Skocz do zawartości
 • Skript - dlaczego warto?

     (3 opinie)

  TechnicalPlay

  Dzisiaj napiszę dlaczego warto tworzyć skrypty w Skript

  1. Jeden skrypt, wiele wersji Minecraft
   Często pomijamy fakt, że skrypty na 85% będą działać na nowszych wersjach Minecraft (a czasami nawet na starszych!). Zdecydowanie ułatwia to wiele rzeczy, gdyż w przypadku pluginów częściej musimy je tworzyć od nowa. Nowe wersje Skripta i dodatków pojawiają się dość wcześnie, a i tak zanim jakiś serwer przeniesie się na nową wersję, to trochę czasu minie.

  2. Wystarcza średnio zaawansowana znajomość angielskiego aby pisać skrypty
   Niektórym osobom, nieco leniwym osobom pewnie nie chce się uczyć Javy. I tu jest właśnie ten plus! Wystarczy średnio zaawansowana znajomość języka angielskiego, aby poradzić sobie ze Skriptem.

  3. Łatwa edycja skryptu
   Coś Ci w skrypcie nie pasuje? Możesz to w prosty sposób zmienić, jedynie otwierając plik w edytorze tekstu. Pamiętaj jednak, jeżeli autor zabronił usuwania/edycji informacji o prawach autorskich, nie wolno Ci tego robić.

  4. Błędy? Żaden problem!
   Skript dokładnie i zwięźle sprecyzuje, gdzie i jaki błąd występuje. Jeśli nie potrafisz naprawić błędu, możesz się zapoznać z tym poradnikiem, lub zapytać na forach internetowych. Oczywiście zachęcamy do pytania na naszym forum, skript.pl.

  5. Prosty sposób na system aktualizacji skryptów
   Jeżeli chcesz aktualizować skrypt, nie zmuszając jego użytkowników do szukania nowych wersji, możesz stworzyć system aktualizacji, który opisany jest tutaj. Przyda się to np. w sytuacjach, gdy chcesz wypuścić już skrypt, ale jeszcze zamierzasz dodać jakąś funkcję (skrypt powinien działać bez tej funkcji przed aktualizacją), lub też szybko reagować na błędy, wypuszczając aktualizacje z nimi poprawionymi (no chyba, że popełniłeś błąd w systemie aktualizacji ;)).

  6. Wiele definicji jednego polecenia lub wydarzenia
   Polecenia i wydarzenia (czasami też ekspresje) nie muszą wyglądać zawsze tak samo, np. w jednym skrypcie możesz się spotkać z poleceniem „dye player's helmet blue”, za to już w drugim „paint player's helmet blue”

  7. Ogranicza cię (tak jak wszędzie) tylko wyobraźnia.

  Masz też własne powody, dlaczego warto pisać skrypty w Skript? Pisz w komentarzach, może i ja dowiem się czegoś ciekawego :)

  Edytowane przez Libter
  Opinie użytkowników

  Dołącz do dyskusji

  Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

  Nieaktywny

  PoweredDragon

     9 z 9 użytkowników uznało tę opinię za pomocną 9 / 9 użytkowników

  Fajny opis, nie zgodzę się do końca z 7. punktem. Są wciąż rzeczy niemożliwe, ale fakt, jest ich bardzo mało i można to zrobić na około, w mniej atrakcyjne sposoby.  Dodałbym tutaj "prawie" :v

  Odnośnik do opinii
  Udostępnij na innych stronach

  GotoFinal

     6 z 9 użytkowników uznało tę opinię za pomocną 6 / 9 użytkowników

  No ale to mija się z prawdą.

  1. Pluginy też działają na wielu wersjach... poprawnie wykonany plugin zadziała na każdej nowszej wersji, z tym że pluginy oferują użycie rzeczy których użycie w skripcie jest nie możliwe - wyjście po za API, i wtedy może się popsuć, ale jak można to traktować jako wadę? To dodatkowa możliwość, której powinno się unikać jak się chce by działało dobrze.

  5. Bez problemu można takie coś stworzyć w pluginie, są też tak samo jak tutaj, gotowce, ale ludzie ich unikają... bo go po prostu ryzykowne, że nowa wersja coś zrypie, a że zaktualizuje się sama to nie masz backupa.

  6. Ja bym to nazwał problemem, ktoś może się w końcu pogubić czy to na pewno to samo.

  7. Nie, ogranicza cię API, nie wyjdziesz po za te kilka instrukcji co daje skript i ewentualnie skończona ilość dodatków. Gdzie w pluginie ograniczają cię tylko możliwości clienta.

  Odnośnik do opinii
  Udostępnij na innych stronach

  Nieaktywny

     1 z 2 użytkowników uznało tę opinię za pomocną 1 / 2 użytkowników

  3. Autorzy nie pozwalają czasem na edycję skryptu a nie tylko samej informacji o autorze, więc z tym punktem się nie zgodzę

  Odnośnik do opinii
  Udostępnij na innych stronach


×
×
 • Dodaj nową pozycję...