Skocz do zawartości
Enxi

świat XamParkour - zaawansowany system parkour

Recommended Posts

Użytkownik

@up

ale to i tak nie zmienia faktu ze gdy wbije wiecej niz 10 osob to bedzie syf w variables.scv i zlagowane topki i serwer

1 zmienna tu nic nie zmienia polecam zmienic kod tak gdzies w 40% i usunac every 1 tick

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Użytkownik
Dnia 31.12.2016 o 17:58, Technik_pl napisał:

@up

ale to i tak nie zmienia faktu ze gdy wbije wiecej niz 10 osob to bedzie syf w variables.scv i zlagowane topki i serwer

1 zmienna tu nic nie zmienia polecam zmienic kod tak gdzies w 40% i usunac every 1 tick

Do poprawnego działania skryptu aktualnie zastosowane zmienne są niezbędne, poza tym skrypt nie jest przeznaczony do dużych serwerów (ŻADEN skrypt nie jest)... Natomiast ten testowałem przy ok. 17 graczach i wszystko działało dosyć sprawnie przy zasobności 6GB RAMu

PS. w poprzednim komentarzu dałem link do plików 

Edytowane przez Enxi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Użytkownik

@up

Jesli testowales to na serwie gdzie bylo te 17 osob to moze jakis dowod (filmik) bo ja testowalem gdy bylo 5 osob i bylo (opoznienie/lagi)

tak zaden skrypt nie jest dla duzych serwerow a co dopiero gdy jest tyle zmienncyh tyle kodu i on every 1 tick

raczej ten skrypt jest max dla 10 slotowych serwerow

Edytowane przez Technik_pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Użytkownik

@Technik_pl

Nie muszę nic udowadniać, skrypt ten to projekt który prowadzę już od roku i był on wykorzystywany na moim serwerze parkour, więc wiem jak działa.

Edytowane przez Enxi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Użytkownik

@Enxi

Nie musisz nic udowadniac mowie jak jest ze jest zlagowany ten skrypt maszyna miala 5 gb ramu

raczej to nie wina maszyny a widze co sie dzieje w variables.scv i ile komend wykonuje sie na raz

tak jak mowilem wczesniej nie wazne ile bedzie osob juz samo every 1 tick laguje serwer i to bardzo

skrypt sprawdza zbyt wiele rzeczy na raz obliczanie every 1 tick i tp napewno bez optymalizacji skryptu sie nie obejdzie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Zasłużony

Temat został przeniesiony z Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść! > Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść! do Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść! > Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść! > Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść! .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Użytkownik

UPDATE 1.1!

Zmieniono:

- Usunięto ponad 90% zmiennych, zostały tylko 2 ,,dynamiczne'' zapisywane w formacie boleam i long co nie powinno powodować żadnych lagów

- Wszystkie konfiguracje graczy, aren itp są dostępne w pliku XamParkour.yml (interesuje nas tylko konfiguracja Players i Maps)

- Lekka optymalizacja kodu

Zarejestruj się lub zaloguj, aby zobaczyć ukrytą treść!

Znalazłeś błąd? Napisz pod tematem :) 

Edytowane przez Enxi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Użytkownik

Wow, niezły skrypt ;)

Kolejny Nawo nam się szykuje :o

Byłoby wszystko ładnie gdyby nie to, że ten addon już gdzieś widziałem. Czas jednak obalić mit czy na pewno addon jest twój.

Pozwoliłem sobie zdekompilować plugin. Już po pierwszym luknięciu na nazwy zauważyłem, że package jest podpisany niejako "me.drago". No cóż. Przejdźmy do klasy "SkriptPlugin.class". Niefortunnie - ujrzałem linijkę

getLogger().info(" ~ Copyright by DragoPeeL ~ ");

(Nah, DragoPeel no tak...)Na której wszystko ujrzało światło dzienne. Tutaj praktycznie mogłem już zakończyć poszukiwania, gdyby nie to, że w pliku plugin.yml  również jak byk pisze

author: drago

Myślę, że nawet i zwykły gracz mógłby to zauważyć bez kompilacji, bo tekst jest wysyłany prosto do konsoli.

Więc jeżeli możesz - wesprzyj samego autora i podpisz że to jego a nie twoje, bo już taki sam dodatek już widziałem u pana Nawo.

