Skocz do zawartości

Sądownictwo


Libter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ustawa o sądownictwie
(na podstawie §3.2.4 i §3.1.3 regulaminu globalnego)

Instancje

  • Zerowa instancja - decyzje podejmowane bezpośrednio przez członków ekipy z pominięciem postępowania sądowego.
  • Pierwsza instancja - sędziowie powołani przez właściciela. Jeśli aktualnie nie ma sędziów - sprawa jest rozpatrywana od razu przez drugą instancję.
  • Druga instancja - właściciel rozpatrujący sprawę osobiście.
  • Trzecia instancja - właściciel rozpatrujący sprawę ponownie po zasięgnięciu opinii ekipy i sędziów.

Sędziowie
Właściciel poprzez zarządzenie, powołuje na sędziów użytkowników znających forumowe prawo i niemających z nim konfliktów. Sędziowie losują do każdej sprawy osobę ze swojego grona, a jej obowiązkiem jest rozpatrzenie sprawy w ciągu tygodnia. W wyjątkowych przypadkach sędzia może przedłużyć ten czas maksymalnie do miesiąca publikując taką decyzję wraz z uzasadnieniem.

Skargi
W Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść! można złożyć skargę na jednego lub wielu użytkowników, pod warunkami określonymi w Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść! w sekcji System zgłoszeń.

Odwołania
W Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść! można skierować sprawę do wyższej instancji pod warunkiem, że w sprawie zaistniały nowe okoliczności niewzięte wcześniej pod uwagę lub jeśli decyzja została podjęta niezgodnie z prawem obowiązującym w serwisie. W przypadku gdy użytkownik jest zbanowany - odwołanie może zostać złożone przez Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!.

Zasady

  1. Tematy w działach skarg i odwołań może moderować tylko osoba uprawniona do ich rozpatrzenia, o ile nie jest wymagana natychmiastowa reakcja.
  2. Zabronione jest utrudnianie rozpatrzania tych tematów niemerytorycznymi postami lub naruszanie powagi procesów w skargach i odwołaniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...