Skocz do zawartości

Tęczowa flaga ponownie na pomniku Jezusa. Tym razem wytrzymała 5 minut


Wojciu

Rekomendowane odpowiedzi

 

image.png

Prof. Magdalena Pecul-Kudelska z Uniwersytetu Warszawskiego umieściła tęczową flagę z napisem "Solidarnie z prześladowanymi" w tym samym miejscu co wcześniej aktywistki ze Stop Bzdurom - na pomniku Chrystusa pod św. Krzyżem.

Flagę zrzucono dwa razy. Po pierwszym strąceniu podniósł ją i ponownie umieścił Wojciech Kinasiewicz. Po chwili pojawił się mężczyzna podający się za księdza, który zrzucił i podeptał flagę. Następnie nosili ją policjanci, a na koniec zabrali. Po przyjeździe radiowozów i wylegitymowaniu umieszczający flagę zostali puszczeni wolno.

Do flagi profesorka dołączyła swój manifest: "Osoby obrażone moją tęczową flagą na figurze sakralnej przepraszam. Nie chcę nikogo obrażać, chcę wyrazić solidarność z prześladowanymi za może obrazoburczy, ale nikogo nie krzywdzący performance. Chcę też sprawdzić, czy policja i prokuratura za ten sam czyn będzie ścigać mnie - heteronormatywną panią profesor w średnim wieku - z równą pasją co młode queerowe aktywistki. A tych z was, których dogłębnie dotknęła tamta flaga proszę o zastanowienie, czy taki sam przedmiot powieszony przez osobę hetero nie dotyka jakby mniej. Czy tu rzeczywiście o flagę chodzi?"

 

/Queer.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...