A jeżeli już przechodzimy pod temat Nawa (a'la xNawiego) to znalazłem na dysku jeszcze jego stary skrypt na Parkour. No niestety, myślałem że pozwolisz mi jeszcze ujawnić plagiat. Tymczasem, nie mogę się nigdzie doszukać takiego samego kodu. Przykład podam na fragmencie komendy lvl

Porównanie niżej

command /lvl [<text>]:
	trigger:
		set {_exp1} to {parkour::player::lvl::%player%}+1
		set {_exp2} to {_exp1}*43
		set {_toNext} to {_exp1}*{_exp2}
		set {_toNext} to {_toNext}-{parkour::player::xp::%player%}
		send "&8>=========================="
		send "&8> "
		send "&8> &6Posiadasz %{parkour::player::xp::%player%}% XP czyli &3%{parkour::player::lvl::%player%}% &6LvL"
		send "&8> "
		send "&8> &6Do nastepnego LvL:"
		send "&8>        &3%{_toNext}% &6XP"
		send "&8>=========================="
on walk on {@blocks}:
	if {parkour::player::arena::%player%} is set:
		set {_name} to {parkour::player::arena::%player%}
		if event-block is {parkour::arena::%{_name}%::endblock}:
			if {parkour::player::%player%::start} is true:
				set {parkour::player::%player%::time::end} to now in millis
				set {parkour::player::%player%::start} to false
				set level progress of player to 0
				set level of player to 0

command /parkour:lvl [<text="help">] [<text>] [<text>]:
	aliases: pk:lvl
	trigger:
		if player has permissions "parkour.panel" or "parkour.*" or "parkour.set.lvl":
			if arg 1 is "help":
				send "&8> &6/parkour:lvl set <player> <number> &8- &3Ustawia poziom dla gracza"
				send "&8> &6/parkour:lvl add <player> <number> &8- &3Dodaje poziom dla gracza"
				send "&8> &6/parkour:lvl remove <player> <number> &8- &3Odejmuje poziom od gracza"
			if arg 1 is "set":
				if arg 2 is set:
					set {_player} to arg 2 parsed as offlineplayer
					if arg 3 is set:
						set {_number} to arg 3 parsed as number
						set yaml value "Players.%{_player}%.lvl" from file "/XamParkour.yml" to "%{_number}%"
						if {_number} < 2:
							set yaml value "Players.%{_player}%.xp" from file "/XamParkour.yml" to "0"
Edytowane przez Savorski

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Użytkownik

@Savorski 

Aby nie było niejasności - XamParkour to kontynuacja skryptu Pana Nawo, który porzucił projekt jak i wiele innych na rzecz szkoły. 

Kolejna kwestia to addom - właścicielem jest wyżej wspomniany Nawo, używam go bo jaki jest sens pisania nowego? Jedyne co w nim zmieniałem to sposób zapisu czasu z formy tysięcznej do całości nie zmieniając przy tym nazw klas i ogólnie pozostawiając informacje o prawowitym autorze.

Addom ten jest najprostszym do wykonania pluginem zwracającym tylko longa z dwoma zapisami czasu i ich różnicą, więc nie rozwódźmy się tutaj o byle nic, skoro i tak mam pozwolenie na używanie owego pluginu

Odnoszę też dziwne wrażenie, że bardzo chciałeś ,,zabłysnąć''... no cóż. Mam nadzieję, że Kolejny Nawo nam się szykuje  było czystą ironią gdyż parę osób pisało już o rzekomym multikoncie, którym jestem... ja? No cóż, nie każdy jest obdarzony zdrowym rozsądkiem. 

Pozdrawiam :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Użytkownik

@Enxi no cóż. SIemson Nawi xd

Nie używaj tego Addonu. Jest on straaaasznie przestarzały i kompatybilny jedynie pod 1.7.2 / 1.8 (potwierdzone, razem z Wizzardem go obczailiśmy i ma straszne błędy)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Użytkownik
7 minut temu, Savorski napisał:

@Enxi no cóż. SIemson Nawi xd

Nie używaj tego Addonu. Jest on straaaasznie przestarzały i kompatybilny jedynie pod 1.7.2 / 1.8 (potwierdzone, razem z Wizzardem go obczailiśmy i ma straszne błędy)

straszne, STRASZNE.... plugin zawierający zaledwie 3 klasy, w których jedyne co robi to zwraca longa może mieć aż tak poważne błędy? :) 

Skrypt ze względu na worldguarda jest wspierany tylko do wersji 1.8, więc....

Edytowane przez Enxi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Użytkownik
32 minuty temu, Enxi napisał:

Skrypt ze względu na worldguarda jest wspierany tylko do wersji 1.8, więc....

