Skocz do zawartości
  • 0

Serwer z sektorami.

JareczekJD
 Udostępnij

Pytanie

Witam, ostatnimi czasy zainteresowało mnie działanie sektorów na serwerach, postanowiłem napisać własne do tego celu postawiłem trzy serwery (Proxy - Bungeecord), spawn i survival1. Następnie wziąłem się za pisanie dwóch pluginów pod bungee i bukkita. Tutaj opisze jak to mniej więcej działa.

na BungeeCord stworzyłem kanał "sektory"

Następnie w evencie PluginMessageEvent sprawdzam czy kanał jest poprawny i pobieram wszystkie linie z DataInputStream. Pierwsza linia to akcja która nazywa się "move" - jest to akcja odbierana z serwera bukkit są tam dane takie jak nick - server na który gracz ma być przeniesiony eq etc. Następnie do serwera którego nazwe pobrałem wysyłam kanał z akcją pickup i te wszystkie dane następnie w pluginie pod bukkita pobieram ustawiam i wszystko pięknie działa.

Problem polega na tym że słyszałem iż kanały nie są optymalny i nikt o zdrowym rozumie ich nie używa. Więc proszę was o informacje jak to można zrobić w inny sposób, jak to robią inne serwery. Z góry dzięki za każdą odpowiedź która okaże się przydatna. Nagradzam plusami :D  

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

Mozesz sobie zrobic przez redisa, przyklad - Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!

albo przez kryonet, przyklad - Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!

Wiecej informacji o tych framerworkach mozesz znalezc w internecie 😜

Edytowane przez Queito

• 0
58 minut temu, Queito napisał:

Mozesz sobie zrobic przez redisa, przyklad - Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!

albo przez kryonet, przyklad - Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!

Wiecej informacji o tych framerworkach mozesz znalezc w internecie 😜

Czyli te kanały optymalne nie są?

Jeszcze pytanko jakiś polski poradnik od redisa bo szukałem i ciężko coś sensownego znaleźć!

• 0
W dniu 30.12.2020 o 19:57, JareczekJD napisał:

Czyli te kanały optymalne nie są?

Jeszcze pytanko jakiś polski poradnik od redisa bo szukałem i ciężko coś sensownego znaleźć!

1. Z tego co widzę, to tutaj jest obszerny temat o tym: Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!

2. Mnóstwo jest tylko trzeba poszukac, praktycznie Tobie jest tylko potrzebna wiedza teorytyczna Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!, praktyke mozesz sobie wziasc z inny open-source projektów np. od socketbyta gdzie podałem wyżej linka.

Edytowane przez Queito

• 0
3 minuty temu, Queito napisał:

1. Z tego co widzę, to tutaj jest obszerny temat o tym: Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!

2. Mnóstwo jest tylko trzeba poczekac, praktycznie Tobie jest tylko potrzebna wiedza teorytyczna Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!, praktyke mozesz sobie wziasc z inny open-source projektów np. od socketbyta gdzie podałem wyżej linka.

Dobra dziena, co do redisa to chodziło mi bardziej o polski poradnik.

Nieaktywny

Używaj opcji "oznacz jako najlepsza odpowiedź".

Nieaktywny
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...