacząć od tego samego — zebrania drewna, zbudowaniu schronienia, zdobywaniu pożywienia, oraz oświetleniu terenu. A żeby zdobyć najprostsze oświetlenie, potrzebujemy znaleźć nasz blok tygodnia — rudę węgla!

  Ruda węgla generuje się naturalnie na naszym świecie, na każdej wysokości — od stromych szczytów gór, aż po samego bedrocka. Każdy chunk naszej mapy zawiera średnio aż 140 bloków rudy węgla.

  def8de92de1fb27415d14d224b6dbf3f-coalore

  Obecność rudy węgla w grze dowodzi, że miliony lat temu musiały istnieć jakieś drzewa na naszym sześciennym świecie. W rzeczywistości węgiel to pozostałości po prehistorycznych drzewach i innych roślinach, które zostały zasypane, a potem mocno ściśnięte przez większą ilość gleby i szczątków, które padły nad nimi, a następnie zostały podgrzane przez wewnętrzne ciepło ziemi przez miliony lat. Rośliny w takiej sytuacji powoli przestają przypominać swoją pierwotną formę i zaczynają czernieć, najpierw tworząc węgiel coraz lepszej jakości.

  W Minecrafcie mamy węgiel w zasadzie od początku, został dodany razem z piaskiem, pniami drzew i rudą złota.

  Grając przez bardzo długi czas na jednej mapie możemy dojść do sytuacji, w której węgla nam zabraknie na całej, niemal nieograniczonej mapie. Podobna sytuacja dzieje się w rzeczywistości, zużywamy węgiel zdecydowanie szybciej, niż nowy powstaje w wyniku naturalnych procesów.

  839405f52996a2b24251cdcc0a2fa228-realcoa

  W rzeczywistym świecie jest również inny problem z węglem, w Minecrafcie niewystępujący. Spalanie węgla wyzwala duże ilości gazów szkodliwych dla zdrowia i powodujących globalne ocieplenie. Dlatego właśnie, na ostatniej konferencji w Niemczech, 19 krajów zdecydowało się na zaprzestanie spalania węgla.

  Na szczęście te problemy nie występują w Minecrafcie, więc możemy palić tony węgla i nie przejmować się niczym.




  Opinie użytkowników

  Dołącz do dyskusji

  Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

  Nieaktywny

  Peridot

     1 z 1 użytkownik uznało tę opinię za pomocną 1 / 1 użytkownik

  Powiem o czymś nie związanym z tematem a bardziej polityką, gdyż Unia Europejska chce od Polski pieniądze za to że Polska ma energię z węgla, ale dlaczego Niemcy chcą zbudować nowe Elektrownie Węglowe ale oni już do jasnej cholery nie muszą za to płacić ? Dziękuje I Do widzenia 

   

  Prezentacja fajna, ale dlaczego jest na pierwszym obrazku blok węgla a nie tytułowa ruda ? - @bopke

   

  Odnośnik do opinii
  Udostępnij na innych stronach

  Rejszpat

     1 z 1 użytkownik uznało tę opinię za pomocną 1 / 1 użytkownik

  Tak, świetnie. Ale czemu na zdjęciu jest blok węgla a nie ruda :thinkppa:

  Odnośnik do opinii
  Udostępnij na innych stronach


×
×
 • Dodaj nową pozycję...