Nie jest potrzebny mu worldguard 1.8. Wystarczy zaimplementować mu nową wersję. 

Noi tak - jest to straszne. Wkoncu wystawiasz go całemu forum, a nie używasz go prywatnie. Pozatym, nawet nie śmiałeś wspomnieć autora, podpisujesz się w dodatku jako ty. Zarówno tutaj, jak i ze starszego tematu, gdzie plugin nosił nazwę "Nawo". 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Użytkownik

@Savorski

To co piszesz jest conajmniej śmieszne, jaki worldguard 1.8? 

Skrypt jest napisany pod skript v2.1.2 a najnowsza wersja worldguard kompatybilna z tą wersja to v5.9 która działa poprawnie do mc 1.8.8, co analogicznie oznacza ze skrypt działa tylko do wersji 1.8.8.

Kolejna kwestia - addom, działa poprawnie? Działa, mało tego - jak mi powiesz co działa niepoprawnie to dostaniesz ode mnie nagrodę dla programisty roku.

Podpisuje się pod autora? Gdzie? W ostatnim poście wyraźnie napisałem, że mam prawo wykorzystywać ten addom, jak tylko mi się podoba.

Jeżeli nadal masz jakieś refleksje, skontaktuj się z Nawem z prośbą o szczegóły lub z samą administracją forum, nie lubię gdy ktoś zarządza MOIM tematem, skryptem czy też czymkolwiek innym, co właśnie czynisz. 

Pozdrawiam.

PS. Nie gwiazdorz jaki to Ty nie jesteś programista bo z przykrością chcę Cię poinformować że sam nim jestem, lecz po studiach i z 10 letnim stażem :) W jakich językach? Wszystkich WEBowych, C++ i powoli wkraczam w Jave.

Edytowane przez Enxi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Użytkownik

@Enxi A więc.

19 godzin temu, Enxi napisał:

To co piszesz jest conajmniej śmieszne, jaki worldguard 1.8?

Chodzi mi o WorldGuard'a pod wersję 1.8.

Kolejna kwestia - addom, działa poprawnie? Działa

Jak testowałem go na 1.9 nie działał.

Podpisuje się pod autora? Gdzie? W ostatnim poście wyraźnie napisałem, że mam prawo wykorzystywać ten addom, jak tylko mi się podoba.

Jak mi pokażesz gdzie masz napisane pozwolenie od samego Drago na to, że możesz się pod addonem podpisywać to mogę się z tobą zgodzić.

Jeżeli nadal masz jakieś refleksje, skontaktuj się z Nawem z prośbą o szczegóły lub z samą administracją forum, nie lubię gdy ktoś zarządza MOIM tematem, skryptem czy też czymkolwiek innym, co właśnie czynisz. 

Podobno to ty jesteś tym Nawem :x

No cóż, powiem ci to, co kiedyś mój kolega powiedział. Skrypt udostępniasz na forum, gdzie każdy może się wypowiadać o twoim skrypcie i pokazywać o nim swoją własną opinię, więc licz się z tym, że każdy będzie inaczej myślał o twojej pracy.

//O, zauważyłem jakiś druczek pisany drobnym maczkiem pod twoją wypowiedzią. Na szczęście, mi pieniędzy nie brakuje na tusz, więc pozwól, że trochę mocniej z pióra skorzystam. Pozwól, że wcisnę moją wypowiedź na temat druczku w spoiler.

Tak się składa, że Trochę już się znam na programowaniu, Jave ogarniam na poziomie podstawowym, a pisanie pluginów też jakoś ogarnąłem co wystarcza mi na to, aby sprawdzić co znajduje się w pluginie. Nie ograniczam się do samych skryptów i pluginów, gdyż akurat C# również znam. I C++ też.

Edytowane przez Savorski

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Użytkownik

@Savorski Brak mi słów, nie będzie z Ciebie żadnego programisty póki nie opanujesz podstawowej umiejętności - czytania ze zrozumieniem.

Spoiler

Skrypt jest napisany pod skript v2.1.2 a najnowsza wersja worldguard kompatybilna z tą wersja to v5.9 która działa poprawnie do mc 1.8.8, co analogicznie oznacza ze skrypt działa tylko do wersji 1.8.8.

Nadal uważasz że addom działa niepoprawnie, bo nie jest kompatybilny z wersją 1.9? Musi być? Nagrody dla programisty roku nie będzie.

Spoiler

Jak mi pokażesz gdzie masz napisane pozwolenie od samego Drago na to, że możesz się pod addonem podpisywać to mogę się z tobą zgodzić.

Niestety prawo nie działa w tą stronę, najpierw oskarżyciel powinien udowodnić winę oskarżonego, a nie na odwrót.

Spoiler

No cóż, powiem ci to, co kiedyś mój kolega powiedział. Skrypt udostępniasz na forum, gdzie każdy może się wypowiadać o twoim skrypcie i pokazywać o nim swoją własną opinię, więc licz się z tym, że każdy będzie inaczej myślał o twojej pracy.

Nie wyrażasz swojej opinii... Narzucasz swoje racje i idee, i powodujesz niepotrzebne sensacje.

Spoiler

Tak się składa, że Trochę już się znam na programowaniu, Jave ogarniam na poziomie podstawowym, a pisanie pluginów też jakoś ogarnąłem co wystarcza mi na to, aby sprawdzić co znajduje się w pluginie. Nie ograniczam się do samych skryptów i pluginów, gdyż akurat C# również znam. I C++ też.

Hmm, do sprawdzenia zawartości pluginu nie potrzeba żadnych podstaw, wystarczy umiejętność wpisania w google ,,jdgui''

Myślę, że temat jest już wyczerpany, Podobno to ty jesteś tym Nawem Niestety nie.

Pozdrawiam i miłego długiego weekendu. 

Edytowane przez Enxi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Użytkownik
2 minuty temu, Enxi napisał:

Myślę, że temat jest już wyczerpany

Oj nie jest :>

2 minuty temu, Enxi napisał:

Nadal uważasz że addom działa niepoprawnie, bo nie jest kompatybilny z wersją 1.9? Musi być? Nagrody dla programisty roku nie będzie.

Tak, musi być. Nie jestem typem osoby który woli niższe wersje minecraft'a. Wole nowiutką wersję 1.11 i chcę, aby na tej wersji skrypt mi działał.

4 minuty temu, Enxi napisał:

Niestety prawo nie działa w tą stronę, najpierw oskarżyciel powinien udowodnić winę oskarżonego, a nie na odwrót.

Spoko, napisałem już do niejakiego Ętego Jaqoob'a (a'la Drago) na discordzie, zobaczymy co odpowie ;)

7 minut temu, Enxi napisał:

Hmm, do sprawdzenia zawartości pluginu nie potrzeba żadnych podstaw, wystarczy umiejętność wpisania w google ,,jdgui''

Zapomniałeś o wciśnięciu przycisku download i o otwarciu programu :<

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Użytkownik

@Savorski Miałem już nie odpowiadać, ale to co piszesz doprowadza mnie do białej gorączki

Chcesz addom na 1.11? napisz world guarda działającego jednocześnie z skript v2.1.2 i minecraft 1.11

Chcesz nadal się pogrążać? Pogrążaj się, ale nie w tym temacie gdyż nie udowodnisz swojej racji bez konkretnych argumentów, których niestety nie posiadasz. Jesteś jak kobieta, nie ma racji, a będzie ją udowadniać i udowadniać bez końca (i nie był to komplement). Przeanalizuj jeszcze raz to, co napisałem bez pisania durnych komentarzy, które przeczą wszystkiemu, tylko nie twoim racjom. 

Z mojej strony to wszystko, doceniam Twoją wolę walki ale na ten moment jest ona już przegrana. Życzę powodzenia w kontaktowaniu się z Drago ;) To była moja ostatnia odpowiedź dla Ciebie, w razie dalszych refleksji zapraszam na skype: +48 517 608 466

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Użytkownik
1 minutę temu, Enxi napisał:

@Savorski Miałem już nie odpowiadać, ale to co piszesz doprowadza mnie do białej gorączki

Chcesz addom na 1.11? napisz world guarda działającego jednocześnie z skript v2.1.2 i minecraft 1.11

Nup, fork od Bensku wspiera działanie na 1.11, i przy tym się API nie zmienia. Nie trzeba pisać od nowa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Użytkownik
25 minut temu, Wizzard napisał:

Nup, fork od Bensku wspiera działanie na 1.11, i przy tym się API nie zmienia. Nie trzeba pisać od nowa.

Tak, natomiast kod skryptu nie jest przystosowany pod skript v2.2 (a właściwie tylko sortowanie zmiennych działa trochę inaczej) więc fixy od Bansku etc odpadają, bynajmniej na ten moment.

Edytowane przez Enxi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.